Şimdi Ara

Bilgisayar acaba ramden dolayı mı kilitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

B550-XE-WİFİ anakartım var dün yeni ram aldım Corsair vengeance rgb pro 3600 Mhz CL18 8GBx4=32 GB. Ramlari pc ye taktım sorun yok biosta, bilgisayarda ve cpu z yazılımında ramlari 3600 cl18 32 GB olarak görüyor. Pc ye format attım formattan sonra 5-6 defa kilitlendi bilgisayarınız beklenmeyen hata ile karşılaştı gibi bir şey dedi %100 e kadar oransal olarak sayıp reset attı 1-2 keresinde de tamamen kilitlenince ben açma kapama tuşundan basıp kapatıp pc yi yeniden açtım. Acaba sorun ramler ile alakalı mı ki öyle bir şey olacağını düşünmüyorum aklıma gelen tek şey formatını adam akıllı atamadım flash bellekte bir sıkıntı oldu zannımca 2.keresinde anca atabildim yoksa 4 ram taktığım için mi ki bu ihtimali düşük görüyorum ama yine de bu benim düşüncem. Sizlerin yardımlarına ihtiyaç duyuyorum.

Bu konuda yardımınız esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ederim

• ram kaynaklı oluyor genelde bu sekıl sorunlar.

xmp acıp voltajı manuel gırıp bı deneyın.

xmp 1,35 v verır siz 1,4 olarak voltajını verın bı kontrol edın bakalım

asus amd tarafında ramlerle cok sorun yasıyordu.. devam edıyor sanırım.

• acura07 kullanıcısına yanıt

Bir deneyeyim hocam ama daha önce 2 farklı ram ile kullandım herhangi bir sorun yaşamamıştım bir de bunu deneyeyim belki çözüm olur

• Bios sıfırladım yeniden format attım şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor şimdi de bir sorun oluştu asus aura sync ramlari görmüyor ne yaptıysam olmadı formattan önce olmuştu ama :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.