Şimdi Ara

Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
5
Favori
434.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yine ben hepinize merhaba arkadaşım 6.cı bölüğe düşmüş bilen var mı nasıldır o bölük sağolun içim rahatlıyo sayenizde gerçi herşey allahın iznine bağlı ona ve tüm askerlere çok dua ediyorum allah hepsinin yardımcısı olsun ve hepimizede dayanma gücü versin allahım yardım et...
  • ya benim arkadaşımda 6.cı bölükte sence şanslı mı ne yapması gerekiyo bana yazarsan çok sevinirim kib
  • selam arkadaşlar benimde arkadaşım bilecikte 6.bölüğe düşmüş o bölükle ilgili bilgisi olan ve önerileri olanlar varsa yazsınlar allah rızası için hepinize şimdiden teşekkürler kendinize iyi bakın arkadaşlar görüşmek üzere
  • slm arkadaslar bende yeni katıldım bu siteye. nişanlım dün teslim oldu bilecik geldi inşallah tüm askerler hayırlısıyla biran önce teskere alırlar.kötü şeyler yazıyor içim karardı gerçekten kötü bi yermi ??acemilik 3 aymı yoksa 1 aymı yapılıyo bilgi verirseniz sevinirim.Allah hepimizin yardımcısı olsun benim gibi asker yolu bekleyenlere sabır ve dayanma gücü versin...
  • arkadaşlar hepinize hayırlı günler o kadar mutsuzum ki anlatamam...ya benim bi kaç sorum olacak ne olur bilenler bana cevap atsın.şimdi benim bitanem bileciğe geldi.time seçilip seçilmemek askerlerin elinde midir?time girmemek için bişeyler yapabilir mi?onun herhangi bi mesleği yok.doğuya gideceği kesinmiş ama en azından time girmemesini istiyoruz.ölüm heryerde bulur insanı ama gönül işte o çatışmanın içinde olmasına razı olmuyo cevaplarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: minnosbitanem

slm arkadaslar bende yeni katıldım bu siteye. nişanlım dün teslim oldu bilecik geldi inşallah tüm askerler hayırlısıyla biran önce teskere alırlar.kötü şeyler yazıyor içim karardı gerçekten kötü bi yermi ??acemilik 3 aymı yoksa 1 aymı yapılıyo bilgi verirseniz sevinirim.Allah hepimizin yardımcısı olsun benim gibi asker yolu bekleyenlere sabır ve dayanma gücü versin...

slm bende yeni katıldım bildiğim kadarıyla acemilik 75 gün orda benim arkadaşım öyle yapıyo allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar bana da cevap yazın lüffeeennn
  • ya arkadaslar benim nişanlımı tim e almışlar kötü bişeymi neolur bi bilgi verin
  • neolu bişeyler yazın arkadaslar çıldırmak üzereyim bi bilgi verin lütfen:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: esereser

yandın olm sen askerlık ha ıntıhar edenler kacan lar aglayanlar kendını kesenler off offffff

abartmayalım lütfen askerliği sanki işkence merkezi gibi bi yer yaptınız...askere giden arkadaşlara şunu tavsiye ederim oaraya giderken şöyle düşünsünler buraya gelen sadece ben değilim...herşey başlayana kadar oraya giderken kafandan bi ton senoryo geçirirsin ama... boş yere kendi kendini korkutuğunu anlarsın gidince... ve zamanla alışırsın.... hatta askerlik bitip aradan birkaç sene geçmeye başladığında ise özlemeye bile başlarsın o günleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOAGANOSİE -- 25 Şubat 2008; 23:36:31 >

• quote:

neolu bişeyler yazın arkadaslar çıldırmak üzereyim bi bilgi verin lütfen:(

merhaba tim bildiğim kadarıyla doğuya gidiyomuş ve eğitimi ağırmış ama tabi bende başkalarından duyduğumu yazıyorum benim arkadaşımda girmiş olabilir bende çok korkuyorum ama ne çare sıkılma fazla vardır herşeyin bi hayırlısı ARKADAŞLAR BENİM SORULARIMADA CEVAP YAZIN LÜTFEN TİME GİRMEK ASKERLERİN ELİNDE Mİ Bİ DE 6.CI BÖLÜKLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM ALLAHA EMANET OLUN
  • slm arkadaslar sıze bi sorum olacak tüm ayrıntısıyla anlatıyorum; abim 88 / 1 olarak bilecik söğüt e gitti (orada şoför yetiştiriliyomuş) abim psikolojik rahatsızlığı bulunduğundan ilk 2 gün orada çok rahatsızlık çekmiş ve yatak izni vermişler daha sonra şoför olamaz damgası vurmuşlar, refüze olmuş sonrasında 1 hafta sonra Bilecik merkez 2. er eğitim tugayı na gönderildi ve orada 11. bölüğe yerleştirildi. şu ana kadar 11. bölüğe silahlı eğitim de vermemişler abimin duyduğu kadarıyla 11. bölük dağıtımı hakkari şırnak oluyomuş bu doğru mu ? birde jandarma da neyi seçse onun için daha iyi olur? bilgisi olan warmı cewaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler bütün askerlerimize hayırlı teskereler...
  • AMA ARKADAŞLAR NEDEN BANA CEVAP YAZMIYOSUNUZ YAAAA AĞLAMAK İSTİYORUM...
  • quote:

