Şimdi Ara

Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
5
Favori
434.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Proud2BeTurk

Arkadaşlar bende 88/1 Bilecik-jandarma olarak yapıcam acemiliğimi. O kadar istedik ama komando yapmadılar galiba bizi. Size sorum olucak acaba jandarma komando gibi vasıf varmı.
    Yada biz acemiliği bitirdiğimiz zaman neler olabiliriz. Jandarma'mı olunabiliyor sadece bilecikte?
    Kusura bakmayın ilk defa gidiceğimiz için sorular biraz cahilce olabilir. Kusuruma bakmayın..

jandarma komando diye bir vasıf var öyle biliyorum ben..

http://www.jandarma.tsk.mil.tr/egtk/merakedilenler/istihkak.htm

bu sayfada bakarsan jandarmaya verilen istihkaklar arasında yıldız işaretli olanları görürsün, bunlar komandolara veriliyor diye alta açıklama yapmışlar burdan yola çıkarak ben var dedim ama tam olarak bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 11 Şubat 2008; 16:29:58 >

• Arkadaslar Benimde Yerim

2 Jandarma Er egitirim tugayı komutanlıgı Bilecike düştü orda olan arkadaslar beni eklesinler adreslerine smnad resimi veriyorum tanısalım simdiden.. tşk ediyorum

kralferdi@hotmail.fr

Kolay gelsin hepimize: )
  • slmn arkadaşlar. bende 87*4 bilecikte acemilik yapmış birisiyim. Size sukadarini soyluyeyim bilecik'e gelenler yuzde doksondokuz doguda sinirlardadir. meslekcide olsa,, munferitte olsa. timde olsa. bu yuzden bence egitimi iyi almaya bakin cunku emin olun siz o yuzde birin icinde neyaparsaniz yapin olamayacaksiniz. cunku eliniz parmaginiz kesik degilse direk dogudasin. bizde hakkarideyiz su an. semdinli 1. sınır taburunda ama emin olun buralar oyle cok korkulacak yerler degil. Anneye gelince. buda egitimn bir parcasi eger cocugunu orda eksi dereclerde usutmezlerse yarin doguda hic yapamaz. biz 75 gun eksi yirmide egitim aldik ve atletimiz dahi uzereimizde kurudu ama vuct direnc kazandi bu sayede. ayrica askere gidince 3 asi vuruluyorsunuz. iste bu uc asi ne olursa olsun sizi hasta ettirmeyen asi ve sakin ola bu asidan korkupta vurdurmamazlik yapmayin yoksa zaturrede olursunuz menenjitte. ama bu asiyi vuruldugunuzda emin olun 75 gun sonra vay be diyeceksiniz hepsi bumuydu. yani egitim agir ama dayanilmiyacak kadarda degil. saygilarimla.

• çocuklar 8.bölük ve uzmanları hakkında bilgisi olan varmı?tabi benim kısmen bilgim var ama biraz daha özellikle uzmanlar hakkın da bilgi almak istiyorum..bilen varsa ve yazarsa sevinirim..
  • SELAM BEN ANTALYADAN EMEL AYRILDIĞIM NİŞANLIM BİLDİĞİM KADARIYLA BİLECİK TE JANDARMA OLARAK ACEMİLİĞİNE BAŞLICAKMIŞ SANIRIM... ONU GÖRMEK İSTİYORUM SON DEFA AMA CESARET EDMİYORUM ONU BİLMİYORTUM UNUTTUM MU UNUTMADIM MI SADECE İÇİMDE Bİ OLGU WAR ONU GÖRMEK İLERDE KEŞKEEE DEMEMEK İSTEMİYORUM SİZCE NE YAPMALIYIMM KAFAM DARMA DAĞIN KARIŞIK.CEWAPLARINIZI BEKLİYORUM...
  • merhaba arkdaşlar bende 86 doğumluyum 88\1 lerle gidiyorum 2.jandarma er eğitim alayı tugay komutanlığı bilecik 23 şubatta teslim olucam söför adayı olarak gidiyorum ne götürmem lazım bilgilendirirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozokolik -- 20 Şubat 2008; 14:09:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: deniz007

arkadaşım aynı yerdeyiz Msn' e ekledim...

quote:

Orjinalden alıntı: Emojan

86 doqumLuyum 88/1 olarak vatani qörevimi yapacaqım 2 nci Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlıqında Aynı yere dü$en ArkadaşLar ile Tanışmak İsterim
    mSn Adresim : emrah@tutku.Net

• SLM ARKADASLAR 1KİŞİLİK YERDE BANA AÇIN BİLECİKTE...

