Şimdi Ara

Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
5
Favori
434.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgiler için sonsuz tşk. Mayıs 23 ünde 2.jandarma eğitim tuğayında olacagım kısmetse, gidecek arkadaslarla gitmeden once tanısmak isterim iletisim kurmak isteyen : msn : cascade@windowslive.com
  • 24 Mayıs 2 nci J.Er Eğitim Tugay Komutanlığında olacağım Allah'ın izniyle..

MSN : sukrusoft@live.com
  • beyler 2.jandarma tugayına söför adayı olarak giden varmı
  • tertip ben msn kullanmıyorum söför adayı olarak gidenler kesinkez söförmü oluyo bi bilgin varmı
  • Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
  • selam tertiplerim 86lıyım ben 88/2 gidiyorum görüyorumki bileciğe giden çok warmış BİLECİK ULAŞTIRMA şöför olrak gidiyorum ben söğüt sanırım kocaeliden gidiyorum warsa hemşom tanışalım kaynaşalım hemşoda farketmez bileciğe gidenlerle tanışalım ulaştırma gideceklerle msn im cuneytorsseven@hotmail.com bekliyorum terripler herkese hayırlı tezkereler.....
  • bizde karşıyakadan arkadasla bilecige düstük arkadas sögüte ben merkeze hangisi daha iyidir bilemem tabii.

herkeze hayırlı tezkereler
  • Merhaba gençler;
    Askerlik hakkında söylenen kötü sözleri okuyunca üzüldüm doğrusu.
    Ben bilecikteyim.
    Adım önemli değil ama bir bölükte eğitici subayım.
    Burada askerlere elimizden gelen her türlü rahatlığı sağlamamıza rağmen yine beğendiremiyoruz.
    İnsanlar buraya gelmeden askerliği Miami sahillerinde tatil yapmak gibi mi hayal ediyorlar nedir...
    Askerlik elbette sıradan hantal hayat tarzından sizleri uzaklaştıracak ama sonuçta hayatta bir defa böyle bir şansınız olacak onu iyi değerlendirin.
    Şikayet etmek yerine tadını çıkarın.
    Çünkü siz istesenizde kimse bi daha sizi zorla askere falan çağırmayacak.
  • ya arkadaslar ben bilecik tugayda söför adayı olarak gidiyorum illaki söförmü olucaz benim time girme gibi bi snsım yokmu kimse bilmiyomu ben söför olmak istemiom ya brakın beni daglarda catısayım ölürsek sehit yasarsak gazi oluruz komando olalım diye herseyi yaptık olmadı time girelimde doguda belki o terörstlere bi mermi sıkma sansı bulurum işşşaallahh...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan88 -- 7 Mayıs 2008; 20:32:22 >

• merhaba arkadaslar bilecik 2.jandar er tugay komutanlıgına düsen varmı
  • 88/1 6.bölükteydik 8.tim urfaya gidiyoruz 88/2 ler sıcakta işiniz gercekten cok zor allah yardımcıniz olsun bilecik'e gitmeden önce burdaki yazıları okuyup gitmiştim ama herkes kafasına göre yazmış bişeyler en güzeli kendiniz giderek yasayıp göreceksiniz time girsenizde girmesenizde doguya gidiosunuz canlı örneklerini gördük time girmeyelimde bize belki batı cıkar die cakallık yapanlar şimdi münferit olarak doguya gidiolar ayrıyeten bütün angarya işleri mıntıka cart curt onlar yapıo 75 gün boyunca meslegınız varsa meslekci ayrılın
  • kardeşim açıklarmısın time girince neoluyo yani tim kac kişilik kimler ne görev yapıyo biraz bilgi verirsen sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kskçarşı21 -- 8 Mayıs 2008; 13:58:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogan88

ya arkadaslar ben bilecik tugayda söför adayı olarak gidiyorum illaki söförmü olucaz benim time girme gibi bi snsım yokmu kimse bilmiyomu ben söför olmak istemiom ya brakın beni daglarda catısayım ölürsek sehit yasarsak gazi oluruz komando olalım diye herseyi yaptık olmadı time girelimde doguda belki o terörstlere bi mermi sıkma sansı bulurum işşşaallahh...

