Şimdi Ara

Bilgisayar Fanları çok ses çıkartıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle selamlar,bir adet işlemci fanım,ekran kartı fanı ve ek olarak 10 tl verip aldığım bir fan var.bu işlerden pek anlamadığım için tam bilgim yok yani.sorun şu ki en dandik oyunda mesela knight online adlı bir oyunda bile fanlar kendinden geçiyor.sanki evin içinde bi helikopter var.yaz sıcaklara falan evette yinede aşırı bir ses var.içine açıp temizledim ama bir şey değişmedi maalesef.core temp adlı programı kurdum oyundayken yani çok ses çıkartıyorken işlemci ısısı 43C gösteriyor..oyunda değilken 28C.
    işlemcim amd athlon ii x4 640.
    ekran kartım ati hd 6850.

hiç bir oyunda kasma sorunu yaşamıyorum,crysis 3 falan rahat oynayabiliyorum fakat bu fan sesi beni bitiriyor,oyun açmak istemiyorum artık.bir kaç arkadaş şunu tavsiye etti bunu almayı düşünüyorum,sizce katkısı olurmu.şimdiden teşekkür ederm.

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/thermaltake-cl-p0579-contac30-lga7751155115613662011-&-am2am2+am3am3+fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=58987

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForrestGump. -- 20 Mayıs 2013; 21:16:11 >

• öncelikle ses çıkaran fanı belirlemen lazım 10 tl ye aldığın fanı iptal et (kasa fanı) öle bak ses varmı ekran kartındaki fanda sorun olacağını sanmam ama 1-2 saniye elle durdur onunda sesini öle anlarsın bunların dışında eğer yeni değilse power fanlarıda çok ses yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Telefoncu -- 20 Mayıs 2013; 21:38:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: numberone_0

öncelikle selamlar,bir adet işlemci fanım,ekran kartı fanı ve ek olarak 10 tl verip aldığım bir fan var.bu işlerden pek anlamadığım için tam bilgim yok yani.sorun şu ki en dandik oyunda mesela knight online adlı bir oyunda bile fanlar kendinden geçiyor.sanki evin içinde bi helikopter var.yaz sıcaklara falan evette yinede aşırı bir ses var.içine açıp temizledim ama bir şey değişmedi maalesef.core temp adlı programı kurdum oyundayken yani çok ses çıkartıyorken işlemci ısısı 43C gösteriyor..oyunda değilken 28C.
    işlemcim amd athlon ii x4 640.
    ekran kartım ati hd 6850.

hiç bir oyunda kasma sorunu yaşamıyorum,crysis 3 falan rahat oynayabiliyorum fakat bu fan sesi beni bitiriyor,oyun açmak istemiyorum artık.bir kaç arkadaş şunu tavsiye etti bunu almayı düşünüyorum,sizce katkısı olurmu.şimdiden teşekkür ederm.

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/thermaltake-cl-p0579-contac30-lga7751155115613662011-&-am2am2+am3am3+fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=58987

yazdıklarınıza ek birde psuda var...yapmanız gereken şey...sistem çalışırken elinizle fanların göbeğine 1-2 saniyeliğine fanı tamamen durduracak güçte bastırmanız olacaktır.bu dört fanı sırası ile durdurup (tekrar ediyorum 1-2 saniyeliğine) sesleri dinlemek ...hangi fandan ses geldiğini tesbit ettikten sonra o fanı kaliteli sessiz fanlarla değiştirmek....sistem çalışırken yapılacak bu mudaheleden korkmayınız bir şey olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Telefoncu

öncelikle ses çıkaran fanı belirlemen lazım 10 tl ye aldığın fanı iptal et (kasa fanı) öle bak ses varmı ekran kartındaki fanda sorun olacağını sanmam ama 1-2 saniye elle durdur onunda sesini öle anlarsın bunların dışında eğer yeni değilse power fanlarıda çok ses yapar

quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

yazdıklarınıza ek birde psuda var...yapmanız gereken şey...sistem çalışırken elinizle fanların göbeğine 1-2 saniyeliğine fanı tamamen durduracak güçte bastırmanız olacaktır.bu dört fanı sırası ile durdurup (tekrar ediyorum 1-2 saniyeliğine) sesleri dinlemek ...hangi fandan ses geldiğini tesbit ettikten sonra o fanı kaliteli sessiz fanlarla değiştirmek....sistem çalışırken yapılacak bu mudaheleden korkmayınız bir şey olmaz

hocam tek tek baktım en çok ses nasıl anlatiym bilmiyorumda işlemci fanı galiba bu ram lerin yanındaki.mesela onu durdurunca çok sessiz oluyor makina.10 tl lik aldığımın pek bi sesi yok gibi.durdurdum durdurmadım farketmiyor.ekran kartının fanı aşağıda olduğu için ona bakamadım.ama ordan ses gelmiyor eminim. psuda var derken onu anlamadım gördüğüm kadarıyla sadece 3 tane fan var.ram lerin yanındaki , benim el olarak taktığım ve ekran kartı fanı.aşağıdaki kutu gibi olan şeyin içinde fan varsa bilemiyorum tabi.kusura bakmayın bilgisizim bu konular hakkında.ram lerin yanındaki fan işlemci fanı oluyorsa onu değiştirsem yukarda verdiğim linkteki fanla mesela iyi olur gibi sanırım..

ek olarak 10 tl lik aldığım fanı durdurduğum zaman bu ram lerin yanındaki fan çok hızlı bi şekilde çalışmaya baslıyor ve deli gibi ses çıkartıyor.zaten bilgisayarı yeni aldığımdada böyleydi,deli gibi tek basına kasayı soğutmaya calısıyor gibidi sora bu 10 tl lik olanı taktım biraz idare etti ama şuan yine bitik vaziyette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForrestGump. -- 21 Mayıs 2013; 1:30:56 >

• O ramlerin yanındaki ses çıkaran fanı tespit etmişsiniz zaten. Kaliteli bir modelle değiştirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.