Şimdi Ara

Bilgisayar kendi kendine reset atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oyun oynarken bir anda görüntü kaydı ve bilgisayar reset attı kapandı ekrana görüntü gelmeden 2 3 defa daha resetledi sonra açıldı tam yeniden oyuna giricem yine aynı ama resetlemedi ama bu sefer ben kapattım ancak şimdide power tuşuna basıyorum 2 sm de bir reset atıyor sorun ne olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin resetleme problemi normal resetlemelerden biraz farklı

Benim bilgisayar da gta5 gibi iyi oyunlarda reset atıyordu ekran kartının çok ısınmasındanmış

Reset diyince akla iki olasılık geliyor genelde. Birisi ısınma problemi diğeri ise güç kaynağı yani PSU nun çeşitli problemleri

Yazılımsal bişey de olabilir ama o ihtimal çok düşük kalıyor
  • Mertcan bey ısınma problemi olacağını düşünmüyorum biosdan sıcaklıklara baktım gayet normal gözüküyor bide resetlemeden önce ekran kayıyor ben intelin yazılımında bir şey olduğunu düşünüyorum bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz

• Bilgisayar özelliklerine bir orda solda gelişmiş ayarlar var ordaki sekmeleri bi kontrol et otomatik kapanma tiki ni kaldır

• Bu problem hakkında bilgim yok fakat sorunun neyden kaynaklandığını tespit etmek için eleme yöntemi yapmalısınız bence

Yani ekran kartınızı çıkarın başka bir ekran kartı ile bilgisayarı çalıştırın vb.
  • Anakart ya da güç kaynağı gibi görünüyor

• Şimdilik sorun çözüldü gibi anakart kendi kendine bios reset attı şu anlık bir sorun yok ilginize teşekkürler

• Merhaba sorununuz reset swiç temassızlıgı veya anakart kaynaklı olmayabilir. Eger anlıyorsanız kasayı açıp reset swic power swic gibi bağlantıları kontrol ediniz.

• Sorun 24 pin ATX bağlantısından da kaynaklanabilir temassızlık olmadığından emin olun. Sökün düzgün oturduğundan emin olun.

• mavi ekran verdiğini söylüyorsun eğer mavi ekran verirken ekran görüntüsü gönderirsen sorunu kökten çözeriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.