Orjinalden alıntı: berze

quote:

neolu bişeyler yazın arkadaslar çıldırmak üzereyim bi bilgi verin lütfen:(

merhaba tim bildiğim kadarıyla doğuya gidiyomuş ve eğitimi ağırmış ama tabi bende başkalarından duyduğumu yazıyorum benim arkadaşımda girmiş olabilir bende çok korkuyorum ama ne çare sıkılma fazla vardır herşeyin bi hayırlısı ARKADAŞLAR BENİM SORULARIMADA CEVAP YAZIN LÜTFEN TİME GİRMEK ASKERLERİN ELİNDE Mİ Bİ DE 6.CI BÖLÜKLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM ALLAHA EMANET OLUN

Merhabalar bende bilecikteyim. Daha doğrusu yeni gideceğim eğitim subayı olarak. Bu ara tatildeyim ama yakında bilecikte olurum. Orada asker eğitme görevini bize verdiler. Kurallarını tam bilmiyorum şimdilik ama askerler time askeriye tarafından seçilir. Askeriyede neredeyse hiç bir şeye asker karr veremez.
    Ben eğitimimi foçada aldım komando eğitim tugayında. Eğer bileciğe zor diyen varsa foçaya bi göz atsın.
    Jandarma eğitimi diğerlerine göre zordur tabiki ama komando değilse çocuk oyuncagı. Hiç yapamam diyende yapar merak etmeyin.
    Üzülecek bi şey yok. Orası ana kucagı değil. İnsan hayatı ögrenir. Fiziken kalıcı hasarlar olsada askerliği bitiren ruhen rahatlar. Mesela benim eğitim sürecimde bacagım catladı diz kapagım çatladı kulak zarım zedelendi ve ömür boyu bir çınlama duyacagım(kulagımın dibinde patlayan bir silah yüzünden) vs vs... ve tüm bunlar için doktorun bana verdiği ilaç sadece ağrı kesici. Ama dediğim gibi benimki rütbeli komando eğitimiydi. Yani bunların yanında bilecik çocuk oyuncağıdır. İnsan vücudunun neler yapabildigini ve sınırlarını burda ögrenir insan. Mesela bana 30kg yükle 30 km koşacaksın deseler gülerdim ama bunu yapabileceğimi öğrendim.
    Dogu meselesine gelince ; ben doguya gitmeyi çok istedim çünkü rahat. Askerlik orda askerlik oluyor. Batıda askerler boktan işlerle ugrasır çünkü yapacak baska iş yoktur. Bizde onlra emirler yağdırırız boş kalıp hantallaşmasınlar diye.
    Herneyse fazla uzatmaya gerek yok her şey kader kısmettir.
    Üzülmeyin.
    Askerlik kutsaldır askere gidenlere sadece dua edin. Onlarda bir süre sonra alışır ve sever zaten orayı.

Bana yazmak isterseniz msn im blue_sea324@hotmail.com
    Sevgiler...

• quote:

Orjinalden alıntı: sagopa_1986

slm arkadaslar sıze bi sorum olacak tüm ayrıntısıyla anlatıyorum; abim 88 / 1 olarak bilecik söğüt e gitti (orada şoför yetiştiriliyomuş) abim psikolojik rahatsızlığı bulunduğundan ilk 2 gün orada çok rahatsızlık çekmiş ve yatak izni vermişler daha sonra şoför olamaz damgası vurmuşlar, refüze olmuş sonrasında 1 hafta sonra Bilecik merkez 2. er eğitim tugayı na gönderildi ve orada 11. bölüğe yerleştirildi. şu ana kadar 11. bölüğe silahlı eğitim de vermemişler abimin duyduğu kadarıyla 11. bölük dağıtımı hakkari şırnak oluyomuş bu doğru mu ? birde jandarma da neyi seçse onun için daha iyi olur? bilgisi olan warmı cewaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler bütün askerlerimize hayırlı teskereler...

Jandarma erler zaten artık ileri tehlikeli göervlere çıkmıyor. Bunun için profesyonel asker yetiştiriliyor bu yüzden korkmana gerek yok. Zaten gerekli testler yapılmıştır ve onu uygun yere gönderirler onun eline seçenek verilmez.

