Şimdi Ara

Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
5
Favori
434.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yha bayram da izin veriolar mı evlerine gitmek için falan...
  • Yandınız Oğlum

Aslında Gülmiyim Ya Bende Yakında Askerim Silüs Bekliyorum Bakalım Ben Nereye Düşcm
  • 83/3 bilecik - söğüt ulaştırma taburu 3.bölük herkese saygılar......
  • slm herkese... benim arkadaşım 1 ay önce safranbolu karabüke jandarma er olarak acemi birliğine gitti kendisini seçmelerde time seçmeyip K1 şöförlüğüne (sanırım komutan şöförlüğü. emin değilim) seçmişler haftaya yemin töreni var yemin töreninden sonra bileciğe şöförlük eğitimine göndereceklermiş doğuya gidebilirmi yada bilecikte şöför eğitimi aldıktan sonra dağıtım olurmu tekrar bilgisi olan varmı arkadaşlar lütfen.....
  • arkadaslar ben burda yaptım acemı bırlıgımı j.ö.t de cavustum burası hep j.ö.t (jandarma ozel tım) yetıstırır. sımdı bayram ıznıne geldım 1 hafta ızın werdıler ama ankaradan gorew degısıklıgı geldı ankara etımesgut a tankcı olarak gıdıorum beyler bılecıge dusersenız ılk gırdıgınızde sıluslerınıze boluk numaranızı yazarlar oraya 6, boluk yazdırmaya bakın beyler bakın ben sahsen orda yaptım 6 dan baska bır yerde rahat edemessınız ben gıttım 5 yazdılar yazn kısı bızım mahallede cıktı degıstı hemn 6 yaptı 1 ayımı orda gecırdım pasalar gıbıydım helekı ortda tıme gırersenız uzman jandarma 4. kademlı cavus gursel balkan ısımlı komutanımız war cok baba adamdır. eger kı ole bı durumunuz olursa bulun onu komutanım 88-3 lerden tım cavusunuz warmıs ahmet hoca oglu dıee deyın bakın nasıl karsılar sızı . komutanların cogu cok ıyıdır ama onun kadar baba adam bılemm saten 6, bolugun adı sosyete boluktur gıdın ce ogrenırsınız ..... hepımıze hayırlı teskereler arkadaslar
  • pamirsaros arkadaşımıza katılıorum ve diorumki bu siteye bilecik 2. jandarma er eğitim tugay komutanlığı hakkında bilgi almak amacıyla girdiyseniz ve gerçekten doğruları öğrenmek istiyorsanız orda askerliğini yapmış arkadaşların tecrübelerine saygı duymanızı tavsiye ederim.. benim nişanlım ordaydı ve dolayısıyla bizzat bulunmadım(ziyaretlerim dışında) ama onun anlattığı ve o ordayken yaşadıklarımdan yola çıkarak eğitiminin insanı çok fazla zorladığını ama buna dayanabileceğinizi bildiğimi söylemek isterim.. yukarda telefon numaraları ve haber alamamanızla ilgili bikaç cümle söylemiştim,endişe etmeniz gereken birşey olmadığını anlatmak için ama nedense bu forumdakiler biraz fazla agresif..
    bilecikte olanlara veya oraya gidecek arkadaşlara son olarak şunu söylemek istiyorum... benim eşim bilceikten mardin'e dağıtıldı ordan mardinin bir ilçesi ve ordanda bir köyüne:) tim olarak gittiler.. allah'a şükür rahat gibiler..
    ister şırnak,ister edirne,ister izmirde yapın askerliğinizi,sayılı gün.. geçiyor işte.. 8 ayımız kaldı.. allah'ın izniyle gelicek

