Şimdi Ara

Bilgisayar montajını kendim yapabilir miyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayar topladım montajı kaldı ve eski harddiskimi kullandığım için format lazım mahalle bilgisayarcısı 150 tl istedi ne yapmalıyım

• Youtubeda bir sürü video var. Eliniz az yatkınsa baka baka yaparsınız. Ama videoları çok dikkatli izleyin, yanlış kabloları takıcam diye zorlamayın.
  • anakartı kasaya takmaktan ve işlemciyi anakarta takmaktan korkuyorum
  • Aşamaları şöyle gideceksin önce anakartı daha kasaya takmadan işlemciyi işlemci fanını takacaksın sonra ramleri takacaksın anakartı kasaya alıp bir güzel vidalayacaksın.
    Kabloları taktıktan sonra ekran kartını monte edeceksin bu onunda güç girişini bağladıktan sonra geriye format kalıyor
    Anakartın kitapçığını iyi oku ve internetten videoları izleyerek bilgi sahibi olmayı ihmal etme
    Telaş panik yapma yeterli aşırı basit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 150 tl cok para degil gidin destekalin bilgisayarcidan ayrica parcalara zara verirsen8z zarariniz daha buyuk olur. Bilgisayarci montaji yaparken ve formati atarken izleyin ve ogrenmeye calison bir sonraki sefere sizde yaparsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hemen her parçanın montaj videosu var Youtube'da. Heyecan yapmadan oradaki talimatlara uyarak kendiniz de toplayabilirsiniz.

Anakart konusunda tek dikkat etmeniz gereken şey var, o da işlemci montajı. Bu yüzden iyice bakın nasıl takıldığına, bu kısmı atlatırsanız geriye kalan tek zorlayıcı kısım kablolama oluyor. Orayı da videolarda gösterdikleri için rahatça yaparsınız bence.
  • Orkhonthumb kullanıcısına yanıt
    korktuğum şey anakartı kasaya vidalamak ve işlemciyi anakarta takamak
  • Biraz dikkat ve ince el işçiliği ile montaj yapmak gayet kolay ama dikkatli olmak yönergeleri iyi okumak şart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    montajın neyin nereye takılacağını biliyorum sadece işlemciyi takmaktan korkuyorum
  • İşlemci takmak falan kolay. En zoru power, reset kablosunu falan anakarta takmak. Onu da anakartin üzerindeki+ - işaretine göre yaparsın. Kimseye para kaptırma

• quote:

Orijinalden alıntı: CGUzmani

İşlemci takmak falan kolay. En zoru power, reset kablosunu falan anakarta takmak. Onu da anakartin üzerindeki+ - işaretine göre yaparsın. Kimseye para kaptırma
    işlemci hemen oturur mu bıraktığım gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssemircan05

işlemci hemen oturur mu bıraktığım gibi

Alıntıları Göster
    Hocam oturtmasi kolay. Hangi işlemciyi aldınız

• İşlemci takmak çok basit bir işlem.Şu Recep Baltaş’ın sistem toplama videoları çok net ve açıklayıcı onu izleyerek yapabilirsin korkmana gerek yok.Sistem toplama videoları dışında söyleyebileceğim tek şey anakart yükseltme vidalarının (pirinç vidalar) takılı olduğundan emin ol

• quote:

montajın neyin nereye takılacağını biliyorum sadece işlemciyi takmaktan korkuyorum
    bence yardım al kardeş. işlemci pinlerini takarken yamultursan geri dönüşü sıkıntı olur sana. sonra keşke yardım alsaydım dersin. birinden yardım al onu iyi izle iyice öğrendikten sonra ileride takar çıkarırsın kendin termal macun sürmek için falan
  • quote:

Hocam oturtmasi kolay. Hangi işlemciyi aldınız

Alıntıları Göster
    Ryzen 5 1600 af
    MSİ B450 Anakart
  • quote:

Ryzen 5 1600 af
    MSİ B450 Anakart

Alıntıları Göster
    İşlemcinin üzerinde ve anakartin üzerinde ok işareti var onlar aynı yöne bakacak. Zaten bir sürü video var internette. Ben de senin gibi acemiydim ama zorlanmadan kendim topladım

• quote:

İşlemcinin üzerinde ve anakartin üzerinde ok işareti var onlar aynı yöne bakacak. Zaten bir sürü video var internette. Ben de senin gibi acemiydim ama zorlanmadan kendim topladım

Alıntıları Göster
    üçgenin yönünde bırakırsam yavaşça sorun olmadan oturu değil mi
  • quote:

üçgenin yönünde bırakırsam yavaşça sorun olmadan oturu değil mi

Alıntıları Göster
    Aynen oturur öyle

• quote:

Aynen oturur öyle

Alıntıları Göster
    o zaman bilgisayarcıya gitmeme gerek yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.