Şimdi Ara

Bilgisayar İcin Kulaklık Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bu ilanı aslında baska bir yere de acmıstım ama yanlıs yere acmısım galiba Herneyse lafı uzatmadan konuya gireceğim;

Biliyorsun bizim gibi İstanbul'da yasayan insanlar genellikle apartıman dairelerine sıkıstıkları icin gürültülü müzik dinleme zevkinden mahrum kalıyorlar...Hele ki benim gibi gıcık bir komsunuz varsa...Bende bundan dolayı kendime bilgisayarım icin bir kulaklık almak istiyorum...Kendimce belirlediğim özelliklere gelirsek;

1)Fiyatı en fazla 75YTL olabilir fakat bu illa ki 75YTL'lik bir kulaklık alıcam demek değildir...Demek istediğim durum 75YTL'ye kadar fiyat/performans durumu en iyi olan kulaklığı almaya calısmak...

2)Kulaklık kablosunun en az 2.5metre ya da kablosuz olması gerekmektedir...Cünkü bilgisayar kasası ile aramda mesafe vardır...

3)Bu kulaklığı oyun oynarken değil,müzik dinlerken kullanacağım ona göre uygun bir kulaklık olması gerekecektir...Belki cok ender film izlerken de kullanılabilir...

4)Dinlediğim müzik türü genellikle metal müzik ve alt türevleridir ona göre uygun bir kulaklık arıyorum...

5)Ses kalitesi olarak bass sesleri benim icin cok cok önemli değildir...Tek istediğim cok enstrümanlı bir müzik türü dinlediğimden bütün enstrümanları ayırtettirmesi önemlidir...

6)Kulağımda 4-5 saat kalsa bile kulağa zarar vermeyecek,acıtmayacak,kulağımı yakmayacak birsey olmalıdır...Bu sebeble boyutu ve görüntüsü önemli değildir sadece evde kullanılacaktır...Ondan ziyade kalite önemlidir

Beklediğim ve istediğim özellikler bunlardır...Kulaklık konusunda bilgili arkadaslar yardımını esirgemesin....Saygılar...

• Sennheiser HD 202'yi media marktta denemiştim ve çok hoşuma gitmişti. Kablosu falan bayağı uzun. Rahatsızlık verecek bir kulaklık gibi de durmuyordu. Hatta alacaktım fakat kartım işte üniversiteli olduğu için alamadım; taksit yapmıyorlarmış öğrenci kartlarına. Kasada bıraktım kulaklığı . Fiyatı 77 liraydı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutsuz Son

Sennheiser HD 202'yi media marktta denemiştim ve çok hoşuma gitmişti. Kablosu falan bayağı uzun. Rahatsızlık verecek bir kulaklık gibi de durmuyordu. Hatta alacaktım fakat kartım işte üniversiteli olduğu için alamadım; taksit yapmıyorlarmış öğrenci kartlarına. Kasada bıraktım kulaklığı . Fiyatı 77 liraydı sanırım.

Siteden incelediğim kadarı ile önerdiğiniz kulaklık DJ kulaklığı olarak lanse edilmiş...Bass'ların cok ön planda olduğu kulaklıklar benim hosuma pek gitmiyor...Sebebi ise arka planda ki diğer enstrümanlarını duyamama...Dinlediğim müzikte bütün enstrümanları net bir sekilde duymak isterim...Metal müzikte her ne kadar bass'lar önemli bir yer teskil etse de bu kadar da değildir sanırım...Yine de önerinizi dikkate alacağım...Ve tesekkürler

• Evet arkadaslar kararımı cabuk verdim dogrusu...Sitemizden EASTWOOD1981 nickli Yahya Bey'den Sony MDR-EX085 almaya karar verdim...Dogrusu kulakici düsünmüyordum ama verdiği bilgiler olsun,siteden edindiğim kulaklık ile ilgili güzel bilgiler olsun ve en önemlisi EASTWOOD1981 yani Yahya Bey'in inanılmaz güven vermesi ve ilgisi sayesinde fiyat/performans olarak beni karsılayacağını düsündüğüm Sony MDR-EX085'i Yahya Bey'den almıs bulunmaktayım...
    Yahya Bey basta olmaz üzere yardım eden tüm arkadaslara tesekkürler...Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: egk11

Evet arkadaslar kararımı cabuk verdim dogrusu...Sitemizden EASTWOOD1981 nickli Yahya Bey'den Sony MDR-EX085 almaya karar verdim...Dogrusu kulakici düsünmüyordum ama verdiği bilgiler olsun,siteden edindiğim kulaklık ile ilgili güzel bilgiler olsun ve en önemlisi EASTWOOD1981 yani Yahya Bey'in inanılmaz güven vermesi ve ilgisi sayesinde fiyat/performans olarak beni karsılayacağını düsündüğüm Sony MDR-EX085'i Yahya Bey'den almıs bulunmaktayım...
    Yahya Bey basta olmaz üzere yardım eden tüm arkadaslara tesekkürler...Saygılar...

hocam kablosu çok kısa kalır ama
  • Anlamadım ben bu işi doğrusu. Bilgisayarda kullanacaktınız ex085 mi aldınız? Yahya Bey'in de ikna yeteneğine hayranım.
  • koss ur 40 18 istediğiniz tarzda hd serisi başlangıç modelleri boğuk bass ağırlıklı ses verir.Eh serisi daha iyidir.Kulaklık uzatma kablosu ile portapro ksc75 de alabilirsiniz.
  • Almışsınız, hayırlı olsun ama keşke igrado yada bir baksaydınız. Dinlediğiniz tarz için o fiyat aralığında en uygun kulaklıktır.
  • hayırlı olsun fakat bilgisayar için alışılmışın dışında bir seçim olmuş gibi sanki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Almışsınız, hayırlı olsun ama keşke igrado yada bir baksaydınız. Dinlediğiniz tarz için o fiyat aralığında en uygun kulaklıktır.

