Şimdi Ara

Bilgisayar aniden kapanıyor (Sadece devasa oyunlarda))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
26
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bilgisayar aniden kapanıyor (Sadece devasa oyunlarda))
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5260 Mesaj
    Ben de çok uğraşmıştım. Aynı şekilde servise yollamıştım kartı sorun yok diye geri yollamışlardı. Servis olarak bios'una bile bakmamışlardı kartın. Yine kendi çabamla çözdüm. 2 ay uğraşmıştım
    |
    |
    INTEL i7 4790K 4.40 Ghz ~ GIGABYTE Z87-HD3 ~ ASUS ROG STRIX GTX1080 8GB ~ GSKILL 16 GB (4X4) RIPJAWSX DDR3 ~ SAMSUNG 500 GB 860 EVO SSD ~ 2X SEAGATE 2 TB BARRACUDA ~ COOLER MASTER HAF XM ~ OCZ FATAL1TY 750W 80 Plus ~ COOLER MASTER NEPTON 140XL ~ ASUS 24" VS248H ~ 2X COOLER MASTER JET FLO 120MM ~ 2X COOLER MASTER MEGAFLOW 200MM ~ CREATIVE SOUND BLASTER Z ~ CREATIVE MEGAWORKS THX 550 ~ CREATIVE GIGAWORKS T20 ~ LOGITECH Z-523 ~ PIONER DVR-S21LBK 24X ~ EPSON EH-TW5300
  • Çavuş
    82 Mesaj
    Merhaba,

Sorunu belki de yanlış yerde arıyorsunuzdur. Oyuna girmek demek sadece ekran kartının çalışması demek değil. İki ram takılıysa ramlardan birisini çıkarıp deneyin sonra diğerini ve slotları değiştirerek denemeler yapın.. sorun ramda olabilir.

ikinci ihtimal ise psu. ramlar çıktığı takdirde hala sorun devam ediyorsa arkadaşınızdan vs bir psu bulup denemekte fayda var denemenizi tavsiye ederim. bu tarz sorunlar genelde deneme yanılma yolu ile bulunuyor.
    |
    |
    evet ben de psunun yetersiz kaldığını düşündüm başta..öncelikle bilgisayarın ısısını kontrol edin.. daha sonra farklı bir psu deneyin imkanınız varsa..ayrıca ramleride tek tek denemekte fayda var..ama bana kalırsa psu ile alakalı bir durum. ısı olsa pc kitlenir ve res atar..res atmıyorsa psu ile alakalı olabilir. başka bir psu deneyin...
    |
    |
    |
    |
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    Daha önce başka bi bilgisayarda deneme fırsatı bulamamıştım, an itibarı ile ekran kartının arızalı olduğunu tespit etmiş bulunmaktayım, aynı sorun farklı bilgisayarda aynı sonucu veriyor. İlginiz için teşekkürler.
    |
    |
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    Kartı bi kez daha servise gönderdim ve sonunda arızalı ürün dediler değişimini istemiştim ama ellerinde bulunmadığı için iade talebinde bulundular. Hayırlısı :)
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.