Şimdi Ara

Bilen biri lütfen yardım etsin, yetti artık!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günlerdir araştırıyorum. Aklımdakileri uzun uzun yazıcam umarım temiz bir şekilde açıklayabilirim.

3DS XL v DSi XL arasında kaldım her şeyden önce.

Böyle günde saatlerce oynamayacağım dışarı çıktığımda yolda vs oynamak için alıcam

Deli bir mario hayranıyım almak istememin büyük bir sebebi bu.

Fakat 3DS XL 800 TL'gibi bir fiyat iken DSi XL 350-400 Arasında değişiyor ki bu ciddi bir fark.

Karşılaştırma videolarını izledim çokça yorumlarda sürekli bu iyi hayır bu iyi gibi muhabbetler dönüyor bu yüzden kafam çok karıştı.

Sorularım şunlar:

Hangisini tercih etmeliyim ?

3DS XL aradaki farka değer mi ?

Videolarda tam anlaşılmıyor görüntü kalitesinde ne gibi farklıklar var? ( Grafiğe takılan biri değilim )

Şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FollowTheDamnTrain -- 5 Mart 2019; 10:45:31 >

• @FollowTheDamnTrain
    Dostum öncelikle dsi xl dediğin cihaz eski baya, 3ds ile oyunları arasında epey fark var, zaten 3ds dsi oyunlarını da çalıştırıyor. O yüzden bence alacaksan 3ds modeline yönelmeni tavsiye ederim.
    İkinci olarak dsi xl için 400 lira çok yüksek bir fiyat.
    3ds xl modelinden sonra new 3ds xl modeli çıktı, 800 lira civarına dediğin büyük ihtimal o cihazdır. Normal 3ds xl modelini 400-500 lira civarına bulabilirsin büyük ihtimal.
    New 3ds ile old 3ds arasında ne fark var dersen tam olarak bende bilmiyorum, new modelde ikinci bir analog var, birde xenoblade oyunu new modelde çalışıyor bir tek, başka fark var mı, yada başka özel oyunu var mı bilmiyorum.
    Bunun dışında her modele ve her versiyona cfw oluyor. Birde new 3ds xl modelin yanında şarj aleti çıkmıyordu. En azından ben alırken öyle idi, şuan nasıl bilmiyorum.
    Umarım sorularına biraz da olsa cevap verebilmişimdir. Başka aklına takılan varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aytug25 kullanıcısına yanıt
    her şeyden önce cevabın için teşekkür ederim. evet aklımda 2 soru daha var ve cevaplarsan nasıl mutlu olurum anlatamam.
    3DS XL de karar kıldım fakat alıcağım cihaz NTSC yanındada mavi tuşlu sky3ds var . Ağırlıklı oalrak mario için alıcam fakat NTSC olması beni çok olumsuz etkiler mi ?
    Ayrıca NTSC cihazları burdaki prizlerde sarj etmeyin tehlikeli diyorlar doğrumu?
    Sky3ds mi yoksa CFW mi daha iyi ?

şimdiden binlerce kez teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FollowTheDamnTrain

her şeyden önce cevabın için teşekkür ederim. evet aklımda 2 soru daha var ve cevaplarsan nasıl mutlu olurum anlatamam.
    3DS XL de karar kıldım fakat alıcağım cihaz NTSC yanındada mavi tuşlu sky3ds var . Ağırlıklı oalrak mario için alıcam fakat NTSC olması beni çok olumsuz etkiler mi ?
    Ayrıca NTSC cihazları burdaki prizlerde sarj etmeyin tehlikeli diyorlar doğrumu?
    Sky3ds mi yoksa CFW mi daha iyi ?

