Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 16 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 27 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • tugrull84 (6 mesaj) YBAGCI (2 mesaj) enhaton (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bilgisayar açılmıyor :(
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    228 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Dün akşam pc'min başında otururken birden dertsiz başıma nasıl dert açarım diye düşündüm ve ram' lerimin timing' lerini değiştirmeye karar verdim

Daha önceden 1833 mhz' de çalışan işlemcimi 2080 mhz' de ve ramleride 189 mhz' de çalıştırıyordum. Ramler twinmos (2,5 3 3 8), bunları 189 mhz' deyken 2,5 3 2 7 yapıp save bios & exit tuşuna basar basmaz pc açılmadı ve hata uyarısı verdi. D-Bracket' te 3 ışık birden yanıyor, kitapçığa baktım bu üç ışığın anlamı "ram' ler doğru takılmamış yada bozuk olabilir" miş. Ne yaptıysam hep aynı hata geliyor karşıma (anakartın pilini çıkarıp 10dk. bekledim, ram' lerin yerlerini değiştirdim, sadece birini takıp denedim). Bir türlü açılmıyor adi makine

Kısacası artık ne yapacağımı bilmiyorum, konuya vakıf arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum

|
    |

• Yarbay
    2487 Mesaj
    Anakart'ın pilini çıkardıktan sonra, BIOS sıfırlama süresinin kesin bir limiti yok. Bu sebeple pili ve power kablosunu (monitör kablosu dahil) tekrar sök ve bu sefer 20 dakika bekle.
    |
    |
  • Teğmen
    228 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Daha önceden işlemci yüzünden açılmadığında 2-3 dakika yeterli oluyordu, ama yinede söylediğin şeyi deniycem. Acaba ram' lerim bozulmuş olabilir mi? 512 + 256 var.
    |
    |
  • Yarbay
    2487 Mesaj
    Ramlerinn bozulmuş olsa, Power tuşuna basar basmaz makina sürekli ötmeye başlar ve bu da ramlarin bozuk olduğu anlamına gelir. Eğer makinan herhangi bir ses çıkarmıyorsa ramlarin sağlam demektir.
    |
    |
  • Teğmen
    228 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    İlk başta ses çıkartıyordu, pili 5 dakika çıkarıp geri taktım ses uyarısı vermedi ama 3 ışık yanıyordu. Yalnız kafasına göre bazen ses çıkarıyor bazen çıkarmıyor. Eğer ramler bozuksa ayvayı sapıyla beraber yedim
    |
    |
  • Teğmen
    228 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Birde dün akşam bu problemi çözmek için kitapçığa baktım, orda cmos bilgileri silmek için 3 pinli bir yer var. normalde ufak parça 1-2 pinlerine bağlı, onu pc kapalıyken 2-3 pinlerine taktım kısa bir süre sonra eski haline getirdim. Bu bir işe yarıyormu ?
    |
    |
  • Teğmen
    228 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ramlerden bir tanesini az önce işyerindeki bir pc' de denedim ve çalışıyor
    Ramler çalıştığına göre anakartı nasıl eski haline döndürücem ?
    |
    |
  • Çavuş
    57 Mesaj
    Birde Biosu kısa devre yapmayı dene. jumper olayı...
    |
    |
  • Teğmen
    228 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kısa devre nasıl yapılıyor ? Anakart pilinin ordaki + / - leri bir iletken parça aracılığı ile birbirine mi değdiricem? Bunu yaparken bütün fişler çıkarılmış mı olmalı ?
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,244
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.