Şimdi Ara

bilgisayar ani donma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayar aniden donuyor ve cızzz diye ses çıkarıyor 20-30 saniye sürüyor sonra yeniden baslatıyor kendini ama anlamadığım nokta oyun oynarken falan olmuyor youtube veya film izlerken oluyor sıcaklıkla vs alakası oldugunu dusunmuyorum ve bilgisayarda yeni 20 günlük tozlanma vs sebep değildir herhalde çözümünü bilen var mıdır? şimdiden teşekkürler

ses tam olarak şöyle:https://www.youtube.com/watch?v=9MR24z0W35g (bilgisayar bu değil)

• Cızırtı sesi hoparlörden geliyordur yani pc donduğu için anlık işlem sesi takılı kalıyor.

Harddiskte sorun olabilir hdtune ile badsector taraması yaptırın. Yeni pcde bad sectör ne arar derseniz şöyle anlatayım belki taşıma sırasına felan pc sarsıntı felan geçirdiyse olabilir.

ayrıca işlemci ve ram test programları ile bi test edin.

Başka bir tarayıcı ile aynı işlemi yapın bakalım yine aynı şekilde donup reset atacak mı
  • anakart arızasıymış hocam garantiye göndericem
  • merhaba dostum, aynı sorun bende de mevcut, bendeki donmalar 2 saniyelik, ram ve ssd yi taradım sorun yok, işlemciyi stres test yaptım sorun çıkmadı, ne zaman video izlesem veya masaüstü işlem yapsam bu olay oluyor, senin sorunun anakartmı çıktı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saameet_06 S kullanıcısına yanıt
    Hocam anakart arızası varmış garantiye gönderdim ve sorun yaşamıyorum şu an herhalde kronik bir arıza garanti halleder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.