Şimdi Ara

Bilgisayar İçin Mevsim İşçiliği Yapıp Kazandım Dolandırıldım Çıkmazdayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
2.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mehmettech. (6 mesaj) Vega (1 mesaj) winuae (1 mesaj) Konungariket Sverige (1 mesaj) hazarcep (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9 mesaj) Mobil (6 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (10 mesaj)
  • @
33 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bilgisayar İçin Mevsim İşçiliği Yapıp Kazandım Dolandırıldım Çıkmazdayım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    200 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Selamlar arkadaşlar

Halihazırda üniversite öğrencisiyim.Geçen dönem bir şekilde telefondan idare ettim dersleri ama bilgisayarsız verim alınmıyor hakikatten.Ailede alacak durum yok (sabit bir işi yok babamın inşaatçı).

Bu yüzden yazın mevsimlik işçilik (fındık ameleliği) yapıp para biriktirmiştim (21gün:2100₺),2.el piyasasını güzelce tarayıp iyi bir Asus bilgisayar denk getirdim, en azından inandım.

Araştırmıştım piyasayı, laptop normal fiyatındaydı herşey yolundaydı,resimler kargoya vermeler... ancak satıcı dolandırıcı çıktı. Kansız herif yaz boyunca biriktirdiğim toplam 1 asgari ücret bile etmeyen paramı aldı ve toz oldu. Kan beynime sıçradı.Paraya değilde 35 40 derecenin altında 21 gün boyunca 12 saat ayakta çalıştığım aklıma geldikçe ağladım.Amirliğe gittim pek bişey çıkmayacağını ama savcılığa yine de git bir umut dediler.

Kalakaldım.Sınav zamanı,köyde iş yok.

Ne bileyim beyler/bayanlar elinizde eski üskü birşeyler varsa talibim çöpe atacağınıza bir işe yarar.😞

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• elimde olan asus laptop bilgisayarımı (6 yıllık pek kullanmadım ama iş görür) ihtiyacı olan birine vereceğim ama, piyasada o kadar çok dolandırıcı var ki, artık yardım yapmaya bile çekinir olduk.   daha geçen öğrencinin birine göndereceğim laptopun resmini gönderdim, ertesi gün letgoda görünce resmi, hemen vazgeçtim. kardeşim hakikatsa ne diyim geçmiş olsun.

Parayı gönderdiğin hesap belli o ad a o ilçede ilamsız icra aç kanıt olarakta dekont koy
    Paran kimin hesapta ise o sorunlu zaten ya ürünü verir ya paranı geri
    İlansız icra araştır yap
  • Teğmen
    200 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Up

|
    |
  • Binbaşı
    1559 Mesaj

giden gitmistir ders alip bidaha tekrar etmeki yaptigin hata bir tecrubeye donussun ve gelecekte fayda saglasin onun harici dizini dovmen bi ise yaramaz

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Paran kimin hesapta ise o sorunlu zaten ya ürünü verir ya paranı geri
    İlansız icra araştır yap

Bunu yeni duydum gerekeni yapacağım hocam

|
    |
    hazarcep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    107 Mesaj
    Polis ile iletişime geçmelisin bence

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 7 saat 48 dakika kadarı kaldı.

elimde olan asus laptop bilgisayarımı (6 yıllık pek kullanmadım ama iş görür) ihtiyacı olan birine vereceğim ama, piyasada o kadar çok dolandırıcı var ki, artık yardım yapmaya bile çekinir olduk.   daha geçen öğrencinin birine göndereceğim laptopun resmini gönderdim, ertesi gün letgoda görünce resmi, hemen vazgeçtim. kardeşim hakikatsa ne diyim geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy programmer -- 21 Kasım 2020; 22:43:54 >

Savcılığa başvurman gerekiyor. Polis bir şey yapmaz böyle konularda. Bu arada dolandıran kişinin adı neydi? PM attım.

|
    |

Geçmiş olsun.
    İnternette Dolandiricikla alakali dilekçe örneği var doldurun onu.Dilekçe ve delillerle beraber savciliga suç duyurusunda bulunun vakit kaybetmeden...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: mehmettech.

https://t.me/joinchat/LUpOaxzgsN3-yLowNNq3CQ
  • Er
    0 Mesaj
    Allah böyle dolandırıcıları kahretsin. Hani böyle bişey yapsam gece gözüme uyku giremez.

|
    |

Geçmiş olsun

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/af/46/28/af46280acb5e91b15b9e2529b27f9903.png&t=0&width=480&text=1
    |
    |

|
    |

herhangi bir gelişme var mı hocam, özelden bana yazabilir misin ne için kullanacaksın, durumunu vs. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

|
    |

|
    |

|
    |
  • Onbaşı
    37 Mesaj

Çöp yok.Hayırlısı buymuş.Tekrar çalışır alırsın. Bir bardak su içmen önemli paranın üstüne de... Sende aranmış...askeri maaşa laptop mu var alıyon.nerdeyse 100tl 10kg değil 15 kg değil 15.5kg bal veriyoruz...diyenler gibi ucua kaçınca böle olması %99.ucuz etin tiridi yenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaziErBaşı -- 23 Kasım 2020; 20:41:2 >
    |
    |

|
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj

bu dünya da fakirlere mi garibanlara mı olacak ya bu dünya nın rezaletleri kanun mu bu!!??çok geçmiş olsun konuyu açan mağdur olan arkadaşımıza yaa gerçekten çok üzüldüm:(( 

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.