Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliği - Istatistik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
4
Favori
2.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar İstanbul'da yaşıyorum. Hedefim daha yüksekti fakat 67K yaptım. Gelen unilerin çoğuna araştırmalarim ve yorumlar sonucu gitmek içimden gelmiyor.Bu yüzden yazılım ve bilgisayar mühendisliğini salıp YTÜ istatistik yazmaya yakın bakıyorum. Sizler olsanız ne yapardiniz? Yazılıma ilgim ve yeteneğim olduğunu düşünüyorum. Matematikle de aram kötü değil. Kendimi gelistirecegime inanıyorum. Sizce hangisi daha mantıklı? Bu bölümler hakkında bilgisi olan lütfen beni aydinlatsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada YTU istatistik 140K

• Jamesallen kullanıcısına yanıt

Puanla tercih yapılmaz bence boşa gitmiş gibi bir üzüntü olmasın içinde ytü istatistik iyi bölüm ama forumda biraz fazla övüldü ders programı zor diyorlar biraz incele istersen kendini geliştirme işi nasıl olacak daha zaman var mezunlarını linkedinden bulup yapış en iyi onlar bilir sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopervA -- 30 Temmuz 2022; 0:22:31 >
  • Ilk kaygım buydu. Ulan puanı boşuna mı yaptık geçen sene zaten 90K dan mezuna bıraktık diye. Ama bende şu an böyle düşünüyorum. En kötü bölüm + iyi bir İngilizce ile ayrılırım. diğer uniler çok kotuleniyor içime bir türlü sinmiyor

bu sene sıçrayacak 100knın altına bence

• Up up lütfen bilenler istatistik hakkında bizleri aydinlatsin

istanbuldaki vakıflarda ceng baktım bende baya mezun araştırdım valla işini yapan herkes bir yerlere gelmiş içlerinden birini yazacağım artık

• Hangi uniler hocam. Bir de kaç k yaptınız acaba

• Kocaeli ehm yaz en iyisi hayırlı olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

ben üsküdar istinye beykent falan baktım üsküdara gideceğim sanırım

• up

• bende 65k yaptım paü bilgisayar, uludağ eem var aklımda onlardan önce osmangazi eem yazıcam ama geleceğini sanmıyorum
    ya da mezunluk var aklımda

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • istatistik bilemiyorum emin olamadım sanırım yazmam

• Pau hakkında iyi şeyler duymadım. Sen ne düşünüyorsun

• Veri bilimi,makine öğrenmesi,yapay zeka alanında kariyer yapmayı planladıysanız programlamaya ilginiz varsa sıralama vb. hiç düşünmeden istatistik bölümünü tercih edebilirsiniz. YTÜ istatistik bölümünün amacı sektöre uygun veri bilimciler yetiştirmek. Bölümde verilen programlama eğitimleri veri bilimine yönelik eğitimler olacak. Python,R,SQL,SAS başta olmak üzere veri biliminde kullanılan birçok programlama dili eğitimi alacaksınız bunun yanında ytünün size kazandıracağı sosyal ortam sizi iş hayatında öne çıkaracaktır. Ayrıca ytü istatistik mezunlarını linkedin üzerinden incelerseniz iyi pozisyonlarda iyi firmalarda çalıştıklarını görebilirsiniz. İstatistik bölümünün tek dezavantajı mühendislik etiketinin olmaması ancak ytü iyi bir üniversite olduğu için sorun olmayacaktır. Bunun yanında Yıldız Teknik Üniversitesi'nin istanbulda bulunması ve veri bilimini alanının büyük yoğunluğunun istanbulda olması bir diğer avantaj. Son olarak ytü istatistik sıralamalarının bu sene en iyi 90 en kötü 115K ile alacağını tahmin etmekteyim.

• Anladım hocam çok teşekkür ederim bi yandan ytü'deki arkadaşım ile konustum. En kötü imkanları yeter kendini geliştirmeye uygun bir yer dedi. Yazacağım sanırım

Hocam istatistik bilimi hayatımızın her alanında etkin bir şekilde kullandığımız bir alan. Kendinizi geliştirmezseniz sıradan bir iktisatçının çalıştığı her alanda çalışabilirsiniz. İstatistik eğitimi alıp üzerine programlama alanında iyi bir seviyeye gelindiğinde veri bilimi alanında başarısız olmak imkansız çünkü veri bilimi dediğimiz alan tamamıyla istatistik ve programlamadan oluşan bir alan. Yıldız Teknik Üniversitesi kendinizi geliştirmeniz için fırsat sağlayabilecek üniversitelerden biri . Okulun geniş çaplı kulüpleri ve etkinlikleri ile network ağınızı genişletebilirsiniz. Bahsettiğiniz sıralamaya yazılabilecek daha iyi bir alternatif göremiyorum bilişim sektörü adına. Şahsen ben bugün tercih yapacak olsaydım ve sıralamam 50K'dan yukarı gelmiş olsaydı ytü istatistik yazardım başka yazacak bir seçenek göremiyorum.

• sm1leee kullanıcısına yanıt

Anladım hocam cok tesekkür ederim. Bu arada siz ne okuyorsunuz?

beğenen de var hayır diyen de bilemiyorum o yüzden aslında konuşmaya gitmiştim mezunları vs iyi yerlerde ing hazırlığı güzel değil dediler

baya yüksek iht osmangazi gelmicek uludağ gelir belki ona giderim ama mezunluk da ağır basıyor
    siz nereyi düşünüyorsunhz

• Daha yeni ytu pc mühendislikteki arkadaşım ile görüştüm. İstatistikten arkadaşları varmış kulüplere falan katılıyorlarmis. Benim yazılıma ilgim var ve istatistik bunu zaten içeriyor. Yazılıma yoğunlaşıp oradan yürümeyi planliyorum. Mezuna kalmak istemedigimden burayi yazmayı düşünüyorum şu anlik.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.