Şimdi Ara

Bilge Yılmaz: Seçimi, Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Partiler ve siyasi aktörler seçim sonrası yeni yollar arayışında. Burada doğruyu bulabilmek için teşhisin doğru yapılması şart.


  Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik. Peki bu strateji neden yanlış inşa edildi?


  Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar. Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Son düzlükte ortakların yapıcı onerlilerini reddeden bir tek adam dayatmasıyla ardı ardına hatalar yapıldı. Ve seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi.


  Benzer stratejileri uygulayıp farklı sonuçlar beklemeyi bırakmalıyız. Hemen her partide bulunan ve Kılıçdaroğlu’nun ittifak modelini merkeze alan anlayış ile daha fazla yol yürüyemeyiz. Reddettiğimiz model, kusursuz işleyen ve başarılı bir ittifak değildir. Aksine istisnasız bütün ittifak partilerini zayıflatan ve başarısızlık karşısında sorumluların maliyet ödemediği problemli bir yapıdır. Toplumdaki karamsarlığı ve çaresizliği kıracak, özellikle gençlerimize umut verecek formüllere, politikalara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.


  Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Türkiye sahipsiz değildir, muhakkak ki çözüm üreteceğiz!


  Bilge Yılmaz: Seçimi, Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettikBilge Yılmaz on Xtwitter
  Partiler ve siyasi aktörler seçim sonrası yeni yollar arayışında. Burada doğruyu bulabilmek için teşhisin doğru yapılması şart. Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik. Peki bu strateji neden yanlış inşa edildi? Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı…
  https://twitter.com/ProfBilgeYilmaz/status/1703322988920131810?t=auLsYs0gBMRDoQ5HZfSmRw&s=19 • Hayatımın en mutlu zamanlarıydı seçim zamanları.


  Kazanacağız diyorduk.. 1.Tur'u görünce, üzüldük fakat Ümit Özdağ gelince 2.Tur olur gibi dedik..


  Bir baktık ki, kaybetmişiz.


  Bu saatten sonra, Ümit Özdağ dışında hiç bir partiye oy vermeyeceğim.


  Yazık oldu.. 2026-2027 hedefim Ülke'de büyük işler yapmak yerine, ülkeden ayrılmak olarak değiştirdim.

  Anketlerde 15 puan gözüken iyi parti, oylarını, yok masadan kalkıyom, yok geri dönüyom derken, 10 puana düşürdü, 5 puanı bu karışıklıkta sinan oğana kaptırdı, o da son 2 günde cumhura katılınca, hepsinin üstüne 7 puan beklenen mhp oylarını 10 puana çıkarması, esasında herşeyi açıklıyor. Ülkücüler arasındaki oy geçişleri ve çoğunluğun cumhuru desteklemesi bu sonucu doğurdu!

  Şimdi, İyi parti kendini temize çıkarmak için Kılıçdarı suçluyor, hesap yukarda, vicdanlı biri bu suçlamayı yapmaması lazım. Ülkücülerin 2 puanı millet ittifakına kaysaydı, sonuç farklı olacaktı.

  Kılıçdar son düzlükte, 3 bakanlık Ümit Özdağ a boşuna vermedi, yeterki seçimi bi alalım, çaresizliğinin göstergesiydi, herkese istedğini verdi, ne yaptıysa da %25 olan ülkücü oyun 10 puanını alabildi, 15 puan karşıya gitti o da seçimin sonucunu belirledi.

  2 puan, 2 milyon ülkücü oyu yetecekti ama vermediler, şimdi oturmuşlar o suçlu, bu suçlu, el insaf yani.

  İYİ Parti,Millet İttifağı altılı hale döndürülürken resti çekip masadan ayrılması gerekirdi.Bu yüzden Akşener'in ve ekibinin beklemesi yanlış oldu.En büyük hataları ise CB adayı belirleme işini Mart 2023'e kadar ertelenmesine izin vermeleri oldu.KK ve ekibi ustalıkla 'adayı açıklarsal yıpratırlar','herkesin kabul edeceği bir isim olacak' şeklinde sözlerle hem İYİ Partiyi hem de muhalif seçmeni Mart 2023'e kadar bir güzel oyaladılar.Mart 2023'te de KK kendi adaylığını diretince iş işten geçmiş oldu.Akşener masadan ayrılarak resti çekti ancak ne İmamoğlu ne de Yavaş arkasından gitmeyince seçim yenilgisinin üstüne kalmasından çekinerek masaya geri dönmek zorunda kaldı.Tüm bu süreç sadece Akşener'e ve İYİ Partiye zarar verdi.Üçüncü yol olmak amacıyla kurulan İYİ Parti CHP güdümünde bir parti görünümüne düşerek hem mevcut seçmenini kaybetti hem de sağ seçmene hitabet edemez hale geldi.


