Şimdi Ara

Bilgisayar mühendisliği için laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
5.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben hem oyun oynayabileceğim hem de sarjı iyi götürecek bir şey arıyorum
    Ama ikisini aynı anda idare edebilecek olanını bulamadım
    Tabii bütçe nedeniyle de olabilir
    5000 tl civarı bütçem var(babamın bütçesi) belki az daha çıkabilirim 5300 falan
    Lol cs go rocket league ets2 falan oynadım şu ana kadar pc iyi olmadığı için
    Belki pubg fortnite oynarım onları yüksek kalitede temiz oynatsa yeterli gibi
    Önerilerinizi bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• Oyun oynayabileceğin ve şarjı gidecek bir PC olmaz dostum. Oyun oynamak için gerekli donanıma sahip bir bilgisayarı ne yazık ki batarya besleyemez.
  • Abysm Nucleus kullanıcısına yanıt
    İşte bu ikilemde kaldım ya u işlemcili bir şey alıp oyunda üzüleceğim ya da diğer durum olacak
    Sizce çok gerekir mi okula laptop götürmek
    Proje falan haricinde sadece okuldaki bilgisayarlar yeterli olur mu sık sık kendi pc mi götürmem gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eneScofield -- 22 Ağustos 2018; 14:37:52 >
  • PC Mühendisliği okuyan arkadaşım var, okulda ne kadar bilgisayar kullanıyorlar açıkçası bilgi sahibi değilim bu konuda. Neredeyse 5500 TL'lik iyi bir bütçeyi bence saçma sapan bilgisayarlar alarak çar çur etme. Monster'ın en azından giriş seviye modellerine bakabilirsin. Dolar çok artmış durumda ne yazık ki yapacak bir şey yok. Fazla paralar verip leş gibi bilgisayarlara sahip olabiliyoruz. Ben de bilgisayarımı satmayı düşünüyorum okullar açılmadan bütçeni zorlama imkanın var ise ulaşabilirsin. İyi şanslar dilerim dostum.
    Teşekkür ederim
    Ben bir 20 gün daha bekleyeyim olur da dolar falan düşer ucuza alırım tam tersi de olabilir ama bu riski alıcam
    Dediğiniz gibi 5500 liraya az çok bakıyorum da 6 ay önceki 3500 4000 liralıklardan kötüleri var

• Macbook pro fiyatına değer mi, ios işletim sistememi sıkıntı yaratır mı, başka alternatifleri var mı?

Yorum yaparsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben teşekkür ederim. Dolar artık düşmeyecek, bu tatil döneminden sonra doların durması için bir sebep yok. Şu an en azından turizm vs. bir şekilde ülkeye döviz girişi mevcut. Sana önerim hazır Monster indirimi varken bir cihaz alabilirsin ve elini çabuk tutmanı öneririm. Cihaz alırken SSD ve yüksek frekansta çalışan ramler olmasına dikkat et alacağın modelde.
    Monster için kasa kalitesi ve bazı parçaların bulunamama durumundan bahsediliyor
    Monster parçaları dışarı vermiyormuş ve garantisi bittikten sonra en ufak sıkıntıda uçuk ücretler çıkarılabiliyormuş
    Yoksa en başında monstera bakıyordum ben de ama bunlaru okuyunca yönelimim değişti siz ne diyebilirsiniz

• Up

• Monser kullanan birçok arkadaşım mevcut. Taş gibi makineler açıkçası, ben MSI model kullanan olarak garanti konusunda korku yaşıyorum. Monster kullanan birinin bu korkuyu yaşaması için hiçbir sebep yok diye düşünüyorum. Monster tarzı oyun amaçlı bilgisayarlar genelde en performanslı bileşenler kullanılarak hazırlanan ekran kartlarında değişiklik sunularak alt segment veya üst segmente hitap ederler. Yani içinde gelen işlemci yine laptop için kullanılacak orta, üst seviye arasında, RAMler yine aynı şekilde en azından 2400 frekans hızında çalışacak ve SSD bulunduracak modeller. Yani Monster gibi bilgisayarlara bu oyun bilgisayarı gözüyle bakılmamalı lakin vereceğiniz o para başka modellerde kesinlikle karşılığını göremeyecektir.

