Şimdi Ara

Bilgisayar bölümü staj dosyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
37.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar zamanında bende böyle bir işle uğraşmıştım. staj dosyası hazırlamak gerçekten çok sıkıcı bir konudur. staj dosyası düzenleme staj dosyası konuları filan derken bu iş insanı baya uğraştırır. Dediğim gibi zamanın da staj dosyası hazırladım ve bugün bilgisayarın ücra köşelerinde bu dosyayı buldum ve aklıma sizinle paylaşmak geldi. inşallah yardımım dokunur. içinde benim ve arkadaşımın ortak yaptığımız staj dosyası mevcut siz bu dosyaları düzenleyerek kısa sürede hazır hale getirebilirsiniz.

Önemli uyarı: meslek lisesi bilgisayar/web tasarım bölümünün staj dosyasıdır. 2 yıllık bilgisayar bölümleri de belki yararlanabilir indirip inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar bölümü Web tasarım dalı staj dosyası

buradan indirebilirsiniz

link çalışmıyorsa aşağıdaki adresten sağlam linkleri bulabilirsiniz

kaynak:http://simdiblogzamani.blogspot.com/2013/11/bilgisayar-bolumu-staj-dosyasi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaantalha -- 7 Ekim 2014; 19:11:38 >

• kaantalha K kullanıcısına yanıt
    çok çok teşekkürler :) :)
  • önemli değil hocam inş yararı dokunur
  • Sağolasın abi çok yararı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne demek hocam
  • konu güncel
  • biz öğretmenlerin işini kolaylaştırıyorsunuz. böyle klon dosyalar geldikçe, inceleme zahmetine girmeden ret edebileceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dergul

biz öğretmenlerin işini kolaylaştırıyorsunuz. böyle klon dosyalar geldikçe, inceleme zahmetine girmeden ret edebileceğiz.

direk dosyayı teslim ediceklerini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaantalha

quote:

biz öğretmenlerin işini kolaylaştırıyorsunuz. böyle klon dosyalar geldikçe, inceleme zahmetine girmeden ret edebileceğiz.

1-2 kelimeyi değiştirince, farklı bir dosya mı olacağını zannediyorsunuz. staj dosyasına zaman ayırmayan birisi, var olanı tanımayacak şekle sokmak için mi uğraşacak.
  • quote:

quote:

quote:

1-2 kelimeyi değiştirince, farklı bir dosya mı olacağını zannediyorsunuz. staj dosyasına zaman ayırmayan birisi, var olanı tanımayacak şekle sokmak için mi uğraşacak.

ben 1-2 kelimeyi değiştirip teslim etsinler demedim yazılanı iyi okumak gerekir. Bunun yanında staj dosyası hazırlama telaşı ve bundan daha büyük bir saçmalık olan staj olayı var. bunlar hakkında konuşmak istemiyorum bile.

bence staj yapmak kopya içerik teslim etmekten daha önemli bir konu. öncelikle staj yapma olayını düzeltmemiz gerekir ki daha sonra kopya içerikleri eleştirelim.

bu arada staj yapmak yazdığıma bakmayın bunun yerine çay taşımak, ayak işleri yapmak gibi terimleri de yazabiliriz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben 1-2 kelimeyi değiştirip teslim etsinler demedim yazılanı iyi okumak gerekir. Bunun yanında staj dosyası hazırlama telaşı ve bundan daha büyük bir saçmalık olan staj olayı var. bunlar hakkında konuşmak istemiyorum bile.

bence staj yapmak kopya içerik teslim etmekten daha önemli bir konu. öncelikle staj yapma olayını düzeltmemiz gerekir ki daha sonra kopya içerikleri eleştirelim.

bu arada staj yapmak yazdığıma bakmayın bunun yerine çay taşımak, ayak işleri yapmak gibi terimleri de yazabiliriz.

sende son cümlemi, iyi okumamışsın. kendim ve arkadaşlarım için, söylüyorum. son bir kaç senedir, öğrencinin yararına olsun diye, seviyeyi sürekli düşürdük. biz verdiğimiz eğitimin seviyesini düşürdükçe, öğrenci çitayı dahada aşağı çekiyor. bu yüzden son beceri sınavında, pek çok öğrencim kaldı.(hemen itirazlar gelmeden önce, öğrencilere 11. sınıf seviyesinde, basit sorular sorduk)

bazı işletmelerin, stajyerleri amele gibi gördüğü doğrudur. biz koordinatör öğretmenler, elimizden geleni yapsak da, her zaman yeterli olmuyor. ama bu eşitsizliği, staj dosyalarını paylaşarak, gideremezsiniz. tıpkı bizim gibi çitayı düşürmelerine, yardım etmiş olacaksın. sadece kimlik bilgilerini değiştirerek, staj dosyanı aynı öğretmene teslim edecek öğrenciler çıkacaktır.

