Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ama Programlamadan Nefret ediyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
3.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar mühendislik okuyorum ama programlama derslerinden nefret ediyorum
    aslında yapabildiğim zamanlar sorun yok seviyorumda ama baharın gelmesiyle 1 2 hafta okulu boşlamıştım dolayısıyla geri kaldım.üstünde birde salak asistanla papaz olunca iyi soğudum.
    ayın 30 unda finalim var çalışmayı sürekli erteliyorum ne yapıcam bilmiyorum.
    hocamızda enteresan birisi en az 50 60 kitapda yazar olarak adı geçiyor.bizi bayağı bir zorluyor sınavlarda.cok ağır algoritlar üzerinden ders işliyor.
    çoğu kişi de kopmuş zaten.
    aslında bu dersten geçemez isem gpa 2.0 altına düşecek ne erasmus a basvurabılıcem nede work and travel la gıdebılıcem onumuzdekı yıl.
    bunları bılmeme ragmen 1 gram ıstek yok içimde

• quote:

Orijinalden alıntı: RecycleBin

arkadaşlar mühendislik okuyorum ama programlama derslerinden nefret ediyorum
    aslında yapabildiğim zamanlar sorun yok seviyorumda ama baharın gelmesiyle 1 2 hafta okulu boşlamıştım dolayısıyla geri kaldım.üstünde birde salak asistanla papaz olunca iyi soğudum.
    ayın 30 unda finalim var çalışmayı sürekli erteliyorum ne yapıcam bilmiyorum.
    hocamızda enteresan birisi en az 50 60 kitapda yazar olarak adı geçiyor.bizi bayağı bir zorluyor sınavlarda.cok ağır algoritlar üzerinden ders işliyor.
    çoğu kişi de kopmuş zaten.
    aslında bu dersten geçemez isem gpa 2.0 altına düşecek ne erasmus a basvurabılıcem nede work and travel la gıdebılıcem onumuzdekı yıl.
    bunları bılmeme ragmen 1 gram ıstek yok içimde

Çoğu bilgisayar mühendisinin ortak sorunu,yapamadığı zaman programlama dünyanın en sıkıcı ,katlanılmaz işi olarak gelir.Yada yanlış seçim yapmışsın.

• veterinerlik okuyorum ama hayvanlardan nefret ediyorum demek gibi bi şey bu.
  • Senle aynı durumdaydım. Univde nefret ederdim. Çünkü nasıl yapıldığını bilmezdim. Mal gibi ekrana bakardım. Ama ufaktan başlayınca pratik yapa yapa artık sevmeye başlıyorsun. Kendi kendine denemeler falan yapıp ortaya güzel şeyler çıkartıyorsun ve işi ögreniyorsun. Ama bilmiyorum zor diyerek bırakırsan 10 sene sonrada şimdiki gibi olursun bi farkın olmaz.
  • Takaslık Üniversite Mezuniyeti,
    Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinde
    Mezuniyet Döneminde,
    İngilizce Öğretmenliği,

Bilgisayar Mühendisliği ile takas olunur
  • bilmiyorum vallahi bugunde izin verdim kendime.
    yarın sabahtan itibaren 10 tane lab work ve 10 tanede homework vardı bunları tekrardan çözmeye başlıyacam.
    ılk konuları yapınca belki istek doğar.benim için cok kritik bir ders ama beynime geçiremiyorum bunu niyeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RecycleBin -- 26 Mayıs 2011; 17:17:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TradeMark

Takaslık Üniversite Mezuniyeti,
    Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinde
    Mezuniyet Döneminde,
    İngilizce Öğretmenliği,

Bilgisayar Mühendisliği ile takas olunur

iyi fikir aslında :)

Bilgisayar Programcılığı ( Mezun ) Hazır diploma işte

Açıköğretim İşletme ( Hazırlık - 1 ders verilmiş )

Üste para bile veririm :)
  • Üstüne vereceğin parayı almayayım. Onu da finallere girmek zorunda olma bedeli olarak hesaptan düşelim . Olsa ya böyle birşey. Yemekhanelerin Gıda Mühendisi diploması kiralaması gibi
  • baştan sen basit mantığını kapamadığın için hep yığılmış anlayamamışsın sonrada çekilmez olmuş baştan düzeltmen lazım.
  • bugun girdim finale .
    3soru sordu 30 30 40 puan.
    ılk soruyu yaptım .2. sorununda 1.satır eksiği vardı sallamaıdım o kısmı sorunun kalan kısmıi doğru tahminimce.
    3.soruya el süremedim. geçerim inş.
  • sorular nasıl bişeydi? merak ettim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

sorular nasıl bişeydi? merak ettim. :)

40 puanlık soru structure ile alakalıydı 2sayfa kod yazmıstı.ekrena ne bastırır diye soruyordu.
    30 puanlık recursion fonksiyon olarak verilen bir array i reverse yapacaktık A[5]={1,2,3,4,5} A[5]={5,4,3,2,1} şeklinde.
    diğer 30 puanlık soruda verilen matrix in elemanları bastırma.tek while loop kullanarak. for yasak.