Hocam igradoyu 2 günden beri kullanıyorum fakat inanılmaz rahatsız edici bir kulaklık. Ses kalitesi falan gayet iyi ama hiç rahat bir kulaklık değil. O yüzden tavsiye etmedim. Hem kablosu da kısa, ayrıca çok ince ve kalitesiz duruyor. Niye böyle bir kablo tercih etmişler anlayamadım.
  • igrado malesef rahatlık konusunda pek iyi bir kulaklık değil. Kablo konusunda içiniz rahat olsun temassızlık sorunu yaşatma ihyimali yok.
  • Tasarlayan adamlar hiç takıp denememiş mi merak ediyorum. 45 dakikadan sonra dinleyebilmek mümkün değil. Umarım alışırım buna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutsuz Son

Tasarlayan adamlar hiç takıp denememiş mi merak ediyorum. 45 dakikadan sonra dinleyebilmek mümkün değil. Umarım alışırım buna.

Gradoların daha üst modellerinde bile var aynı sorunlar. Ancak arkadaşın verdiği fiyatlarda çok rahat ve rock müzikte başarılı bir kulaklık varsa da ben bilmiyorum. Bu yüzden igrado demiştim.
  • Evet gercekten dediğiniz gibi biraz ilginc bir secim oldu...Fakat headset dedikleri benim verebileceğim fiyata uygun bir kulaklık bulamadım...Bilhassa arastrıdıklarım hep oyun öncelikli icindi ama ben oyun sebebi ile değil sırf müzik dinleyebilmek icin alıcaktım...Kablo uzunluğunu kaliteli bir uzatma kablosu ile Yahya Bey cözdü...Valla su anda kulaklığımdan memnunum fakat ilerleyen zamanlarda ne olur bilemem
  • bendealmayı düşünüyom bilgisayar için 75 tlye kadar bu hd201,201 gamei202 eh150 gbi alternatiflerden hangisi gun grado filan düşünmüyom genelde internet cafelerdek gib kullancam yani oyun video müzik karışık şimdiden teşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakir_çocuk

bendealmayı düşünüyom bilgisayar için 75 tlye kadar bu hd201,201 gamei202 eh150 gbi alternatiflerden hangisi gun grado filan düşünmüyom genelde internet cafelerdek gib kullancam yani oyun video müzik karışık şimdiden teşekürler

sennheiserların hiçbiri iyi değil fiyatlarına göre;denedim sayılan modelleri.Kapalı tarz düşünülüyorsa ancak tercih edilsin bence.
  • 52 - ) egk11 isimli üye

Evet bende kulaklık olarak Sony ailesine katılmış bulunmaktayım...DH'de önceleri 4 alışverişim olmustu fakat icimin en rahat sekilde alısveris yaptıgım kişi malumunuz Yahya Bey oldu...Gerek samimiyeti,gerek kulaklık elime gecinceye kadar ki ilgilenmesi ve durmadan araması hosuma gitti...Hatta kendisi su an daha benden parası alamadan kulaklığı yollayarak beni soka soktu... Ayrıca benim icin özel olarak aldıgı 1.5 metrelik altın uclu uzatma kablosunun parası bile almadı...
    Kulaklığa gelirsek ben EX082 yerine EX085 modelini tercih ettim...Bunun sebebi ise hem kablosunun uzun olması hem desibel kuvvetinin iyi olması olarak söylenebilir...
    Kulaklığı elime ilk aldığımda güzel bir sekilde paketlenmiş olduğunu gördüm...Bir hısımla mp3 player'i ma taktığımda gercekten tok ve güzel bir ses gördüm...Size söyle söyleyebilirim ilk defa önceden duymadığım bass gitar seslerini bu kulaklık ile duymaya basladım...Ayrıca koca İstanbul trafiğinde dısardan hic ses almadım...Bu kulaklık dısarda ki sesleri inanılmaz iyi önlüyor...
    Bilgisayarıma taktıgım da ise mp3 player'ımdan aldıgım sesin cok daha iyisi aldım...Bu tabiki ses kartımın audigy2 serisi olması sebebi ile oldu...Fakat bilgisayarda aldıgım ses benim su ana kadar kulladıgım kulaklıkların en iyisiydi...Su ana kadar İriver mp3 player dan cıkan seinheiser ve microlab kulaklıkları kullanmıstım...Microlab bunun yanına bile yaklasamazken seinheiser bundan bir adım geri kalıyor...En sevindiğim özelliği ise kulakici kulaklıklarda cok görülen ses patlamasının olmaması...Ayrıca kulaklık daha yeni oldugundan burn-in bile olmadı ki burn-in olduktan sonra cok daha iyi randıman alacağıma eminim....
    Sonuc olarak bu kulaklıktan cok daha iyi kulaklıklar muhakkak vardır fakat f/p gözönüne alındıgında EX082 gibi Ex085'de cok cok iyi bir kulaklık...Ayrıca Eastwood 1981 nickli Yahya Bey'de inanılmaz güvenilir bir satıcı,gönül rahatlığı ile hem EX082 hem de benim aldıgım ve memnun kaldıgım EX085'i alabilirsiniz...Sayıgılar...

• peki bunların yerine alternatif varmı malum pcde kullancam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.