Şimdi Ara

BİLGİSAYAR MUHENDİSİ İÇİN SİSTEM ÇOK ACİL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    h110m alınmaması için hiçbir sebep yok. b250 ile gelen özellikler neredeyse herkese gereksiz. 7600+b250nin 7700+h110min üzerine hiçbir avantajı yok. 7600ün asla ama asla alınmaması gerektiği de ayrı bir ayrıntı. İşlemci artık rakiplerine, hatta kendi chipsetindekilere karşı bile çöp.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, tam arada kaldigim icin kime soylendi anlamayamadim ama bu sayede sanki kendimi biraz daha iyi ifade edebildim gibi. Zaten amacimiz da bu, tartismak degil bizim ki, acaba kendini ne kadar iyi ifade edebildim.

Dancerboy da bi sekilde biseyler ogrenmeye calisiyor anladigim kadariyla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

h110m alınmaması için hiçbir sebep yok. b250 ile gelen özellikler neredeyse herkese gereksiz. 7600+b250nin 7700+h110min üzerine hiçbir avantajı yok. 7600ün asla ama asla alınmaması gerektiği de ayrı bir ayrıntı. İşlemci artık rakiplerine, hatta kendi chipsetindekilere karşı bile çöp.

Var. H110 alinmamali -> eger gtx 1060 ve ustu dusunuluyorsa.

Cok iyi hatirliyorum 1 yil olmadi ben o zamanlar yine, ryzen cikmazdan once i7 7700 derken sen bana kalkmis orda 7600k yi savunuyordun. Senin yorumunu goren aldi mi almadimi bilmiyorum umarim dinlememistir seni. Diyorsunki 7600k oc ile 7700 den daha fazla fps veriyor bu yuzden daha iyi.. bisey demiyorum ama boyle kisileri yaziyorum kenara gun ola hayrola. Simdi dersinki dun dundu bugun bugundur, ona da eywallah derim ama once dur yani bi dakka... degil mi?

Dancerboyu savundugumdan degil seninle ilgili oldugundan yaziyorum.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    evet daha önünde uzun bi yol var ögrenir

burda arkadaşımıza gelicek olursak

zaten ryzen1600 lü sistemin siparisini vermiş öncelikle hayırlı olması dilegi ile

iyi günler
  • IsPraNo kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olması dilegi ile güle güle kullanın
  • Benim birşeyi öğrendiğim yok. Yani konuştuğumuz konularda bahsi geçen ürünler için.

Ben bir konu hakkında birşey söylerken "bence" diyorsam, bu tartışılabilir ve şartlara göre değişebilir birşeydir. "Bence" demediğim şeyler, kişiye göre değişmez, tartışmaya açık değildir, alenen somut ve gerçektir.

Gelelim işlemci konusuna. 7400, 7500, 7600, 7700 ve k serileri. Bunların hepsi, ihtiyacına uygun olarak alınacak kişiler için üretilmiştir. K olmayan 7600 ve 7700 modellerini birilerine önerirken, bütçe önplanda tutuluyor tabiki. K olanla olmayan arasındaki fark ve z chipsetlerle diğerleri arasındaki fark göz önünde bulundurulmalı. Diğer sistem bileşenleriyle de uyumluluk ve denge sağlanmalı.

İnternet sitelerindeki incelemeleri, benchmark testlerini, yorumları kenara bırakıp, bizzat kendinizin test ettiği ve gözlemlediği konularda öneri verilmeli. Lütfen bu hususlara dikkat edelim.

İ5 7600 veya 7600k ile i7 7700 arasında performans farkı ortada, thread ortada, arada 100 tl fark bile olsa, aradaki güç farkı 100 tlye fazla fazla değse bile, i5 7600 bir kişi için fazlayısa yeterliyse o kişi için 7600 en iyisidir. 100 tl vermese de olur. Para kolay kazanılmıyor arkadaşlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dancerboy14 kullanıcısına yanıt
    Ya bos bos savunma yapma ya... sen i5 8400 / r5 1600 dururken 7600 onermissin tabi ki forum sana tepki gostericek. O onerilirmi oyle hic... bide yazdiklarinin tartisilir tartisilmaz kismlarini soyluyor....

• Hocam ben zaten kaile bile almadım 7.nesil önerdigi andan itibaren yazdıklarını takmadım takmıcam hatta 7.nesil önerenleri blok edin

Kimse kusura bakmasın elimde 4000 tl olcak ve gidip

Eski işkemcimi alcam intel bile unuttu kaby lake i daha bak

6.nesil nerde kimse bahsetmiyor unutuldu gitti. Skylake çöp oldu. Kaby lake de çöp etti eger anakart destegi verseydi intel kazanırdı ama anakart destegi vermedigi için benim gözümde çöp ama ve lakin oyun sonuçları ortada ve k ibaresi için extra para akp neyse intelde o nokta

• Sizlere herşey müstehaktır. (8.nesil intel ve ryzen dururken 7. nesile para verilir mi diyenler)
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    7600k hala 7700 dan daha iyi bir tercih oyunlar için, ama şu anda oyun bilgisayarı bakmıyoruz. Zaten ryzen önerdiğimi belirttim bu senaryoda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

7600k hala 7700 dan daha iyi bir tercih oyunlar için, ama şu anda oyun bilgisayarı bakmıyoruz. Zaten ryzen önerdiğimi belirttim bu senaryoda.

hocam 7500 gibi bir islemciyide arsivime katmis bulunmaktayim lütfen birakinda bu 4 cekirdeklerin neler yapabilecegini uc asagi bes yukari bileyim.
    Edit:https://m.youtube.com/watch?v=_oqTC-6PHpU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 16 Ekim 2017; 10:40:54 >
  • Video bozuk.
    Ryzen'ın i5leri mantık dışına itmesinin sebebi sadece çekirdek sayısı değildi, o çekirdekler için istediği para da var. Yoksa oyun için 7700ın üstüne hala 7600k önerirdim. Çok çekirdekte bile 7600k yeteri kadar yaklaşıyor 7700a.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingocd -- 16 Ekim 2017; 8:35:7 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.