Şimdi Ara

Bilgisayar Açılışında Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fujitsu Siemens Pa 3515 dizüstü bilgisayarım var. Açılışta ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayarın güç ışığı yanıyor. Harici monitöre bağladığımda oraya da görüntü gelmiyor. Fakat bu haldeyken yaklaşık 20-30 dk bekledikten sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda problemsiz bir şekilde bilgisayarım açılıyor, kullanımda da bir problem yaşamıyorum.

Donanımsal bir arıza olsa bilgisayarın hiç açılmaması gerekmez mi?

Not: Bilgisayar bataryası çıkarılıp güç tuşuna 30-60 saniye basılması ve sonrasında güç kablosu ile bataryasız, ardından bataryalı bilgisayarı açma girişimi başarız oldu.(Birkaç kere denendi.)

Not 2: Bilgisayarın ramleri ayrı ayrı çıkarılıp denendi, hard disk de çıkarılıp denendi siyah ekran sorununu çözmedi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer_b -- 4 Nisan 2014; 11:19:19 >

• Bios güncellemesi yaptınız mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zafer_b kullanıcısına yanıt
    Sorun ekran karti olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Bios güncel bios 1 yıl oldu güncelleme yapalı, problemin ekran kartıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum, ekran kartı problemi olsa 30 dakika sonra neden açılıyor bilgisayar ve ekran ile ilgili hiçbir problem yaşamıyorum?

Çözemedim meseleyi...
    @KillForYou! @dxdiag12
  • Korkarım anakart gidiyor senin aynısı başıma geldi anakart yandı laptobu elden çıkar derim
  • Sorun belli aralıklarla oluyorsa, bir zaman sonra daha sık olacaktır. Ardından laptop hiç açılmayacaktır. Önemli bilgileriniz varsa yedekleyin derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zafer_b kullanıcısına yanıt
    vga girişinden lcd ye bağladın mı hocam ??
  • Evet bağladım hocam, oradan da görüntü vermiyordu.

@tuncayç20

Gerçi dediğim gibi şu anda aynı bilgisayardan yazıyorum, kapatıp gitmeye korkuyorum vallahi:)

Ayıplı malı satarak elde edeceğim paradan hayır gelmez hocam @CANKUTSAMSUNG
  • orası öyle benim pc mahveden bilgisayarcıya gittim laptop sattım 1 ay önce elinde patladı telefon açıyor zırvalıyorda zırvalıyor öyle menfaatcilere yapmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANKUTSAMSUNG

Korkarım anakart gidiyor senin aynısı başıma geldi anakart yandı laptobu elden çıkar derim

laptobu degılde anakartı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.