Şimdi Ara

Bilgisayar Açılışta Siyah Ekranda Kalıyor Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar açılırken asus logosu çıkıyor 2 kez daha sonra sol üst köşede imleç gidip gelen siyah ekranda kalıyor biraz süre geçince de bu hatayı veriyor

Windows has encountered a problem communicating with your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive whilst the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

File: \Boot\BCD
    Status: 0xc00000e9
    Info: An unexpected I/O error has occurred

Gelişmiş ön yükleme seçeneklerinden onarım yapacaktım fakat asus anakartta her tuşu denedim bir türlü girilmiyor kaç gündür uğraşıyorum lütfen bir yardımcı olun arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TheGreenArrow kullanıcısına yanıt
    dvd romun kablosunu anakarttan çıkartıp denermisin flash bellek vs gibi şeyler bağlı olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

dvd romun kablosunu anakarttan çıkartıp denermisin flash bellek vs gibi şeyler bağlı olmasın

Aynı hocam değişmedi klavye mouse da USB şekilde bu arada onları çıkarayım mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok gerek yok biosa gir sata controller kısmını ide yap eğer ahci ise.
  • quote:

Yok gerek yok biosa gir sata controller kısmını ide yap eğer ahci ise.

hocam bios a giremiyorum anakart asus f8 e basınca üç tane seçenek çıkıyor asusun kendi şeyleri falan f8 f9 delete esc hiçbiri olmadı nasıl gireceğiz biosa
    Anakart uzerinden sıfırlarsın biosu da asusun kendi şeyleri falan dersen bişey anlamam neler yazdığını anakart modelini falan da yaz :)
  • quote:

Anakart uzerinden sıfırlarsın biosu da asusun kendi şeyleri falan dersen bişey anlamam neler yazdığını anakart modelini falan da yaz :)

bu şekilde hocam
     Bilgisayar Açılışta Siyah Ekranda Kalıyor Yardım
    Anakartın internet sitesinden modelini bulup user manual'i indirip okuyabilirsin orda biosa nasıl gireceğin nasıl sıfırlayacağın yazar yada anakartla gelen kitapçık varsa ordan da araştırabilirsin.

Bios pilini çıkarıp takmak da işe yarayabilir yada usb'den bios update yapmak.Birde jumperlar ile anakart uzerinden bios sıfırlayabilirsin o da user manualde yazar.

İstersen dene ama sorumluluk sana ait beceremezsen servislik edersin kısa devre falan yaptırma jumperla falan oynarken :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.