Şimdi Ara

Bilgisayar M. Yurtdışı Oranları , Apple Microsoft Çalışan Sayısı DEV REHBER ( GÜNCELLENDİ !!! ) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
86
Favori
29.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• Konu güncellenecegi zaman ilk eklenecek üniversite Gazi olacak. Kendime not bırakıyorum buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-523C67B3C -- 19 Ağustos 2021; 18:59:4 >
  • Up

• Hocam merhabalar, konunuzda TAÜ ve bir kaç üni yi eklememiştiniz , sonradan niye eklediniz acba bence eklememeniz daha iyi olucak çünkü bu ünilerin daha mezunları bile yok çoğu bölümde ki Amerika'daki köklü sirketlere girme oranı olsun :)

• neomargusausmatrix kullanıcısına yanıt

Merhaba çok talep geldiği için ekledim. Önceki mesajlarda da yazmıştım

• Bu dönem için son up. Güzel bir konu oldu

• sadece bilgisayar mühendisliğinden google,amazon,facebook,microsoft,apple gibi şirketlere kaç kişinin gittiğini paylaşırmısın bu şirketlerin tr iş yerleri dahil olmasın

not:koç,sabancı,odtü,bilkent,itü,boğaziçi,Bahçeşehir,yeditepe,Hacettepe bilgiler buradaki ünilerden olursa sevinirim

bide daha güncel hali varsa güncelleye bilirmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayhan cs -- 5 Mayıs 2022; 22:44:48 >
  • mODTÜğ be

Yurt dışı ne ıyy TR varken

• YaralıPanda kullanıcısına yanıt
    Türkiye sürümü

quote:

https://forum.donanimhaber.com/bilgisayar-muh-yeni-mezunlar-nerelerde-calisiyor-unilere-gore-guncel-2018-ve-sonrasi--150230772

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4h062020 -- 5 Mayıs 2022; 22:44:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guest-4h062020 G kullanıcısına yanıt

TRTRTR

• kanka bunun iibf için olan versiyonunu da yaparsan tadından yenmez

• harika konu

• Ayhan cs A kullanıcısına yanıt
    Bu üniversitelerin özelliği ne?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hvl00 kullanıcısına yanıt
    Yüksek puanlı uniler olmasından dolayı çevrenin iyi matematik bilen = iyi analitik zekâya sahip olan = iyi mühendis/iş adamı potansiyeli olan kişilerle dolu olacak olması, akreditasyon, akademisyenlerden yurtdışında doktora yapmış olanların oranının yüksek olduğu üniversiteler olması, network, kolay staj bulma, erasmus yurtdışında staj gibi imkanların daha kolay olması, eğitim.

Edit: Örneğin benim arkadaşımın kardeşi Bilkentte tam burslu elektrik elektronik okudu İsviçre'deki epfl üniversitesinde burslu (Avrupa'nın en iyi üniversitesi) staj yaptı, akademisyenleriyle önemli projeler araştırmalar yaptı ve bu makale çıkardı, sosyal etkinlikleri ihmal etmedi (sosyal etkinlik derken muhafazakar insanların yaklaşmayacağı etkinlikleri kastetmiyorum spor, konferans, sosyal proje gibi düzgün etkinlikler), yazları araştırma programlarına katıldı, tubitak projesi yaptı, mezun olmadan önceki son yıl da MIT'den ve birkaç üniversiteden doktora kabulü aldı MIT'de burslu olarak bütünleşik doktora yapıyor şimdi.

Başka arkadaşım koç üniversitesi 3. Sınıfta bilgisayar mühendisliği okuyor hocasının silikon vadisinde şirketi var ve o şirkete serbest zamanlı olarak çalışıp 3bin dolar maaş alıyor

Kısacası böyle üniversitelerde imkân çok, bu üniversitelerden mezun olup en iyi üniversitelerde doktora yapabilir, en iyi yerlerde çalışabilirsin ama herkes bu imkanları kullanmıyor ya da yeterince çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SporcuPc -- 6 Mayıs 2022; 1:36:45 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Cok haklisin dostum, iyi bir universitede okumak sana sadece genis ve farkli imkanlar sunuyor. O imkanlari secip o yolda yuruyecek olan sensin, ama yurumezsen girdigin halin neyse oyle kalirsin.

• SporcuPc S kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Ama mesela Yeditepeyi yazıp da YTÜ yazmaması vs. başka bir sebebi var mı dedim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • taü ye gtü ye gideceğinize yıldıza gidin hepsinde okuyan tanıdıklarım var sorularınızı cevaplayabilirim.

• Up

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ekleme yapmak için vaktim yok maalesef

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.