  Şurası bir gerçek ki mevcut CHP yönetimi olduğu sürece CHP'nin içinde bulunduğu bir ittifaklık seçim meçim kazanamaz.Bugünkü CHP kendi değerlerini inkar eden,kendi değerleriyle mücadele içine giren,Atatürk ve inkılapları sadece vitrinine koyan ama asla onları kullanmayan aksine tasfiye etmeye çalışan bir parti konumundadır.Bu yüzden muhalif başka partilerin CHP ile ittifaklık kurması ya da CHP'ye bel bağlaması demek 20 yıldır izlediğimiz AKP iktidarının bir 20 yıl daha devam etmesi anlamın gelecektir.Burada CHP seçmenine de büyük iş düşüyor.CHP seçmenide körü körüne partilerini desteklemek yerine yeni başka muhalif partilere yönelmesi gerekiyor.

 • Anketlerde 15 puan gözüken iyi parti, oylarını, yok masadan kalkıyom, yok geri dönüyom derken, 10 puana düşürdü, 5 puanı bu karışıklıkta sinan oğana kaptırdı, o da son 2 günde cumhura katılınca, hepsinin üstüne 7 puan beklenen mhp oylarını 10 puana çıkarması, esasında herşeyi açıklıyor. Ülkücüler arasındaki oy geçişleri ve çoğunluğun cumhuru desteklemesi bu sonucu doğurdu!

  Şimdi, İyi parti kendini temize çıkarmak için Kılıçdarı suçluyor, hesap yukarda, vicdanlı biri bu suçlamayı yapmaması lazım. Ülkücülerin 2 puanı millet ittifakına kaysaydı, sonuç farklı olacaktı.

  Kılıçdar son düzlükte, 3 bakanlık Ümit Özdağ a boşuna vermedi, yeterki seçimi bi alalım, çaresizliğinin göstergesiydi, herkese istedğini verdi, ne yaptıysa da %25 olan ülkücü oyun 10 puanını alabildi, 15 puan karşıya gitti o da seçimin sonucunu belirledi.

  2 puan, 2 milyon ülkücü oyu yetecekti ama vermediler, şimdi oturmuşlar o suçlu, bu suçlu, el insaf yani.
 • Kilicdaroglu secim falan kaybetmedi sadece hirsiz bir daha fazla caldi hepsi o ! Chp'ye din dusmani diyen adamlarin bile chp'ye oy verdigini biliyorum bu secimde

 • selamivural kullanıcısına yanıt

  Kılıçdaroğlu ben adayım dediğinde kafadan 5 puan gitti zaten.

  İyi parti kendini temize çıkarsa ne farkeder.

  Seçimin en düşük adayı Kılıçdaroğlu idi, yine kaybederek şaşırtmadı.

  İnşallah İstanbul ve İzmir'i de kaybeder.

  Gerçi bu sıfır oy alsa yine o koltukta oturmaya devam eder.

 • selamivural kullanıcısına yanıt
  Sizin bu yoruma da katılıyorum, lakin Bilge Yılmaz'ın haklı olduğu yönler de var. Hiçbir ittifak ortağı masum değil bu mağlubiyette. Net.
 • X_S!nS! kullanıcısına yanıt

  Aynen kanka, 12 senedir partinin başındaki kişi hala oyları takip edebileceği bir sistem kuramamış.

  Tek yaptığı televizyona çıkıp böyle bir şey olabilir mi? Diye ağlamak.


  Kılıçdaroğlu demek ağlamak demektir.

  Hem kendi ağlar hem seni beni ağlatır.

 • sabe s kullanıcısına yanıt
  Bilge Yılmaz: Seçimi, Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettikT24youtube
  #kılıçdaroğlu #hacerfoggo #metamfetamin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Bunlar, onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim, 'Breaking Bad Süleyman' ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur, yazıklar olsun onlara" diye sitem etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, kişisel hesabından yeni bir video yayınladı. CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi kurucusu Hacer Foggo'nun da yer aldığı videoyu, "Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Sarayın düzeni bu salgını besliyor. Bakmayın “okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız” palavrasına. Bugün size Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu" yorumuyla paylaştı. T24 YouTube kanalına abone olmak için tıklayın: https://bit.ly/3sQke2C Diğer Videolar İçin Tıklayın: https://t24.com.tr/video T24 ► http://www.t24.com.tr/ Instagram ► https://www.instagram.com/T24comtr Facebook ►https://facebook.com/T24comtr Twitter ► https://www.twitter.com/T24comtr
  https://www.youtube.com/watch?v=nZX2pJODA2Q&ab_channel=T24

  Suleyman Soylu memlekette mafyalarla, çetelerle is birligi yapip ulkeye uyusturucu sokarken akp'den kimsenin sesi cikmadi birtek Kiliçdaroglu cikti kahraman gibi Suleyman Soylu'ya bu ulkeye uyusturucuyu sen sokuyorsun, bu ulkenin evlatlarini sen zehirliyorsun dedi !


