Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor anakart ekranında kalıyor

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
4
Cevap
0
Favori
124
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bilgisayar açılmıyor anakart ekranında kalıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    522 Mesaj
    Evet başlıktan anlaşılacağı üzere son birkaç yıldır bilgisayar açılırken bios geç bip sesi veriyordu bir kaç denemeden sonra yada bir iki başlatmadan sonra masa üstüne ulaşabiliyordum şimdi ise bios tan uzun bir bip sesi sonra bilgisayar hiç açılmadı ram ile ilgilidir dedim çıkarıp taktım tek tek taktım yerlerini değiştirdim gene aynıydı en son bios pilini çıkarıp taktım bios bu sefer normal ses verdi fakat anakart ekranında kaldı bir iki kapatıp açtım masa üstüne ulaşabildim 10 dk kullandım mavi ekran verip reset attı artık anakart ekranında kalıyor klavye ve mause çalışmıyor ama bios normal başlatma sesi veriyor sorun neyden kaynaklanıyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    Bios pilini çıkarıp o şekilde açmayı dene. Açılmaz ise başka bios pili varsa elinde dene.
    Biosu güncelle. Yine sorun çözülmezse muhtemelen anakartla ilgili problem vardır.
    Bunları yaparken ekran kartını çıkar onborddan bağla.
    |
    |
    |
    |
    sağolun hallettim 1+1 2gb ram vardı biri arızalanmış ondan hata veriyormuş 2+2 4gb ram aldım sorun yok şimdilik
    |
    |
Reklamlar
emek server
SEO
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,212
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.