Şimdi Ara

Bilgisayar fiyatları ne zaman düşer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hiçbir zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşmez
  • düşmeye başlamış, geçen gün baktığım pc 7950TL di bugün 6650TL olmuş hp 16 inçlik yeşil renk gaming serisi bir pc di..

okullar açılınca ebaya olan talep azalınca daha da düşer çünkü stokları eritmeleri gerekiyor yeni modeller gelecek.. dolar kuru da beklenti 7 nin altına inmesi yönünde.. ekonomistler erdoğan ılımlı siyaset izleyecek demiş, ayrıca 14 şubatta da ek indirim olabilir eticaret sitelerinde..

haa ama biden'a yarın, eyyyy biden ya da heyt hüyt der doları fırlatırsa bir şey diyemem  

• Pandemi ve bu pahalılıkta düşmesi zor.
  • Düşeceğini pek sanmıyorum
  • Asla düşmeyecek.Aynı laptop okyanusu geçip 4 bün lira düşüğüne geliyor ülkeye hemde 1 haftada ! Şimdi adamlar ticaret yapıyor normal falan diyecek yahu olsunda 1000 lira fark olsun 4000 lira fark nedir taksitde yapmıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutsall1

Pandemi ve bu pahalılıkta düşmesi zor.

Mayıs'ta sen gör şenliği hocam. Sıcaklarla beraber vakalar da azalır, dolar da biraz düşer. PC fiyatları da düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Mayıs'ta sen gör şenliği hocam. Sıcaklarla beraber vakalar da azalır, dolar da biraz düşer. PC fiyatları da düşer.

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibi olur inşallah. Zira alışveriş yapmaya korkar olduk.
  • 3 ncü çeyrek de düşer bence..

• Pandemi süreci atlatıldığı zaman düşüşe geçer anca

• Düşmez aksine artacak da. Nisanda okullar tekrar kapanıyor öğretmenlere meaj gitmiş. Uzaktan eğitim bir süre daha kalıcı olarak devam edecek. Bunu duyan fırsatçılar, çip krizi yaşayan sektör, doların dalgalanması derken fiyatlar tavan yapacak. En boktan pc bile zamlanacak.

Ankarada bir servisi inceliyorum. Lenovo anakart için. 1200 TL'di fiyatı dolar yine 7 civarıydı. Dolar dalgalandıkça fiyatı 1500 oldu. Dolar 6.90'a falan düştüğünde 1600 oldu. Bu hafta ise şimdi baktım 1800 lira.

Sürekli takip etmeyen birisi diyecek ki, hee bak dolar arttı fiyatı zamlandı normal... Ama normal değil işte, kasım ayından beri takip ediyorum.   Aynı zamanda pc de almayı düşündüğüm için anakart fiyatı 1200 lirayken alamadım maalesef pc başka serviste tamirdeydi. Ocaktan sonra şişirmeye başladılar fiyatı.

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Hayal kuruyorsun.Vakalar 30 bine geldi.Kimse maske mesafeye önem vermiyor.Ancak başına gelecek ki durumu anlasın.Dolar düşeceğini sanmıyorum son merkez bankası hamlesiyle artık TL kimsenin güveni kalmadı.Pc fiyatları da şöyle 4 gün önce akakcede listeme eklediğim MSİ GP66 rtx 3070 laptop dolar artı diye en ucuz 21.300 ken 23.029 fiyatı çıkardılar.Yahu siz bu laptop getirdiğinizde dolar 7.90 TL miydi ? Tam adam silkeleme işi dönüyor piyasada.

Fırsatı olan taksitde olsun diyen gitsin 12 ay kredi çeksin yurt dışından alsın.Yine en az 2 bin lira kâr ile alır.TR de bu satıcılardan laptop alııııınmazzzzzzz !
  • Cevap basit ne zaman düştü ki....

