Şimdi Ara

Bilgisayar donuyor ve res atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir aynı sorunu yaşamaktayım. Bilgisayarım açıldıktan bir süre sonra donuyor ve mavi ekran hatası veriyor. Her ne yaptımda bu sorunu hiç bir şekilde çözemedim.
    Şimdiye kadar format atmaktan tut, donanım parçalarını tek tek çıkartıp temizlemekten test etmeye kadar hepsini denedim ancak bir sonuç alamadım.

Bugün sabah yine uğraşırken bir şey farkettim.

Bilgisayarım açıldığında bir oyuna giriş yapıyorum ve bir süre sonra o oyun ekranı donuyor ve yine mavi ekran hatası veriyor.
    Sonra olay daha da ilginç bir hal aldı fare ve klavye ile bir şeyler yapmaya çalıştığımda yine aynı sorunu aldım.

Computer Features
    ➥ Onboard : MSI Z170A Gaming M7
    ➥ Processor : Intel® Core™ i7-7700K 4.2Ghz
    ➥ Ram : Corsair 16gb DDR4 3000Mhz CL15
    ➥ Graphic Card : MSI GTX 970 Gaming 4G GDDR5 4GB 256Bit
    ➥ Processor Cooler : Corsair Hydro Series™ H115i 280mm
    ➥ HDD : WD 1 TB GOLD | 7.200 RPM - 128 MB Cache
    ➥ SSD : Corsair 240GB 530/560 Force LE200 SA3 COR
    ➥ Monitor : LG IPS LED 22MP55
    ➥ ATX Case : Be Quiet! Silient Base 800 | Window RED
    ➥ Power Supply : Corsair RM750x 80PLUS Gold
    ➥ Operating System : Windows 10 PRO

Equipment Features
    ➥ Mouse(s) : SteelSeries Rival 310 + Logitech G300s + SteelSeries Rival 300
    ➥ Headset : Kingston HyperX Cloud Revolver S
    ➥ Keyboard : Logitech G103
    ➥ Webcam : Logitech C525 720p Full HD

Denediğim Yöntemler
    Bilgisayara format attım
    Driverleri kurdum
    Güncel olmayan driverleri güncelledim
    Virüs taraması yaptım
    Farklı USB portlarını denedim (yerlerini değiştirdim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guazy -- 10 Ağustos 2019; 14:50:7 >

• Kardeşim çok net nokta atışı bir şey söyleyecem. Başka bir power dene sonucu yaz. Başka hiçbir şeyle zamanını harcama powerı denemeden.
  • DesTroYeR00x kullanıcısına yanıt
    Öncelikle duyarlılığın ve verdiğin cevap için teşekkür ederim. Üzülerek söyleyeceğim PowerSupply zaten yeni değiştirdim ve benim sorunumun ondan kaynaklanacağını da sanmıyordum açıkçası.
    Sorun sanırım şuan çözüldü gibi 2 saat oldu her hangi bir sıkıntı olmadı umarım olmaz da. 8 saattir bu sorunu çözmek için uğraşıyorum ve sonunda oldu sanırım :D

Denemediğim son bir şey vardı oda BIOS pili çıkartıp takmak ancak ben bunu yapmadan önce BIOS'u varsayılan değerlere aldım ve sonrasında pili çıkartıp 1 dk sonra falan taktım garanti olsun diye.
    Sonradan BIOS'a tekrar girip her zaman ki gibi anakartın hazır OVERCLOCK ayarlarından 11. seviyeyi seçerek işlemciye OC yaptım ve değişiklikleri kaydettikten sonra bilgisayarımı yeniden başlattım.
    Aman yarabbim oda ne sorun sanki düzeldi gibi 8 saattir giremediğim oyuna girdi ve 1 dk kadar atmadı.

Tekrar bilgisayarımı yeniden başlatarak BIOS a girdim ve orada unuttum bir şeyi ayarlamam gerekiyordu.
    RAM için anakartın sunduğu hazır Overclock 'u açtım sonrasında yine bilgisayarını yeniden başlattım ve sorun yine başladı. Son yaptığım değişikliği geriye aldım ve sorun düzeldi.

Anladığım kadarıyla anakartta bir sorun oluştu ve anakartın bana sunduğu OC ayarlarında işlemci ve Ram i aynı anda kullanamıyorum galiba. Öncesinde bunu hiç sorunsuz kullanıyordum ki şuan kullanamıyorum ve sorunum bundan kaynaklıymış. Umarım aynı dertten yakınan arkadaşlar OC olayınıda denerler benim sorunum bu şekilde çözüldü. Sabah işe gidip akşam eve gelsem bu kadar yorulmazdım heralde :D

• KESSİNLİKLE RAMİNİ VEYA EKRAN KARTINI DEĞİŞTİRMELİSİN ÇÜNKÜ BENDEDE AYNI SIKINTI OLDU VE RAM DEĞİŞTİRİP KULLANDIM ÇÜNKÜ RAM GEÇİCİ VERİ TRANSFERLERİ YAPAR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.