Şoför eğitimi vermeden önce muayne edicekler, o sırada bi rahatsızlığın varmı psikolojik sorunun varmı falan diye sorucaklar eğer var dersen seni refize ederler ve normal askerlik yapman için merkeze 2. tugay'a gönderirler.. Lakin Şöyle bişey var Şoförler 55 gün acemilik yapar, tugay'daki askerler 75 gün.

Bu arada arkadaşlar 2. Tugay'da 9. ve 10. bölüğe düşerseniz çook rahatsınız onu söleyeyim. Çünkü tim olayı yok bu iki bölükte.
    Sorularınız varsa yanıtlamaya çalışayım.

• quote:

Orjinalden alıntı: kskçarşı21

kardeşim açıklarmısın time girince neoluyo yani tim kac kişilik kimler ne görev yapıyo biraz bilgi verirsen sevinirim

Time girersen acemilik başında 16 kişi seçiliyorsunuz ve 15 ay boyunca hiç ayrılmıyorsunuz. Yani nereye giderseniz gidin berabersiniz. Her kişinin ayrı tür bi silahı oluyor. Zaten doğuya veriyorlar timleri sürekli göreve, pusuya falan çıkarsınız 16 kişi. Tim böyle bişey işte..
  • şöför olursam neolcak timle beraber mi gitcem gene..
  • ee iyimiş ozman inşallah time girerimm bilgilendirdigin için tesekkür ederim
  • slm arkadaşlar bende bugün öğrendim bilecik 1. jandarma komutanlığı 2. er eğitim tugayı aynı yere giden arkadaşlar varsa msn ekleyin tanışalım yoldaş olalım birbirimize zeytinburnundan arkadaşlar da vardır inş aranızda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_88/2 -- 9 Mayıs 2008; 21:19:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Proud2BeTurk

quote:

Orjinalden alıntı: dogan88

ya arkadaslar ben bilecik tugayda söför adayı olarak gidiyorum illaki söförmü olucaz benim time girme gibi bi snsım yokmu kimse bilmiyomu ben söför olmak istemiom ya brakın beni daglarda catısayım ölürsek sehit yasarsak gazi oluruz komando olalım diye herseyi yaptık olmadı time girelimde doguda belki o terörstlere bi mermi sıkma sansı bulurum işşşaallahh...

Şoför eğitimi vermeden önce muayne edicekler, o sırada bi rahatsızlığın varmı psikolojik sorunun varmı falan diye sorucaklar eğer var dersen seni refize ederler ve normal askerlik yapman için merkeze 2. tugay'a gönderirler.. Lakin Şöyle bişey var Şoförler 55 gün acemilik yapar, tugay'daki askerler 75 gün.

Bu arada arkadaşlar 2. Tugay'da 9. ve 10. bölüğe düşerseniz çook rahatsınız onu söleyeyim. Çünkü tim olayı yok bu iki bölükte.
    Sorularınız varsa yanıtlamaya çalışayım.

arkadaşım bende ulaştırma yani şöför gidicem eğitimler hakkında bilgin warmı ayrıca benim mesleğim fotoğrafçılık duydumki işe yararmış ama şöför gidiyoruz nasıl olcak bi yardımcı olurmusun yani napsam falan gibisinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardMaster -- 8 Mayıs 2008; 22:35:50 >

• kardeşim meslegin varsa zaten sölücen ayrılcan herelde
  • her türk asker dogar bende 2. jandarma egitim tugayı bilecige gidecegim 88-2 gidiyorum şimdiden herkeze hayırlı teskereler diliyorum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.