Şimdi Ara

Bilgisayar donması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımı normal bi şekilde kullanırken kasadan "tık" diye ses geliyor ve 1sn disk dönme sesi geliyor.Ondan sonra bilgisayar donuyor.Harddiske bad sector taraması yaptım bişey çıkmadı, healt sekmesinde birşey yok.Bilgisayar donduğunda diyelim pes 2013 oynuyorum, oyuncular donuyor fakat arkadaki taraftarlar oturup kalkıyor veya arkadaki kameramanlar yürüyor ama oyuncular ve klavye mouse kitleniyor.Bazen 1 bazen 2-3dk sonra kendine geliyor.Hiç kendine gelmediğide oluyor.Reset atıp açabiliyorum.Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

• Bu durum sadece Pes oynarken oluyorsa, sorun oyunla alakalı diye düşünüyorum ancak, fiziksel bir tepki görünüyorsa donanımsal olduğu muhtemeldir.
  • Büyük ihtimal hdd ölmüştür. Oyun oynamadan normal internete falan girince bir şey oluyor mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandTiger

Bu durum sadece Pes oynarken oluyorsa, sorun oyunla alakalı diye düşünüyorum ancak, fiziksel bir tepki görünüyorsa donanımsal olduğu muhtemeldir.

Sadece pes oynarken değil, bende hdd'den şüpheleniyorum ancak hdd daha 5-6 aylık.Öyle olmamasını umuyorum şimdilik.Hdd'den olsa bile neden hdtunede çıkmıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealW

Büyük ihtimal hdd ölmüştür. Oyun oynamadan normal internete falan girince bir şey oluyor mu ?

Hocam hdd daha yeni sayılır.Umarım öyle değildir yoksa sıkıntı büyük.Normal internette donduğu da oluyor.Hele bide pes oynarken arkada youtube açarsam donması garanti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dblackx

quote:

Orijinalden alıntı: RealW

Büyük ihtimal hdd ölmüştür. Oyun oynamadan normal internete falan girince bir şey oluyor mu ?

Hocam hdd daha yeni sayılır.Umarım öyle değildir yoksa sıkıntı büyük.Normal internette donduğu da oluyor.Hele bide pes oynarken arkada youtube açarsam donması garanti.

Eğer öyleyse önemli bilgilerin falan varsa yedekle. Tam bir şey söyleyemem ama büyük ihtimal hdd bozuk gibi görünüyor. Disk düzeltme programlarını falan denediniz mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.