Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bilgisayar alımında taksit sayısı 6 aydan 12 aya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
120
Cevap
1
Favori
8.037
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Bilgisayar alımında taksit sayısı 6 aydan 12 aya çıktı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2150 Mesaj
    Haberler bugün düştü millet 6 'dan 12 ay olayını duyunca saldırmış yine kredi kartlarına ki biri de ben olacağım mouse alacakken klavye de aradan çıkarayım diyorum 500 700 tl masraf görünüyor şimdiden offf halbuki ne güzel 6 idi 350 tl 'lil rival 600 bakıyordum şimdi 12 olunca kaşıntı bastı 500 700 'lere göz diktim biz akıllanmayacağız abisi. :)
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Asus Prime Z270-A - İntel İ7 7700K 5.3 Ghz - Zotac GTX 1070 AMP EXTREME - Corsair CMK16GX4M2B3000C15B 16GB - Samsung 850 Evo 500 - Toshiba P300 2TB - Corsair H150i Pro- Thermaltake V71 TG - ASUS PCE AC68 - Evga 750GQ - Logitech G602 - Acer Predator XXB71HUABMIPRZ
  • Yarbay
    2383 Mesaj
    Allah nasıl biliyorsa oyle yapsın bunları. Sözde bizi düşündükleri için vade farksız ödediğimiz taksit sayısını düşürüp, bankaların fahiş vade farklı kredilerine muhtaç ettiler. Şimdi de geri dönüyorlar.
    Mecburiyetten tv almak zorunda kaldım ve sırf bunlar yüzünden bankadan kredi çektim faiz ödüyorum. Nerede kaldı sizin halkı düşünmeniz!!!
    Zaten ne zaman yönetimdekiler halkı için bir şey yaptılar ki?

|
    |
    1178 Mesaj
    Almayin...almayin..gereksiz harcama yapmayin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Intel® Core™ i3-2100 Processor (3M Cache, 3.10 GHz) - ASUS P8Z77-V LX - KINGSTON 4X2 1333 DDR3 - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C 2GB 192 BİT - WD 3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk - CORSAIR 120GB LS SERİES SSD - OCZ-ZS750W-EU ZS Series 750W 80 Bronze Psu - HP 23 " LED Monitör - x2301 - LOGITECH G300 GAMING MOUSE
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    indir.. çıkar.. kafalarına göre takılıyorlar.
    |
    |
  • Yarbay
    3988 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Bu taksit düşmanlarını da anlayamıyorum ha. Yahu kardeşim, var mı bu devirde bir bilgisayar alıp 5-6 bin tl tiko maaşından kenara koyup verebilecek ve o ayı rahat geçirebilecek? Sizin beyaz eşya fiyatlarından haberiniz var mı? Bir çamaşır makinesi 2500, bulaşık makinesi 2000, buzdolabı 3500 lira. Nasıl alacaksın bunların bir tanesini bile bir ayda rahat ede ede? Bizim ekonomik durumumuz yıllardır taksitle almaya uygun ve biz de buna göre ayarlar olmuşuz kendimizi. Ben kendisini sıkıntıya sokmadan, krediborçlarını tamamında kapatan birisi olarak bunu olumlu görüyorum, safi karşı olmanın hiçbir faydası, yapıcı tarafı yok.
    Boşver hocam.

Zannediyorlar ki asgari ücretli çamaşır makinesini 300 birim paraya alıyor.

Yurt dışında evet öyle, almanya da 250 €'ya (birim para) çamaşır makinesi var. TR de en düşüğü 999 TL (birim para) Vestfrost ne idüğü belirsiz bir marka.

Ha bosch bakalım Almanya da 400 € (birim para)

Bizde 2000+ birim para.

Taksit aşırı uzun olmadığı müddetçe mantıklıdır. Ama peşin her zaman iyidir. Peşin fiyatına taksit ise lezizdir.

• Yarbay
    2449 Mesaj

Daha bir buçuk ay önce BOSCH WAT24480TR çamaşır makinesi aldım 2300 liraya, 8 taksit yaptırdım 300'e yakın ödüyorum her ay. Ben mühendis adamım, ben bunu alırken direkt maaşımdan tiko 2300 versem o ay feleğim şaşar yiyecek ekmeğe şaşarım. Evi, faturası, mutfak masrafı falan derken kolay mı bu devirde maaştan o kadar para çıkarmak kenara. Taksit ödeyen de benim maddi gücüme göre ödüyorum. Dediğiniz gibi taksit uzun olduğu zaman manasını kaybediyor. Ezelden beri 12'den fazla taksite karşıyım. 24 ve 36 gibi seçenekler vardı onları yaptırıp da yıllarca taksit ödeyen de çizmesini aşıyor demektir.

