Şimdi Ara

Bilgisayar aciliyor 1 dk sonra kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pc açılıyorken 1 dk sonra kapanıyor farenin altındaki ışık tam yanarken kapanıyor kabloyu çekmesem hep tekrar ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekrandada no signal yaziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suskungg -- 25 Ekim 2018; 14:45:49 >
  • Ekran ile ilgili kasanın arka fotosunu atarmısın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgisayar aciliyor 1 dk sonra kapanıyor

• aynısı bana oluyordu, 5 yıllık pc işlemcinin altındaki macun kurumuş toz olup dökülmüş, açtığımda aniden ısınıp kapanıyormuş. işlemciyi söktüm, yeni macun çektim düzeldi.ona bir bakın derim.
  • Saol deniyecem bugunde turnuva vardı

• Olmadı

• Termal macun değişimi ve cihaza genel bakım yapmak ( temizlik v.b. ) işe yarayabilir. Bu işlemler sonuç vermezse arızaya dönüşmüş demektir.

• 1 dk az değil, normalde o kadar zamanda masaüstü bile yüklenmiş olur. Nerde kesiliyor bios ekranının atlayabiliyor mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran yok hocam no signal diyo farenin altındaki ışık yanınca kapanıyor işte

• İçi ni temizledim virus fln olabilirmi ? Akşam pc kapattım sabah ine her zaman ki gibi açacakken kapandı ve hep tekrar ediyor kabloyu çekmesem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suskungg -- 26 Ekim 2018; 18:55:46 >
  • baska bi çözüm yolu varmı ?😢

• Kardeşim çözüm yolu mutlaka vardır da...
    Buradan tarifle zor görünüyor...

• Parçaların anakarta tam oturup oturmadığını denediniz mi?

Bir ihtimal ram veya ekran kartı yerinden oynamış olabilir. Bir de termal macun ve ısıya bakın derdim ama onu zaten denemişsiniz.

Bir de monitör ve kasa arasındaki bağlantı kablosunun sağlam olduğundan emin miyiz? Kapanmaya sebep olmaz ama no signal mesajı oradan kaynaklanıyor olabilir.
  • Herşey sağlam yerin oturmuş

• Ram yada ram slotlarındaki arıza da bende buna benzer bir şeye neden olmuştu. Ramleri başka slota takmayı deneyebilirsin.

Ancak en makul açıklama ekran kartı arızası. Elinde deneyebileceğin sağlam bir ekran kartı var mı? Yada bir ihtimal işlemcin dahili GPU içeriyor mu? En kötü kartı söküp kartsız açmayı dene haliyle görüntü gelmez ancak sıkıntının nereden kaynaklandığını anlayabilirsin.
  • Onboard ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suskungg -- 4 Kasım 2018; 11:37:56 >
  • Çözümü bilen yokmu ?

• dostum öncelikle parçaları tek tek deneyerek sorunu anlaman lazım.
    sistemde sadece anakart ve psu kalana kadar herşeyi sçk ve sistemi ateşle.

kapanmazsa sırasıyla işlemciyi tak tekrar ateşle ve ramleri tak tekrar ateşle.
    bu parçalarrı sırası ile denedikten sonra görüntü alabiliyor olman lazım.

hangisini takınca sistem kapanırsa o parça üzerinde yoğunlaş
  • Deniyecem bi bilgisayarciya verdim hicbisey anlamdi anakart dedi 300 tl ye ama anakart bozuk olsa fanlar donmezdi ben herseyi cikardim fanlar donuyodu adam baska pc uzerindede denememis parcalari bide win 10 atmisti 1 2 ay once suresindede ayni bozuldugu tarih yaziyodu ondan olabilrmi acaba ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.