Şimdi Ara

Bilgisayar M. Yurtdışı Oranları , Apple Microsoft Çalışan Sayısı DEV REHBER ( GÜNCELLENDİ !!! ) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
86
Favori
29.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Endüstri mühendisliğini dün ekledim

• Gemeo kullanıcısına yanıt

Yakında eklenecek

• hvl00 kullanıcısına yanıt

Boeing, General Electric ve Amazon eklendi

• Thanks.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam uçak bileti vs bulunur kabul aldıktan sonra. (Düşündüğünüzden ucuza halledebilirsiniz bu arada).

kabul alana kadar 1000-1500$ lazım. (Toefl + gre sınavları yaklaşık 500$ Civarı idi benim zamanımda). Her üniversite başvurusu da 80-150$ arası idi. Ben toplam 5 üniversiteye başvurmuştum. 1000$ civarına halletmiştim. Bu masraf Haziran kasim ayları arasında yapılıyor.

kabul geldikten sonra bilet+1000$ yeterli. (Eğer bursun varsa.)

bileti de Mayıs Haziran gibi alırsan, tek yön 500-600$ civarına halledebilirsin. (İyi denk gelmezse 700-800$ olur en kötü).

direk mastera başvurmamak lazım, o zaman burs vermiyorlar genelde. Master+doktoraya başvurup, eğer doktorayı sevmezsen, Masterdan sonra ayrilabilirsin. Ben öyle yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mghfreud M kullanıcısına yanıt
    Master + Doktora nasıl oluyor ki? Ya master ya doktora olmuyor mu? Bir de bu hangi ülkede oluyor böyle?

• Şimdi anladım iyi fikirmiş.

• Aynı başlığı İİBF ve Hukuk alanında da merak etmiyor değilim. Elinize sağlık faydalı başlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcınız -- 21 Temmuz 2021; 14:29:32 >
  • Ben Huawei’de çalışıyorum ama bu verilerin doğru olduğundan şüpheliyim. Çoğunluk Türkiye’de çalışanlardır, yurtdışında çalışanları filtrelemenin yolunun zor olduğunu düşünüyorum çünkü Norveç’te çalışan da aynı şirket ismini ekliyor, Fas’taki de Türkiye’deki de.

• BraveHeart kullanıcısına yanıt

Sadece yurtdışında çalışanları almadım. Şirketlerin Türkiye ofisinde çalışanlar da dahil bu sayılara. Yanlış anlaşılma olmasın diye not olarak da ekledim şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-523C67B3C -- 21 Temmuz 2021; 15:9:24 >
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Türkiye’de misiniz hocam?

• Elektrik Elektronik Mühendisliği eklendi

• Hocam İTÜ ve YTÜ olmamış maalesef elektronik için. Çünkü elektrik mühendisliği ve kontrol ve otomasyon mühendisliği ile birlikte elektrik elektronik fakültesindeler. Sen diğer üniler için Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü alınca bunların hepsini almış oluyorsun. Ama bunlarda bir kısmını almışsın. O yüzden mezun sayıları da düşük çıkmış.

• hvl00 kullanıcısına yanıt

Elektrik mühendisliği ve kontrol otomasyonu dahil etmemeye çalıştım. Elektrik elektronik bölümü olmayan üniversitelerde Elektronik, Ehm gibi bölümleri esas aldım. Her üniversiteden 1 tane bölümü esas aldım diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-523C67B3C -- 21 Temmuz 2021; 16:37:16 >
  • İşte hocam bu da sonucu hatalı yapıyor.

Çünkü mesela ODTÜ eem mezunlarının hepsi elektronikçi olmuyor. Elektrikçi, haberleşmeci, kontrolcü, otomasyoncu, elektronikçi vs. (hatta yazılımcı bile) olarak mezun oluyorlar. Yani siz ODTÜ Elektrik Elektronik Fakültesini sanki almışsınız gibi olmuş İTÜye kıyasla. ODTÜ’den hepsini İTÜ’den sadece elektronikçi ve haberleşmecileri almış olmuşsunuz.

• Olabilir. Hatta daha mezun olmayıp staj yapanlar ya da değişim şu bu programlarına gidenler de olabilir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.