Fiyatların yükselmesi için her zaman sebep oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Hayal kuruyorsun.Vakalar 30 bine geldi.Kimse maske mesafeye önem vermiyor.Ancak başına gelecek ki durumu anlasın.Dolar düşeceğini sanmıyorum son merkez bankası hamlesiyle artık TL kimsenin güveni kalmadı.Pc fiyatları da şöyle 4 gün önce akakcede listeme eklediğim MSİ GP66 rtx 3070 laptop dolar artı diye en ucuz 21.300 ken 23.029 fiyatı çıkardılar.Yahu siz bu laptop getirdiğinizde dolar 7.90 TL miydi ? Tam adam silkeleme işi dönüyor piyasada.

Fırsatı olan taksitde olsun diyen gitsin 12 ay kredi çeksin yurt dışından alsın.Yine en az 2 bin lira kâr ile alır.TR de bu satıcılardan laptop alııııınmazzzzzzz !

Sizin kendi tercihinizdir ama 3080 laptop bile 2080 performansi veriyor asusun lüks modelinde diğer markalardada böyle olursa anlami yok 3080 3070 almanin.Yurtdisindanda alsan 15 16k oda pahali zaten 1500 euroyu geciyor dedigin laptoplar ve ek vergi ile fiyat uçar vekalet felan vermen gerekiyormus tam bilmiyorum detayini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Msi GP 66 modeli amazon italyada en son vergisiz 1470 euro geliyordu ve 1500 euro limitini aşmıyordu.Daha sonra stok azaldığından dolayı fiyat değişti.Vergi kargo dahil 18,19 bine geliyordu laptop.Aynı laptop en son n11 de 24 bine kadar çıktı sonra 1 nisan itibari ile ya birileri tüm laptopları topladı yada karaborsa olacak anlamadım.

Rtx 2080 laptoplar ile rtx 3070 karşılaştırıyorsanız Wat değerine bakın en güçlü 3070 140 wat ile lenovo legion 5 pro dünyada.Henüz rakibi yok.Ve daha ucuz rtx 2080 den... Ayrıca kafa kafaya değer veriyorlar.
  • Türkiye'de fiyatlar asla düşmez, basit örnekleme yapalım...

Farz edelim ki 1 lira 1 dolar, X ürün 100 lira yani 100 dolar, doların fiyatı arttı ve 1.5 lira oldu, ürün de 150 lira olur, dolar 1 hafta sonra tekrar 1 liraya düştü fakat o ürün en fazla 149 liraya iner, dolar 1 ay sonra tekrar arttı ve 1.2 lira oldu diyelim hemen ürünün fiyatı 170 liraya çıkar, 3 gün sonra dolar tekrar 1 liraya iner fakat ürün 170 lirada sabit kalır... Türkiye'de istisnasız tüm esnaf malı alırken yılın döviz rekorunun kırıldığı gün almıştır ve asla kar etmiyorlardır...

• quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Msi GP 66 modeli amazon italyada en son vergisiz 1470 euro geliyordu ve 1500 euro limitini aşmıyordu.Daha sonra stok azaldığından dolayı fiyat değişti.Vergi kargo dahil 18,19 bine geliyordu laptop.Aynı laptop en son n11 de 24 bine kadar çıktı sonra 1 nisan itibari ile ya birileri tüm laptopları topladı yada karaborsa olacak anlamadım.

Rtx 2080 laptoplar ile rtx 3070 karşılaştırıyorsanız Wat değerine bakın en güçlü 3070 140 wat ile lenovo legion 5 pro dünyada.Henüz rakibi yok.Ve daha ucuz rtx 2080 den... Ayrıca kafa kafaya değer veriyorlar.

Ne zaman stoğa girer acaba gerçi miningciler bırakmazlar bunları:(

• Kalır kalır merak etmeyin hocam.
  • Düşerse laptop fiyatları düşer masaüstü bilgisayarlardan umudu kestim ben

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.