şimdiden binlerce kez teşekkürler.
    Şarj konusunda sıkıntı olacağını sanmam, basit bir dönüştürücü ile evinizdeki prizde kullanırsınız, yada pal için adaptör alırsınız, her iki durumda da sorun olmaz.
    Mavi tuşlu sky3ds kartlar için destek yok diye biliyorum, yani 11.9 sürümde büyük ihtimal çalışmaz. Eğer sky3ds karta para veriyorsanız almayın, cfw bedava ve daha pratik, sky3ds+ diye geçen 2 turuncu düğmeli kartlar son sürümde çalışıyor. Ama mavi tuşlu olan çalışmıyor diye biliyorum, tam emin değilim ama, sorarsınız.
    Sky3ds kart tek avantajı private header yapıp online oynarken ban riski olmaması. Ama mavi tuşlu kart güncel sürümde çalışmadığı için online oynayamaz yani size en uygunu cfw bence...
    Ayrıca ntsc yada pal cfw için fark etmiyor, her bölgenin oyunu çalışıyor sorunsuz şekilde.
    Sizin alacağınız cihaz new 3ds xl mı? Birde sakıncası yoksa kaç paraya buldunuz? Merak ettim, gereksiz pahalı olmasın...

sorumu maruz görün cahlilliğimden fakat anlamadım. Sky3ds destek yok derken orasını tam çözemedim inanın. Yani oyun indirip içine atıp oynayamaz mıyım?.
    Online oynamam ki ben zaten sanmıyorum yani. Güncel sürümde çalışmıyo derken cihazı alsam sky3ds taksam oyun oynayamaz mıyım yani?
    new değil 800 tl fakat super mario edition yanında sky3ds ve super mario bros2 var. cihazın üstünde çizik dahi yok.
    Şayet oynayamazsın yada cfw her türlü iyidir diyosan başka cihazda bakabilirim çok ama çok cahilim bu konuda ama sahibindende baktım 500 600 gibi liralara bulamadım ne yazıkki en ucuzu bu gibi ama siz öyle diyince iyice kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FollowTheDamnTrain

sorumu maruz görün cahlilliğimden fakat anlamadım. Sky3ds destek yok derken orasını tam çözemedim inanın. Yani oyun indirip içine atıp oynayamaz mıyım?.
    Online oynamam ki ben zaten sanmıyorum yani. Güncel sürümde çalışmıyo derken cihazı alsam sky3ds taksam oyun oynayamaz mıyım yani?
    new değil 800 tl fakat super mario edition yanında sky3ds ve super mario bros2 var. cihazın üstünde çizik dahi yok.
    Şayet oynayamazsın yada cfw her türlü iyidir diyosan başka cihazda bakabilirim çok ama çok cahilim bu konuda ama sahibindende baktım 500 600 gibi liralara bulamadım ne yazıkki en ucuzu bu gibi ama siz öyle diyince iyice kafam karıştı.
    Dostum aklına takılan herşeyi sor, sıkıntı yok. Ben dediğim gibi sky3ds mavi tuşlu kartlar son sürümde çalışmıyor diye biliyorum, birine cfw kurulumu için whatsappden yardım etmiştim o demişti bana elindeki kart güncelleme sonrası çalışmamış. Sen satan arkadaşa mesaj atıp cihazın yazılım sürümü ne diye sorsana eğer 11.9dan düşük söylerse neden güncellemedin dersin, yada ben okudum son sürümde çalışmıyor kart de, doğru mu de.
    Benim şahsi görüşüm old model için 800 lira fazla, letgodan bakmıştım en son old model cihazlar 400-500 lira civarına vardı. New xl modeller ise 900-1000 lira arasına görmüştüm. Özel edition olması senin için önemli değilse bence acele etme.

teşekkür ederim. güncel değildir sanırım sormama gerek yok çünkü cihazda toplam 2-3 saat oynamadığını söylüyor kim bilir ne zaman almıştır. ama yarın sorucam kart çalışıyor mu diye. letgoda arıyorum 700 den aşağı bulamadım şuan, istanbuldayım bu arada.Peki CFW için sürüm önemlimi ?. Edition tabikide önemli fakat gidipte 400 500 e bulursam tabikide umrumda olmaz max 100 lıra gozden cıkarabılırım edıtıon ıcın. Sadece letgo ve sahibinden mi var baska kovalıyacagım bır platform varmı ?.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.