çay taşıma ve ayak işlerine gelirsek, mesleğinizle ilgili başka bir iş yaptırmıyorlar ise, koordinatör öğretmeninize bildirerek, bunu düzeltebilirsiniz. ama mesleğinizle ilgili işlerle beraber, yapmak zorunuza gidiyorsa, o zaman stajı yanlış anlamışsınız demektir. çünkü staj sadece mesleğinizle ilgili pratik yapmayı değil, aynı zamanda çalışma ortamını yakından tanımayı da içeriyor. ama her iki durumda da pasif kalarak, bir yere varamazsınız. bilginin verilmesini beklemektense, gözlem yaparak, soru sorarak, bilgiyi almanız gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sende son cümlemi, iyi okumamışsın. kendim ve arkadaşlarım için, söylüyorum. son bir kaç senedir, öğrencinin yararına olsun diye, seviyeyi sürekli düşürdük. biz verdiğimiz eğitimin seviyesini düşürdükçe, öğrenci çitayı dahada aşağı çekiyor. bu yüzden son beceri sınavında, pek çok öğrencim kaldı.(hemen itirazlar gelmeden önce, öğrencilere 11. sınıf seviyesinde, basit sorular sorduk)

bazı işletmelerin, stajyerleri amele gibi gördüğü doğrudur. biz koordinatör öğretmenler, elimizden geleni yapsak da, her zaman yeterli olmuyor. ama bu eşitsizliği, staj dosyalarını paylaşarak, gideremezsiniz. tıpkı bizim gibi çitayı düşürmelerine, yardım etmiş olacaksın. sadece kimlik bilgilerini değiştirerek, staj dosyanı aynı öğretmene teslim edecek öğrenciler çıkacaktır.

çay taşıma ve ayak işlerine gelirsek, mesleğinizle ilgili başka bir iş yaptırmıyorlar ise, koordinatör öğretmeninize bildirerek, bunu düzeltebilirsiniz. ama mesleğinizle ilgili işlerle beraber, yapmak zorunuza gidiyorsa, o zaman stajı yanlış anlamışsınız demektir. çünkü staj sadece mesleğinizle ilgili pratik yapmayı değil, aynı zamanda çalışma ortamını yakından tanımayı da içeriyor. ama her iki durumda da pasif kalarak, bir yere varamazsınız. bilginin verilmesini beklemektense, gözlem yaparak, soru sorarak, bilgiyi almanız gerekiyor.

eğitimin seviyesini düşürmek bana göre son derece yanlış öğrencilerinde işine gelir ama onlarda bu olayın sonunda kötü yönde etkilenir.

onların kopya içerik verip vermemeleri beni ilgilendirmez. kimseyi de buna yönlendirmiyorum. bana göre staj dosyası hazırlamak çok saçma nedeni ise zaten staj dosyası konuları mezun olacak olan bir öğrenci için adı gibi bildiği temel konular. zaten öğretmenlerin bu konuları öğrenciye yüzde yüz aktarması gerekir.

stajda alakasız işleri koordinaör öğretmene bildirseler ne olur ki. öğretmen koskoca sirketin işleyişini mi değiştirecek. staja giden 50 kişilik öğrenci grubundan en fazla 5 tanesi düzgün olarak stajını yapıyodur ve mmalesef bu olaya öğretmenlerinde müdürlerinde yapabileceği bişey yok.

bu arada stajın çalışma ortamını yakından tanımakla yakından uzaktan alakası yok. ben iki kez staj yaptım ve şuanda da bir işte çalışıyorum dediğim gibi ikisi çok ama çok farklı şeyler.

• konu güncel
  • http://lisestajdefterim.blogspot.com.tr/ Adresinden Tüm konuların resimli şekilde anlatışını bulabilirsiniz.
  • güzel konu
  • Eyw hocam

• Hangi programla açmamız gerek ve 1. sayfaya doc 1 ile bsalayıp sonuna kadar yardıralım mı bıraz anlatır mısın :)
  • Hortt biriniz tekrar Upload edip atabilirmi bana çok acil lazımda

• link çalışmıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.