  Parti icinde baskanlik secimi olurken sesini cikartmiyanlar simdi birden bire hesap sormaya basladilar ! Bu adam kazansaydi ozamanda boyle saldirirmiydiniz acaba ?
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X_S!nS! -- 18 Eylül 2023; 16:7:48 >
 • İYİ Parti,Millet İttifağı altılı hale döndürülürken resti çekip masadan ayrılması gerekirdi.Bu yüzden Akşener'in ve ekibinin beklemesi yanlış oldu.En büyük hataları ise CB adayı belirleme işini Mart 2023'e kadar ertelenmesine izin vermeleri oldu.KK ve ekibi ustalıkla 'adayı açıklarsal yıpratırlar','herkesin kabul edeceği bir isim olacak' şeklinde sözlerle hem İYİ Partiyi hem de muhalif seçmeni Mart 2023'e kadar bir güzel oyaladılar.Mart 2023'te de KK kendi adaylığını diretince iş işten geçmiş oldu.Akşener masadan ayrılarak resti çekti ancak ne İmamoğlu ne de Yavaş arkasından gitmeyince seçim yenilgisinin üstüne kalmasından çekinerek masaya geri dönmek zorunda kaldı.Tüm bu süreç sadece Akşener'e ve İYİ Partiye zarar verdi.Üçüncü yol olmak amacıyla kurulan İYİ Parti CHP güdümünde bir parti görünümüne düşerek hem mevcut seçmenini kaybetti hem de sağ seçmene hitabet edemez hale geldi.


  Şurası bir gerçek ki mevcut CHP yönetimi olduğu sürece CHP'nin içinde bulunduğu bir ittifaklık seçim meçim kazanamaz.Bugünkü CHP kendi değerlerini inkar eden,kendi değerleriyle mücadele içine giren,Atatürk ve inkılapları sadece vitrinine koyan ama asla onları kullanmayan aksine tasfiye etmeye çalışan bir parti konumundadır.Bu yüzden muhalif başka partilerin CHP ile ittifaklık kurması ya da CHP'ye bel bağlaması demek 20 yıldır izlediğimiz AKP iktidarının bir 20 yıl daha devam etmesi anlamın gelecektir.Burada CHP seçmenine de büyük iş düşüyor.CHP seçmenide körü körüne partilerini desteklemek yerine yeni başka muhalif partilere yönelmesi gerekiyor.

 • X_S!nS! kullanıcısına yanıt

  Hadi be :)))

 • selamivural kullanıcısına yanıt
  Meral aksener o masadan kalksada kalkmasada kılıçdaroğlu o seçimi her türlü kaybedecekti
  Bundan on kat daha kötü durumda olalım kılıçdaroğlu yine kazanamaz
  Bunu anlayın artık
  Kemal kılıçdaroğlu kelimesinin karşılığı bu millette yok
 • Elli iki varken başka faktör aramanın gerçeklerden uzaklaşmak olduğunu düşünüyorum.
  İnsanlarımız gerçek sorunları görmediği için hiçbir sorununu çözemiyor.
 • Önümüzdeki 5 yılı seçimi niye kaybettiklerini anlamaya çalışarak geçirecekler sanırım.

 • Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları


  Adam işi çözmüş, CHP 1950'den beri o yüzden seçim kazanamıyor demek ki.

 • X_S!nS! kullanıcısına yanıt

  ahahaha chp bile oy çalınmadı dedi

  aramızda kk fanı varmış. seçimden soınra hesapları silip kaçmışlardı bi sen kalmışsın  
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaşasınKötülük -- 18 Eylül 2023; 18:25:27 >
 • Sinan Oğan ın oyları nereye gitti?
  Kamuoyu araştırmacıları ilk veriler üzerinden şu değerlendirmeleri yaptı: Hakan Bayrakçı (Sonar): “Şimdiki verilere göre iller üzerinden bir değerlendirme yapacak olursak ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan'a verilen 5.2 oyun 0.7 si sandığa gitmemiş. 2.5'i ise Erdoğan'a oy vermiş.May 29, 2023

  Şu an Sinan Oğan nerede? Yok, google a yazın hiç bir bilgi de yok, ses de yok! Ata ittifakına forumdan oy verenler nerede, onlar da yok!

  Bilge Yılmaz: Seçimi, Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettik
 • YaşasınKötülük Y kullanıcısına yanıt

  Ben oy kullanmadim rahat ol

 • X_S!nS! kullanıcısına yanıt

  Bence dağıtılan vatandaşlıklar durumu değiştirdi.

  hangi veri şeffaf ve doğru ki?

 • YaşasınParalel tam arkandayım kripto! Nereye kaçacaz ülke bitmiş esas sen nereye kaçacan?


  s oğan Akp'ye yanaştıysa forumdaki yandaşlarıda oraya kaymıştır.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 18 Eylül 2023; 18:59:59 >
 • EvMüdüresiii kullanıcısına yanıt

  Elbetteki onunda etkisi var ama sandiklar acilirken bir suru tantana koptu memlekette ! Bu ulkede secim vakti trafoya kedinin girdigini bile duyduk

 • X_S!nS! kullanıcısına yanıt

  Doğru mesela yatalaklara zorla bastırdılar falan. Çok faktör var.

 • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.