Şimdi Ara

Bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
111.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakadaşlar merhaba tanıdığımın kullandığı bilgisayar power tuşuna bastığımda çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor.Herşeyi denedim.Tüm parçaları söküp taktım.Format dahi atamıyorum çünkü ekrana en ufak bir görüntü gelmiyor.Başka monitörle başka kabloyla denedim gene yok.Denemediğim 3 şey kaldı.

1)bıos pilini çıkarıp 10 dk beklemek. (suan bunu yapıyorum)
    2)ramleri teker teker takmak (belki biri bozuktur diye)
    3)cmos reset diye tabir edilen anakarta jumper ile reset atmak ki bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Fikri olanlar cevaplarsa çok sevinirim.2 gündür bununla uğraşıyorum.Şimdiden teşekkürler...

• Sorunuzuz Ekran kartı... Ekran Kartının Kablosunu Sanırım Yanlış Taktınız...İnceler Misiniz ?
  • Şuan yaptığınız yöntem işe yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekranika

Sorunuzuz Ekran kartı... Ekran Kartının Kablosunu Sanırım Yanlış Taktınız...İnceler Misiniz ?

Sorun ekran kartı değil.Başka ekran kartı taktım hatta ekran kartını çıkarıp onboard ekran kartını denedim, yine görüntü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcsa1

quote:

Sorunuzuz Ekran kartı... Ekran Kartının Kablosunu Sanırım Yanlış Taktınız...İnceler Misiniz ?

Sorun ekran kartı değil.Başka ekran kartı taktım hatta ekran kartını çıkarıp onboard ekran kartını denedim, yine görüntü yok.

Hım...Anladım... Üzgünüm Arkadaşım Aklıma Başka Bir Çözüm Yolu Gelmiyor...
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler ilginiz için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler ilginiz için.

Her Zaman Arkadaşım... Ama Size Kesin Bilgi Vermek isterdim Ama Bu Konuyla İlgili Pek Fikrim Yok...Çok üzgünüm...Neyse İyi Şanslar...

• arkadaşlar ilk mesajımda sıraladığım maddelerden ilk 2'sini de eledim.3.'sü kaldı ama onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bilen varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim.
    Çözemezsek yarın anakart alacağım.Ama en büyük korkum boşuboşuna almak.Yani güç kaynağından falan olabilir mi acaba sorun.Kafam çok karışık.Yok mu bir tecrübesi olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcsa1 -- 9 Eylül 2011; 22:10:21 >
  • onboard tanda görüntü vermiyosa büyük ihtimal anakarttır ama psuy la ramleri kontrol et
  • Sabrım taştı :) Yarın lga775 anakart alacağız artık.Fiyatı da 100 tl civarında.Durduk yerde masraf çıktı. Bu anakart asus'tu 1 senede bozuldu. (eğer o bozulduysa tabi).Yarın başka bir marka almayı düşünüyorum.Gelişmeleri yazarım.
  • Anakartın bios pilini çıkar 10 sn bekle geri tak düzelir. Banada oluyordu eski anakartta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Anakartın bios pilini çıkar 10 sn bekle geri tak düzelir. Banada oluyordu eski anakartta

Yukarıda yazdığım gibi denedim bluepower.Yine de saol katkın için.Sabah şu jumper resetide araştırıp deniycem olmazsa yeni anakart alıcam artık.
  • Aynısı daha 2-3 hafta önce banada oldu.... Bios pilini çıkardım filan olmadı ekran kartları denedim nebileyim işlemciyi bile denedim. en son RAM leri çıkardım teker teker çalıştırdım. meğer 1 tanesi yanmış. şimdi 1,5 GB ile sorunsuz çalışıyorum...
    RAM lerini kontrol et...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3ras3r

Aynısı daha 2-3 hafta önce banada oldu.... Bios pilini çıkardım filan olmadı ekran kartları denedim nebileyim işlemciyi bile denedim. en son RAM leri çıkardım teker teker çalıştırdım. meğer 1 tanesi yanmış. şimdi 1,5 GB ile sorunsuz çalışıyorum...
    RAM lerini kontrol et...

Onu da yaptım.Acaba ikisi birden yanmış olabilir mi? Eğer öyleyse yuh artık derim :) Bakalım sabah ola hayır ola.
  • Aynı sorunu bende yaşadım . kasayı actım ve ufak bir kablonun yerinden çıktıgını gordum. Dikkatli bak dicem ama hepsini çıkartıp takmışsın. veya doğru taktığına emin ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esqape

Aynı sorunu bende yaşadım . kasayı actım ve ufak bir kablonun yerinden çıktıgını gordum. Dikkatli bak dicem ama hepsini çıkartıp takmışsın. veya doğru taktığına emin ol.

Evet dediğin gibi sabah salim kafa tekrar deneyeceğim bazı şeyleri.Yalnız internette biraz araştırınca gördüm ki ne kadar çok kişinin başına gelmiş bu olay.Herbiri farklı bir nedenden meydana gelmiş.Bakalım bu ne çıkacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcsa1 -- 10 Eylül 2011; 0:53:58 >
  • bi arkadaşından falan ram bul. 4 tane yuva varsa yuva değiştirip dene. ve ramlerini kontrol et. ramleri eline aldığında yandaki (sanırım)bronz sarı renkli ufak metallerde kararma falan varsa iyi bak. ramlerinin anakarta geçen yerlerini silgi ile sil, üstündeki oksitlenmeyi alırsın.
  • Ben 2 gün uğraştım çözümü bulabilmek için. En son umudu kestim dedim götürücem bi teknik servise. Hani son umut bidaha bakayım dedim dikkatlice. Gördümki kablo çıkmış. Çok ufak gözden kaçırmalar sebep oluyo olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esqape -- 10 Eylül 2011; 0:59:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3ras3r

bi arkadaşından falan ram bul. 4 tane yuva varsa yuva değiştirip dene. ve ramlerini kontrol et. ramleri eline aldığında yandaki (sanırım)bronz sarı renkli ufak metallerde kararma falan varsa iyi bak. ramlerinin anakarta geçen yerlerini silgi ile sil, üstündeki oksitlenmeyi alırsın.

Bunu da deneyeceğim.Teşekkürler...
  • aynı olay banada oldu ramlardan olabilir. ramların hepsini çıkar sadece 1tanesini yuvaya tak ve çalıştır aynı sorunu yaparsa başka ramı başka yuvaya tak yine sorun yaparsa bios pilini çıkar oda olmassa hard diskte sorun olabilir
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.