Bu kadar taksit düşmanlığını ben anlayamıyorum ya ben çok fakirim ya da millet hep 15+ bin tl kazanıyor da bu kadar ırgalamadan alıyor alacağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 1 Mart 2019; 14:43:40 >
    |
    |
    astegon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: gultek2000

Vade farksız 12 taksit yapan firma varmı?
    işin enteresanı da bu zaten. hiçbir banka faiz düşmeden vade farksız 12 taksit yapmaz herhalde.
    |
    |
    ayılana gazoz bayılana limon
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Nostalji yapalım.

11 sene olmuş 3 kat artmış.

1992-2003 arasındaki gibi 1100 kat artmamış ne yazık...
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eoy1907 -- 3 Mart 2019; 22:27:50 >
    |
    |
    çalışanıyım köşede 5500 lira gibi birikimim var bilgisayar almak için biriktirdim ama bu fiyata orta düzey bi laptop alabiliyorum 3 hafta önce çamaşır makinem patladı yerine yenisini koyamıyorum 3 haftadır kirli çamaşırları elimle yıkıyorum 10 senelik buzdolabımın bozulmaması için dua ediyorum paramız okadar değersizki üretim yapıp ülkeyi geliştiriceğimize dahada fazla tüketim için yarış yapıyoruz söylenecek söz yok gerçi benim aptallığım çekicem krediyi döşücem evimi son model cihazlarla eşyalarla mutlu edicem sevdiklerimi sonra ödeyemicem ayaklarım dışarıda kalıcak yorganın ucundan sonra gelsin sıkıntılar gelsin derler ertesi sabah ünlü olucam gazetede pozlarım ama diğer haberlerden ilanlardan farklı bir şekilde boynumda bir iple saygılar

• Yarbay
    3988 Mesaj

Katılıyorum hocam.

Bir zamanlar, gençtik o zaman tabi, card finans'ım vardı. Gima süpermarketlerde 4 taksit yapıyordu. Ben de "Oooh taksit" deyip sürekli 4 taksit yaptırıyordum. Domates'i aynı akşam gömerken ödemesini 4 ay boyunca yapıyordum.

Gıda'da taksit olmasın eyvallah da belli bir rakamın üzerinde bence taksit olmalı.
    |
    |
    Gravaze kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

insanlar işin ucunu gerçekten kaçırıyor, hele yeni nesil için para sadece hesaptan hesaba aktarılan, gerçekte olmayan soyut birşey. borçlulara yeni düzenleme getirdiler, hatayla borca düşene lafım yok da yapılandırma yaptım tekrar borçlanabilirim düşüncesini insanların aklına da sokmamak lazım
    |
    |

bu tür yüksek tutarlı alışverişte benim mantığım en azından alınacak ürünün yarısı kadar parayı biriktirmiş olmak, dediğiniz gibi hepsini birden borçla alınca yolun sonu görünmüyor. yarısı kadar varsa birikim birkaç aya da kalanı ödenir diğer ürünü almaya sıra gelir, borç havuzuna balıklama atlarsan çakılmak kaçınılmaz zaten
    |
    |
    salvery kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Maalesef ben de bu hataya düşenlerdendim. Bu plastik ürünlerden bir ara 8-9 tane vardı aynı anda kullanırdım. Delirmiştim sanırım.

ama oluyor işte.

Ben düzenlemeleri çok doğru buluyorum. Asgari ödemeler 10-12 yıl önce %10'du yahu.

Nakit avans sürekli vardı.

Gelirin 15-20 katı kredi kartı kotaları vardı.

Şu anda gayet düzene girmiş gibi geliyor bana.
    |
    |
    scorpion20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

düzene giriyor da şu taksit olayı da çok sık değiştirilmeye başladı. ayrıca kartlar 12 taksit yapabiliyorken insanlar telefon almak için kredi kullandırılarak veya operatör üzerinden yine taksiti artırıp alıyor. sen asgari ücretle geçiniyorsan 24 ay taksitle alabilirim diye kalkıp 5bin TL telefonu alma kardeşim. zaten almayasın diye kartlarda taksidi azalttılar, biraz da sen kafanı kullan.
    |
    |
    Taksitin artmasının tek bir nedeni var. Alım gücünün azalması. Evet fakirleştik.
    |
    |
    The.Mafia

Geniş geniş borçlanalım artık alım gücümüz çok düştü hep bundan taksidin artması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The.Mafia -- 20 Mart 2019; 0:26:20 >
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.