23 DE ORADAYIM ....

AYVAYI YEDİK GALİBA ANLATILANLARA GÖRE :d

HERKESE HAYIRLI TESKERELER...
  • Rize'den çok gelen var Bilecek'e...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kumru_07

SELAM BEN ANTALYADAN EMEL AYRILDIĞIM NİŞANLIM BİLDİĞİM KADARIYLA BİLECİK TE JANDARMA OLARAK ACEMİLİĞİNE BAŞLICAKMIŞ SANIRIM... ONU GÖRMEK İSTİYORUM SON DEFA AMA CESARET EDMİYORUM ONU BİLMİYORTUM UNUTTUM MU UNUTMADIM MI SADECE İÇİMDE Bİ OLGU WAR ONU GÖRMEK İLERDE KEŞKEEE DEMEMEK İSTEMİYORUM SİZCE NE YAPMALIYIMM KAFAM DARMA DAĞIN KARIŞIK.CEWAPLARINIZI BEKLİYORUM...

EMEL CİM ,nişanlından ne zaman ayrıldın bilmiyorum ama,eğer tamamen bitirmişseniz ve aranızda hiç birşey kalmamışsa görmeye gitmen çocuk içinde iyi olmaz diye düşünüyorum..onunda kafası karışır..önce kendi duygularından sonrada onun duygularından emin olmadan böyle bir girşimde bulunma derim..ayrıntıları çok iyi bilmediğimden fazla bişey de demek mümkün değil zaten..ilerde neden keşke diyeceğini tam açıklamamışsın..amacın yeniden birleşmekmidir..sağlıklı düşün ve sağlıklı karar ver..hala kafan karışıksa tekrar bana dönebilirsin..elimden geldiğince yardımcı olmak isterim..

• selam bende Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığına düştüm 23.02.08 tarihinde yola çıkıyorum msn adresim Dudaktan_Kalbe08@hotmail.com Tertibim varsa tanışalım
  • hey gidi hey 84/2 tertip olarak 6.bölükte yapmıştım acemiliğimi eğitim flamamız vardı bide hava sıcak rütbeliler tam rütbeli gidince görürsünüz eğitimi ağır usta birliğinede yüzde 95 güneydoğu arada bi şans eseri ordu erzurum sivas felan filan çıkar o da karakol askeri olduğunuz için genelde mahrumiyet yerleri timdeki arkadaşlar için münferit gidersende şansına kalmış daha çok bilgi isteyen eklesin seyitkaratas@hotmail.com
  • arkadaşlar yukardaki yorumları okudumda bi kaç şey daha eklemek istiyorum 1 tertip gidicek arkadaşlar hava tam bir doğu havası keskin ve soğuk yemekler biraz kötü yemekhanesi çok ağır kokardı bizim dönemimizde ayrıca 78 gün acemi birliğiniz var ailelerinizle iyi hasret giderin Allah hepinizin yardımcısı olsun gereçekten çok zor ağlamak istiyorum:)yazık sizlere çocuklar
  • Bu nasıl bir şey çocuklar anlamadım.Bir taneniz de moral yükselticek bir şey yazın ya.Şu anda balkondan atasım geldi kendimi.Ben bir şey öğrenmek istiyorum.Bölüğü seçmek yada time girmek sizlerin elinde olan bir şey mi merak ettim.Allah hepinizi korusun.Lütfen kendinize iyi bakın.Nutkum tutulduğu için bir şey de yazamıyorum.Hayırlı teskereler.
  • TŞK EDERİM İLGİNİZ İÇİN ANCAK BİLİNCİM GİTME DEDİ AMA KALBİM GİT GÖR ASKERLİK SONUÇTA DEDİ 1 GÜN ÖNCESİ BULUŞTUK YARIM SAAT KADARR BİZİM AYRILMAMIZ DAKİ SEBEB YALNIŞ ANLAMA SONUCUYDU WE BENİM HAKLI OLDUĞUM AÇIKLANMIŞŞ AİLESİ ÖZÜR DİLEMİŞ Tİ ANACAK BEN İSTEMEMİŞ TİM . BULUŞTUĞUMUZ DA ONUN YÜZÜNDA ŞU İFADEYİ GÖRDÜM SESSİZ ,CANI SIKKIN, Bİ DE DEKİİ KAFAM DAKİ ? İŞARETLERİNİ ÇÖZSEYDİM DEDİ... KEŞKE GİTMEDEN ANCAK AİLESİ YANIN DA OLMADAN BİR ŞEY DİYEMEDEİİİ DEMEDİ NORMEL AYRILDIKK AMA BEN SANA SAHİP ÇIKMIŞTIM O YALNIŞ ANLAŞILMAA ÇIKMASAYDII NE KADAR HAKLI OLDUĞUN AÇIKLASAN DA AİLEM DE KAFASI KARIŞUIK DEMEYE GETİRDİİ SONRADA DEDİK NEYSE UZUN KONULAR BUNLARA HAYIRLISI OLSUN HERŞEYİNN ZAMAN DEDİİ WE BEN DE ONU UĞURLAMAYA GİTTİM TERMİNALEE AİLESİDE NORMEL KARŞILADII HOŞGELDİN DEDİLERR UĞURLADIM UĞURLAMASINADA ONLARIN KAFALARI DA KARIŞTI BENİM DEE KAFAM DDA (????) KARIŞTI ANCAK YAPMAM GWEREKEN HER ŞEYİN HAYIRLISIN II İSATİYOM WE ZAMANA BIRAKIYORUMM İLAÇ GALİBA HER ŞEYİNN ZAMAN ...

