Şimdi Ara

Bilgisayar Formatlamadan HDD değişikliği hakkında yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
3
Cevap
0
Favori
119
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> Bilgisayar Formatlamadan HDD değişikliği hakkında yardım...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    685 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

250 GB lık HDD kullanıyorum. 60 GB C ve 178 GB D şeklinde 2 ye ayrık. D de doğal olarak yedek dosyalarım, C de 30 GB a yakın sistem ve programlar kurulu.

Hali hazırda Win 7 Ultimate kurulu.

1 TB lık Seagate Sata HDD aldım. Bu HDD yi 300 - 700 şeklinde ayırmak istiyorum.

Sorum şu: Acronis veya Norton Ghost benzeri bir programla C: nin komple yedeğini alıp, yeni aldığım HDD nin 300 GB lık kısmına yedeğini atsam, sistem sorunsuz açılıp çalışmaya devam edermi?

Yapmak istediğim yol ise;

1) Bootable CD ile Acronis programıyla C: nin yedeğini D: nin içine atmak,
    2) Aldığım yedek dosyasını harici belleğe almak,
    3) Yeni HDD yi takarak Win 7 ultimate kurarak HDD ye C: ve D: yi sorunsuz ayırarak çalışır hale getirmek (NTFS işlemleri yani),
    4) Harici HDD den D: ye yedeği kopyalamak,
    5) Bootable CD ile Acronis programıyla D: deki yedeği C: ye açmak.

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soickan -- 20 Haziran 2014; 18:20:04 >

|
    |

• Yüzbaşı
    900 Mesaj

Mümkün değil bildiğim kadarıyla ama yeni hddyi neden bölüyorsunuz eski hddyi kullanmaya devam edin yeni hddyi komple depolama amaçlı kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Soickan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Chosniel_TR

Mümkün değil bildiğim kadarıyla ama yeni hddyi neden bölüyorsunuz eski hddyi kullanmaya devam edin yeni hddyi komple depolama amaçlı kullanın
    quote:

Orijinalden alıntı: Chosniel_TR

Yeni HDD nin hızından faydalanmak ve Win 7 nin gereksiz 10 GB lık yer kaplamasından kurtularak bilgisayarıma oyunlar vs kurabilmek için.

Bir oyun kurmak için ortalama 5-10 GB istiyor C: de yerim olmadığı için kapasiteyi arttırmak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
kolayoto.com
son dakika
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.