Onun dışında bildiğime göre Monster garanti sonrası dahi kasanın bakımını (termal macun yenileme, toz alımı) yapmakta. Facebook grubuna katılarak yine kullanıcılara da danışabilirsiniz. Ben şu ana kadar Monster servisinden rahatsızlık yaşayan bir kullanıcı görmedim ve cihazlar gerçekten sağlam cihazlar.

Bu arada bu yıl PC Mühendisliği mezunu arkadaşım Monster'ın orta seviye bir modelini kullanarak mezun oldu.

Çok sağolun yardımcı oldu yazdıklarınız

• Sen sağolasın. Hayatında başarılar dilerim.
  • MSı GF72 7RE önümüzdeki 4-5 yıl için seni rahat götürür, PUBG dahil (yüksek ayarlar değil tabi ki) güncel oyunların neredeyse tamamını oynayabilirsin, 17.3 ekran olduğu için biraz büyük ama seni üzmez.

Ben aldığımda 6400'dü şuan 9-11k arasında gidip geliyor indirim olursa işini görür.

Ayrıca sadece programlama için 2-3k alacağın bir laptop bile iş görür, nihayetinde notepad++ çalıştıran bir bilgisayar ile bile programla yapabilirsin.
  • Ben de bilgisayar okuyacağım, benim düşüncem kesinlikle harddiski 2 ye ayırıp windows + linux kurmak yani iki işletim sistemli kullanacağım , yazılım işlemeleri için linux, oyun vb. İşlemler için windowsu kullanacağım.

• Son DH Bükücü kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle yapabilirim tabi becerebilirsem

• quote:

Orijinalden alıntı: Son DH Bükücü

Ben de bilgisayar okuyacağım, benim düşüncem kesinlikle harddiski 2 ye ayırıp windows + linux kurmak yani iki işletim sistemli kullanacağım , yazılım işlemeleri için linux, oyun vb. İşlemler için windowsu kullanacağım.
    Bunu yapmak için 2 işletim sistemi kurmana gerek yok, vmware workstation, vbox gibi programlarla sanal linux kurup onda bir şeyler geliştirebilirsin.

Bu PC mühendisliğinde emin olmamakla birlikte ASP.NET, c, c++ gibi şeylerin öğretildiğini duyuyorum yani sadece Win bile işinizi görebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teomaniaa

Bunu yapmak için 2 işletim sistemi kurmana gerek yok, vmware workstation, vbox gibi programlarla sanal linux kurup onda bir şeyler geliştirebilirsin.

Bu PC mühendisliğinde emin olmamakla birlikte ASP.NET, c, c++ gibi şeylerin öğretildiğini duyuyorum yani sadece Win bile işinizi görebilir

Alıntıları Göster
    Hocam yine kendini en iyi şekilde geliştirmek için lazım olmaz mı? Ben üniversite dersleri dışında da kendimi geliştirmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Son DH Bükücü

Hocam yine kendini en iyi şekilde geliştirmek için lazım olmaz mı? Ben üniversite dersleri dışında da kendimi geliştirmek istiyorum.

Alıntıları Göster
    Elbette olur, ama sana tavsiyem desktop olan linux sürümleri yerine sunucu/server üzerinde yoğunlaşman, bsd, centos, ubuntu(hem desktop/hem sunucu olarak kullanılabilir.)

Ayrıca okula başladığınız zaman GitHub üzerinden StudentPack alabilirsiniz, DigitalOcean kredisi, Bazı Yazılımların sınırsız lisansı gibi hediyeler veriyor edu uzantılı maillere.

Okulun size katacağı çok fazla şey yok işin doğrusu, ne okursanız okuyun iş kendinizi geliştirmekte bitiyor, yukarıda söylediğim gibi ASP, ASP.net çoktan bitmiş olmasına rağmen ne yazık ki hala bunların dersi veriliyor, kendiniz öğreneceksiniz güncel programlama dillerini.

• Abra v13.4

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.