• arkadaşlar ben yeni katıldım çok sorularım var ama nerden nasıl başlayacaımı bilmiyorum acaba yanlış yerdemiyim onuda bilmiyorum...
  • arkadaşlar öncelikle hepinizin allah yardımcısı olsun benimde erkek arkadaşım bileciğe düştü bugün teslim oldu burdaki yorumları okuyunca moralimiz acayip bozulmuştu şimdi gitti bakalım ama benim içim çok acıyo bazı rahatsızlıkları var dayanamaz gibime geliyo ama inşallah dayanır orayla ilgili ne biliyosanız yazın lütfeeeen çok ihtiyacım varr
  • off offffff zatennn bunalımdaydımmmm bu yazılanları görünce iiyice bunalıma girdimmm
  • arkadaşlar hepinize merhaba daha önce bahsetmiştim benim arkadaşım bilecik merkeze düştü.Size bir kaç sorum olacak.Time girip girmemek askerlerin elinde midir?Ya doğuya düşmesinden çok korkuyodum ama yazılanlara bakılırsa batıya düşme şansı yok.Farketmezdi aslında doğu batı ama o çatışmanın içinde olacağını düşünmek bile yetiyo ağlatmaya.Neyse çok oldum.Arkadaşlar orda ne yapmak gerekiyo ne yapmamak gerekiyo yazarsanız çok mutlu olurum.İçim çok acıyo anlayın beniiii.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kayıp

arkadaşlar hepinize merhaba daha önce bahsetmiştim benim arkadaşım bilecik merkeze düştü.Size bir kaç sorum olacak.Time girip girmemek askerlerin elinde midir?Ya doğuya düşmesinden çok korkuyodum ama yazılanlara bakılırsa batıya düşme şansı yok.Farketmezdi aslında doğu batı ama o çatışmanın içinde olacağını düşünmek bile yetiyo ağlatmaya.Neyse çok oldum.Arkadaşlar orda ne yapmak gerekiyo ne yapmamak gerekiyo yazarsanız çok mutlu olurum.İçim çok acıyo anlayın beniiii.

Kayıp Senin arkadaşın ne zaman gitmişti? Bölüğü falan belli oldu mu? Bence içini acıtma güzel şeyler düşün..Ayrıca burda yazılanları okuduysan ki okumakta fayda var, kaldı ki oraya gidenlerde burda yazılanları okuyor merak etme bence söylenildiği kadar kötü olamaz.Az biraz soğuk varmış o kadar da olsun dimi..Sabah kahvaltı kötüymüş, başkada sorun yokmuş valla bana öyle dediler.Sen bence içini dışını acıtmayı bırak bol bol güzel enerjiler yolla ve dua et.Bütün asker ennelerine allah sabır versin.Hani bir söz vardır; ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar..Öptüm seni .

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.