ilk 2 midterm e kıyasla daha basit sormuştu. bakalım ne olacak :D
  • quote:

quote:

40 puanlık soru structure ile alakalıydı 2sayfa kod yazmıstı.ekrena ne bastırır diye soruyordu.
    30 puanlık recursion fonksiyon olarak verilen bir array i reverse yapacaktık A[5]={1,2,3,4,5} A[5]={5,4,3,2,1} şeklinde.
    diğer 30 puanlık soruda verilen matrix in elemanları bastırma.tek while loop kullanarak. for yasak.

bende bilgisayar prog. okuyorum ama böyle soruları hayatımda ilk defa görüyorum.zaten hiç bi programlama dilindende anlamıyorum c## dan da nefret ediyorum sadece pascal ı seviyorum onunda adını pascal nouma andrıyor hep bana o yüzden algoritma kadar sıkıcı bişey varsa oda algoritmadır 1 dönem algoritma gördük sadece A1.Başla bunu biliyorum..(ama geçtim dersten)bide donanım derside çok kötü hele autocad gördüğümüz bi ders var ben daha öyle bişey görmedim hayatımda devamlı labaratuar bilgisayar ve bilgisayar kasası çiziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: lordmsk

quote:

quote:

bende bilgisayar prog. okuyorum ama böyle soruları hayatımda ilk defa görüyorum.zaten hiç bi programlama dilindende anlamıyorum c## dan da nefret ediyorum sadece pascal ı seviyorum onunda adını pascal nouma andrıyor hep bana o yüzden algoritma kadar sıkıcı bişey varsa oda algoritmadır 1 dönem algoritma gördük sadece A1.Başla bunu biliyorum..(ama geçtim dersten)bide donanım derside çok kötü hele autocad gördüğümüz bi ders var ben daha öyle bişey görmedim hayatımda devamlı labaratuar bilgisayar ve bilgisayar kasası çiziyor

dostum sana iş buldumhttp://www.eksisozluk.com/show.asp?t=c%23%23

• quote:

quote:

elektrik elektronik mühendisliğinde olmama rağmen bizim sorular çok daha zormuş bu sınava göre .

ama seviyorum programlamayı :)) o yüzden rahatça girdiğim tek sınav :D

• hocam biraz gayret anlamaya başlayınca sorun çözülecektir bende yaşadım aynı sıkıntıları.
  • DD ile dersten geçmiş bulunmaktayım
  • Anlayamayınca,başaramayınca her şey kötü gelir. Burada hangi alanda olursa olsun hayatta gereğiden büyük adımlar atmak veya yeterli büyüklükte adımı atmamak bu gibi sorunlara sebep olabiliyor.

Ben lisede ilk 2 ay programlama dersinden nefret etmiştim. Öncesinde çocukluğum saçma sapan bir şekilde bilgisayar geçmiş olduğundan okulda umutluydum tanımlama,ezbere dayalı bilgisayar derslerini ciddi sevmiştim çünkü hobi olarak veya kendi amatör sorunlarımı çözmede araştırdığım sorunlar bilgisayar dahili ve harici donanımları,özellikleri gibi ders müfredatlarında karşıma çıkmıştı ve bu da beni ister istemez mutlu etmişti . Fakat bu bir zaman sonra insanın sıkılmasına da yol açıyor zira kendi kendine zaten bunları biliyorum uff moduna giriyorsun.

Programlamada o gereksiz özgüvenim ilk 2 aydaki derslerde matematiğe dayalı bir bilgisayar dersiymiş sıçtın dedirtirken ( yazılım alanında liseden önce tek tecrübem 2-3 sayfa html sayfası not defterinde yazmış olmak ) öğretmenimin iyi olması ve benimde neymiş bu diye biraz dikkatli dinlemem ile ön yargımdan farklı bir durum gerçekleşti ezbere dayalı derslere göre çok daha fazla sevdim. Fakat sonrasında yine diğer dersteki gibi bir sorun olunca bu sefer lisede başladığım inanılmaz amatör yazılım geliştirme günlüğüm yine lisede kapandı.

• Her işte böyle.Yapamadığın zaman hatalarını veya bilmediklerini araştır ve öğren ve nasıl işlediğini öğrenmek için önceki temelin sağlam olsun.Mesela pointer ları çok iyi bilmeden veri yapıları dersine çalışırsan duvara toslarsın.

Yapamadığın şeyleri araştır,arkadaşlarına veya forumda bize sor.
    Verilen programlama ödevlerini mutlaka yap.O ödevlerde birçok problem ve hata ile karşılaşacaksın.Eğer problemi stackoverflow veya google da aratırsan senin yaşadığın problemlerle karşılaşmış birçok insanın konu açtığını görürsün ve o konulardan edindiğin tecrübelerle işi öğrenebilirsin.
  • quote:

DD ile dersten geçmiş bulunmaktayım

Hocam durumlar nasil ? Neler yaptiniz okul hayatinizda ve sonrasinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.