Şimdi Ara

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ HANGİ LAPTOPU ALMALI

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
138
Cevap
5
Favori
3.994
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ HANGİ LAPTOPU ALMALI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2191 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Eels

Hocam bu sene başlayacağım ben de, masaüstü taşıyacağım yurda, ekstra bir laptopa gerek var mı? Şuanda para harcamayı hiç istemiyorum çünkü alabileceğim bütçe aralığındaki laptoplar pek iyi olmayacak zaten doların durumundan dolayı.
    Yurtta ortam müsait, masaüstü bilgisayar sorun olmayacaksa laptop gerçekten şart değil. Ama yurtta masaüstü kullanamam diyeni de anlarım, özellikle devlet yurdunda yer sorun olur. O durumda laptop alın, güvenilir bir satıcı olursa 2. el bile düşünülebilir.

Siz gençlere çok uzak konular biliyorum ama şu anda önümüzü görmeden para harcamak gerçekten doğru değil. Bu başlıklarda pek yazmazdım ama geldiğimiz noktada dayanamadım. Biz ülkenin geldiği noktayla ilgili bizden öncekileri suçladık. Çünkü kolayı o. Sizler de bizi suçlayacaksınız ama bizim yaptığımız hataları tekrar ederek bir şeyleri düzeltmek mümkün değil. Tüketimi mümkün mertebe azaltın, elinizdekinden maksimum verim almaya çalışın. Düzlüğe çıkmak için sadece iş yaşamına katılan bireyler değil, çoluk-çocuk genç-yaşlı hepimizin elimizi taşın altına koymamız lazım.

Neyse, buralar sizin konular, çok uzattım Ailesinin imkanı olanlara ya da elinde kendi biriktirdiği para olanlara yukarıdaki tavsiyelerim geçerli. Olmayanlarsa zorlamasın, okul bir açılsın duruma göre bakarsınız. İlk günden laptopla gelenler olacaktır, farkı ilk okulda direk 48'li Monami'yle gelen çocuk kadar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 16 Ağustos 2018; 15:36:21 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    515 Mesaj

Kalite mi boyut mu teknolojisi mi (ips diskavri moruq :d)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Candarr77 -- 16 Ağustos 2018; 16:9:49 >
    |
    |
    ThePscho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    515 Mesaj

5300 olmus abra a5 v13.4 bu arada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    57 Mesaj
    https://www.incehesap.com/lenovo-ip320-80xs00cwtx-notebook-bilgisayar-fiyati-38075/ bir yorumlar misiniz naaildir bu

|
    |
  • Teğmen
    222 Mesaj
    Alabiliyorsan Macbook Pro.
    Alamıyorsan diğer arkadaşların tavsiylerine göz at, diğerleri hakkında yorum yapmak istemiyorum.
    |
    |

iPhone 5S Kullanıcı Kulübü

iPhone 5s 64GB Gold

• Yarbay
    6593 Mesaj
    Ram yüksek, işlemci az enerji tüketen bilgisayar olmalı. i7 bilmem neye bulaşma, i5 al geç. Zaten son sınıfta filan yapay zeka, makina öğrenmesi gibi işlerle uğraşırsan işlemciler o işleri kurtarmıyor ekran kartı üzerinde çalışıyorsun. Ama şuan güçlü bir ekran kartına sahip bilgisayar alsan bile son sınıfta o kart bir halta yaramayacağı için o gaza gelip ekran kartını gtx1080 almanın manası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Informatik
  • Yüzbaşı
    579 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Candarr77

Kalite mi boyut mu teknolojisi mi (ips diskavri moruq :d)
    İkisi de.

Sat diskoveri al moruq

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

15.6 inc ips knk led

Cok anlamam ama begendim yani

|
    |
  • Yüzbaşı
    579 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Candarr77

15.6 inc ips knk led

Cok anlamam ama begendim yani
    5300 de iyi para knk valla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Öyle :d

|
    |
  • Onbaşı
    23 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokberk4321

Biliyorum yazacağım bilgisayarların hepsinin ultrabook kategorisinde ve hepsinin fiyatı uçuk dolar kuru yüzünden, bu yüzden bir çok kişi bu yazdığım bilgisayarları değerlendiremeyecek belki de. Ama önceki mesajımda da belirttiğim gibi, fiyat değil bilgisayar tartışıyorsak eğer Windows tarafında Dell XPS 13" ve Asus Zenbook serileri, MacOS tarafında da MacBook Pro 13" serisi bence yazdığım özellikleri karşılayan bilgisayarlar.

Eğer bu kategorideki cihazlar bütçenizi aşacaksa ağırlık, boyut ve şarj süresi avantajlarından vazgeçip fiyat performans cihazlarına bakmak en mantıklısı

Alıntıları Göster
    http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-yoga-520-core-i5-7200u-2-5ghz-4gb-128-sdd-14-2gb-w10-notebook.html

hocam bu laptop nasıl sizce programlama için yeterli midir

• Yüzbaşı
    639 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kamilinsanadayi

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-yoga-520-core-i5-7200u-2-5ghz-4gb-128-sdd-14-2gb-w10-notebook.html

hocam bu laptop nasıl sizce programlama için yeterli midir

Alıntıları Göster
    4 gb ram kesinlikle yetersiz kalacaktır büyük projelerle uğraşıp Android Studio veya IntelliJ gibi ortamları kullanmanız gerektiğinde. Eğer 4gb rami olan bir bilgisayar alıyorsanız ekstra ram slotu olması gerekiyor ki 8gb veya 12gb'a yükseltebilesiniz.

|
    |

• Çavuş
    67 Mesaj
    Yukarı henüz 5 kusur bilgisayar önerildi

|
    |

Monster oyun bilgisayarı değil mi? Laptop dediğin hafif olur kolay taşınır.Monsterın masaüstü pc den pek farkı yok.

|
    |
    hesabinbiri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuffyus -- 17 Ağustos 2018; 1:7:31 >
    |
    |
    "Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
    "Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

• Teğmen
    168 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yusuffyus

]

iyi ki erken gittin, iyi ki bugünleri görmedin be usta...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.