• sevgili çocuklarım..daha önce okuyanlar bilirler..benimde oğlum bilecikte şu an..8.bölükte..istanbul da oturuyorum ve sık sık ziyaretine gidiyorum..oğlum 6 ocakta gitmişti ve ilk haftasında ziyarete gittiğimde hava çok soğuktu bir günde dudaklarım falan şişmişti..ve çok üzülmüştüm orda ki tüm çocukalrım adına.evet kışın çok soğuk olduğu doğru..kışın ilk gidişte biraz sıkıntı olur ama daha sonra alışıyorlar inanın..evet bilecik tim yetiştiriyor doğru ama bu sizi fazla korkutmasın..acemiliğin ilk günleri atlatılınca alışılıyor..sanıldığı kadar kötü bir yer değil..çünkü daha zor şartlarda askerlik yapanları biliyorum.bazı arkadaşlarınızın yazdığı gibide doğu olayı gözünüzü çok korkutmasın..oradaa askerlik sanıldığı gibi kötü değil..tehlikesi açısından düşünüyorsunuz biliyorum ama artık çok mecbur kalınmadan acemilikten yeni çıkmış askerleri dağlara kolay göndermiyorlar müsterih olun..ordaki çocuklarımız da ana baba kuzusu gerekirse sizlerde gideceksiniz..hatta gerekirse kadın erkek demeden sivilde olan herkes te gtmeli bu vatan bizim vatanımız ve korumak zorundayız..burada soruları olan herkesi bilgilendirmek amacıyla söyleyeceğim şeyse ,lütfen gözünüzde fazla büyütmeyin .gittim gördüm korkulacak kadar kötü bir yer değil zaten..bütün çocuklarıma hayırlı teskereler diliyorum..sormak istediğiniz bişey olursada yazabilirsiniz bana..bildiğim kadarıyla yardımcı olmak isterimm..

• aklınız varsa 2. tabur 1. bölüğe düşün komutanlar 10 numara çok rahat edersiniz özellikle meslekçiler hiç denildiği kadar kötü değil 4 mevsimi bir arada yaşıyorsunuz ben erbil küçük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatinternet -- 23 Mart 2008; 17:36:43 >
  • 88/1 acemiliğimi bilecikte 6.bölükte yaptım..ÖncelikLe Şunu Söylemek istiyorum.Yazılanların bir çoğuna katılmıyorum.Bilecik Şöyle Kötü Böyle Kötü Diyen insanlarla bizde aynı yerde yaptık acemi birliğimizi..Hasret ve Özlem Düşünce yüreklere elbette her yer kötü olur..Eğitimi Çok ağır diyen arkadaşlara bir sözüm olacak.Komutanlar o eğitimi Flama Sevdasına yaptırmıyor.siz , biz pusuya düşmeyelim ölmeyelim diye yaptırıyor.Yemekleri berbat diyen arkadaşlara şaşıyorum.Çünkü dünyanın en iyi restorantları bile 7 000 kişiye aynı anda mükemmel yemek veremez.Birazda Şükretmek gerek..

Bilecik e giden arkadaşlara yinede meslekçi olmalarını öneriyorum.Çünkü Team lere göre biraz daha rahat oluyorsunuz.Bende Meslekçi olarak seçildim Kütük istanbul dağıtım Antalya manavgat oLdu..Yani bilecikten azda olsa doğuya düşmeme ihtimalimiz var..

Komutanlara geLince....
    Ben Açıkçası Komutanları gereğinden daha fazla sabırlı buldum.Yerinde Ben Olsam Ben vururdum dediğim Çıldırtıcı anlara bile zaman zaman müsade ettiler..Mesut uzman hariç Tüm Komutanları Çok sevdim..(Tabi Mesut uzmanı sevmemem onun kötü biri olduğu anlamına gelmez..) Ama aralarında Bir Sertaç Uzman var..6.bölüğe düşen herkes Sertaç Uzman ismini duyduğunda kuşkusuz en sevdiğim insan der..Sertaç Uzmanım ve diğer Komutanlarım bize verdiğiniz emekler için Hakkınızı Helal edin..

Son olarak söylemek istediğim şey .. Burda yazılan yazılardan korkupta moralinizi bozmayın .. Koltuktan kalkamayan insanlara herşey zor gelir. Canınızı sıkacak tek şey özlem olacak.Oda nereye düşerseniz düşün ordada olucak..

TÜM BİLECİK JANDARMA YA SEVGİLER..

• 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı
    Usta Birliğim Burası NasıL biryer acaba bilgisi olan yardımcı olabilirmi ?
  • slm arkadaslar ...
    suan bilecik 2 ci jdarme er 10 bölükteyim ...
    burda yazılanların bir çogu dogru ama korkacak birsey yok...
    ben 10bölükteyim ve en rahat bölük burası sosyete bölügü olarak gecer...
    bizde meslekci secilenlerin yüzde sekseni batı taraflarına düştü..
    mesleginiz varsa girin secmelere...
    en güzel yerde bando gire biliyorsanoız hic beklemeyin ...
    ben ameliyat oldugum icin 1 ay hava degisimdeyim ...
    birsey sormak isteyen olursa buraya yazsın ben cevaplarım...
    herkese hayırlı teskereler............
  • herkes bilecik yazmış bu ne yahu? sanki hepsini yazan aynı kişi...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.