Şimdi Ara

bilgisayar açılmıyor(acer5520g)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> bilgisayar açılmıyor(acer5520g)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
  • arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Acer marka 5520G serisi makinam 2 haftadır bayağı sorun vermeye başladı. çözümü için tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak isterim.
    1. sorun
    Bilgisayarın açma tuşuna bastığımda Bios Ekranına girmekte kullanılan ekran geliyor(f2 tuşuna basın ekranı) sonrasında siyah bir ekran geliyor ve imleç yanıp sönmeye başlıyor. 3-5 dakika sonra bilgisayar açılıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Windows Xp İşletim sistemi ve phoenix bios sürümü

2. sorun
    Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor. ve bir daha belli bir süre açılmıyor. bilgisayar bekleme moduna geçmiş gibi açma kapama tuşu yanıp sönüyor. Bazen 5 saat açılmıyor. bazen hemen açılıyor. Bazen açılır açılmaz kapanıyor. bir türlü çözemedim.

yaptıklarım
    everest ile sıcaklık taraması yaptım 40 ile 50 derece arasında değişiyor.
    iki defa format attım sp2 xp ile
    bilgisayarın fan kapağını söktüm ve içindeki tozları temizledim. tertemiz ve fan sağlıklı çalışıyor.
    Bios güncellemesi yapmak istiyorum ama bilgisayar kendiliğinden kapandığı için yarım kalır korkusuyla yapmıyorum..

bunn çözümü nedir.
    bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim

süleyman

|
    |

• yokmu yardım edebilecek bir babayiğit
    |
    |
    Sadece pili ile çalıstırdınız mı veya sadece AC Güç adaptörü ile denediniz mi gene bu tür sorunları yapacak mı bir deneyiniz...
    Birde ürün alalı uzun bir süre olmadıysa yani garanti koşulları halen geçerli haldeyse garantiye gönderiniz...
    |
    |
    Neka od danas zna ko nije znao da Srbija nije cilim iz usaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz brusa, da Srbi znaju za nesto skuplje od glave. Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar. (Milos Obilic -1389)
  • garanti süresi malesef 2 ay önce bitti ve 2 aydan beridir hata vermeye başladı.
    adaptörü ve pili başka bir bilgisayarda denedim sorun yok. aynı marka bilgisayarın adaptörü ve pili benim makinayı açmaya çalıştım sorun devam ediyor.
    bazen bios ekranında iken de bilgisayar kapanıyor.
    iki haftadır araştırıyorum malesef hiç bir sonuca varamadım.

saygılarla.
    süleyman
    |
    |
    Zaten tüm sıcaklık değerlerini kontrol etmişşiniz ve temizlemişsiniz laptopunuzu...
    Tavsiyem donanımsal gibi gözüküyor ve bir bilgisayar tamircisine götürün...
    |
    |
    Neka od danas zna ko nije znao da Srbija nije cilim iz usaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz brusa, da Srbi znaju za nesto skuplje od glave. Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar. (Milos Obilic -1389)
  • anakartında sorun olabilir ancak kilitlenme değil. bilgisayar kapanıyor. bazen saatlerce çalışıyor hiç bir sorun olmuyor. bios güncellemesini tavsiye ediyorlar sizce mantık lı mı?
    |
    |

Orijinalden alıntı: btsuleymanalkaya

anakartında sorun olabilir ancak kilitlenme değil. bilgisayar kapanıyor. bazen saatlerce çalışıyor hiç bir sorun olmuyor. bios güncellemesini tavsiye ediyorlar sizce mantık lı mı?

Deneyin ancak hiç bir sonuç elde edeceginizi zannetmem sizin ki bana göre laptopun içide bir parçada temassızlık sorunu büyük bir ihtimal çünkü bazen hiç kapanmıyor diyorsunuz sıcaklık olması imkansız parçalardan herhangi biri yanık veya bozulmuş olsa bu laptopun çalışması zaten imkansız,büyük bir ihtimal temas problemi mevcut güç bölmesinden kaynaklanıyorda olabilir,anakarta giden...

Donanımsal anlıyacagınız yazılımsal işlerle zaman kaybı yapmayınız (BİOS Update sonuç vermez) garantisi bittigine göre bir tamirciye götürün basit bir sorunda olabilir kanaatimce benimde eski bir laptopum vardı,zamanla içinde bir parçanın lehimlenmiş kısmında kopma olusmus ancak temas ediyordu,bilgisayar açıkken birden mavi ekran geliyordu içini açıp anakartın işlemci ile ilişkili kısmını lehim makinesi ile küçük bir işlemle lehimledim,sorun ortadan kalktı anlıyacagınız yanık gibi bir sorun büyük bir ihtimal sizde mevcut değil ancak daha büyük sorunlara yol açabilir,bir tamirciye götüreceksiniz anlıyorsanız siz açın voltmetre ile zamanınızda varsa teker teker tüm devreleri kontrol edin direnç geçen geçmeyen diye cok zamanınızı alır bulursunuz ancak zaten elektronikçilerinde kullandıgı teknik budur,deneme yanılma,bilmiyorsanız hiç açmayın dediğim gibi götürün tamirciye,sadece laptop işleriyle ugrasan bir yer olsun...
    |
    |

• Yüzbaşı
    758 Mesaj
    dostum anakart sorunu büyük ihtimal bios güncellemeyle çözülecek bişey değil, ama yinede denemekte fayda var,
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.