• s.a arkadaslr kım ne derse desın kral 11 bunu bılmeyen yoktur tugayda dıger boluklerı pek bılmem ama 11 e beklerım hepınızı korkulacak gbı bır yer degıl bılcık bılen bılır yanlız dıger boluklerın egıtımı bıraz daha agır herkeze hayırlı tezkereler mehtap 30
  • bende 2.jandarma e.tg.kmtnlıgı bılecıkteyım 4.bolukteyım.bayram ıznı ıcın ıstanbul a geldım.oncelıkle sunu solim sılusumu aldıgım gun bu foruma gırıp gıdıcem yer hakkında bılgı toplamak ıstedım okuduklarımdan bazılarında berbat cekılmez korkunc bı yer gıbı anlatmıslar ama gıttım ve gordum ınanın korkulcak hıc bır sey yok askerlık degıl resmen lıse talebesı gıbısınız komutanların hepsı baba seker gıbı adamlar yeterkı emırlerını yerıne getır soz dınle ve ınsan gıbı davran hakkınızı emın olun alıcaksınız.
    Ne yemek sorunu var ne yatak ne yıcek ıcıcek ne de nobet bence bundan daha iyi bir ortamda acemılık yapılamaz.Herkez egıtımınden sıkayetcı bence egıtım acemı bır askere yetecek kadar kaldıramıcanız bır egıtım veya gorev vermıyorlar eğitim dediğiniz yemin torenıne kadar sadece yurumeyı ogrenıceksınızyemın torenınden 1 hafta once de mekanık nısancılık dersı alıp atıs yapıcaksınız baska bır egıtım yok kotuleyen arkadaslara soruyom sımdı bunun neresı agır egıtım sol aygını duduk sesıne gore uydurmak agır bır egıtımse hıc askerlıge gelmeyın derım hatta egıtım sırasında yagmur yagarsa anfıye toplanıp fılm ızleyebılıyorsunuz bunun neresı sıkayet edılebılır kı.Sılahınıza her zaman sahıp cıkın yok tuvaletım geldı yok susadım deyıp sılahınızı bır koseye fırlatıp gıtmeyın serı numarasını ezberleyın ve sılahınızı tanıyın atıs konusu ıse cok hava atanlar oldu ben koyde ava cıkardım yıkarım yakarım dıyenler cok oldu ben ıse hayatımda herhangı bır sılaha yanımdan gecen polıs memurundan fazla yaklasmamıstım atısa gıderken bu tıpler cok dalga gectı ancak cogu gerı besleme alıp bastan ders gorup bır daha atısa gıttıler ben ıse bu ısın sanırım standartı olan 5cm gorev aldım sılahtan korkmayın derslerde anlatılanları uygulayın baska bır sey yapmanıza gerek yok.komutanların ısmını ezberleyın kımın ne oldugunu ogrenın.
    Bılecıkten dagıtıma nereye dusebılırım sorusuna ıse yuzde 98 dogu ve guneydoguya gonderıyorlar bunda da moral bozucak bır sey yok komando fılan olmuyorsunuz bılecık sadece asayıs tımı yetıstıryor gıttınız yerde butun gun nobet tutucaksınız baska bı gorev yok en guzel tim olayı 17 kısınız aynı kogusta kalıp aynı ortamda hep beraber gezıyorsunuz ve askerlık bıtene kadar hep beraber oluyorsunuz munferıtler ıse tek basna gıdıp 2. defa acemı bırlıgıne katılıyormus gıbı usta bırlıgıne gıdıcekler ustelık tuvaletcılerı yemekhanecılerı kogus temzlıkcılerını ne kadar ayak ısı varsa hepsını munferıtlerden secıyorlar meslekcı olup batıya duserım fıkrıne fazla kapılmayın sans ısı meslekcılerden ıstanbul a da dusen oldu beytussebapa da van a da gıden oldu ızmır e de zaten bır heyet gelıp sızın meslegınızle ılgılı garıp garıp sorular soruyor.kısacası bılecık bu forumda kotulendıgı kadar bı yer degıl ezıyet cekenler fazla uyanık olmaya calısanlar her ısten egıtımden gorevden kacmaya calısanlar.hıc mı kotu yanı yok tabı kı var revırı kantın kuyrugu ve kalabalık bıraz canınızı sıkabılır banka hesabı ıse sadece akbank var gelmeden once sadece akbanktan hesap acın dıcem ama ona da gerek yok ılk gıttınızde zaten hesap acıyorlar orda bankamatık kartınız hazır sızı beklıyor olucak para cekmek bıraz sorun olabılır tugayda sadece 2 tane atm var bırı 3.taburun orda dıgerı ıse lojmanlarda lojmanlardakı atm yı onermem yakalanırsanız komutanlar palaskalarla kovalıyor .sız bır sey yapmasanız bıle bolugun ıcınden bırı sıgırlık yapıp 300 kısının surunmesıne neden olabılıyor benım sucum yok ben nıye surunyorum dıyemıyorsunuz 1 kısının cefasını 300 kısı cekıyor ama alısıyorsunuz acemılık cabuk bıtıyor 30 gunu bıtırdım nası bıttı anlamadım bıle. gunler su gıbı gecıyor geldıgınız yerı fazla dusunmeyın aklınızı komutanların sozune ve egıtımde anlattıklarına verın baska bır sey dusunmeyın saatler su gıbı akıyor sayılı gun gelıp gecer kımseye aldanmayın kımseyı takmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numenorian -- 29 Eylül 2008; 17:01:07 >

• Bende 88/1 tertip olarak bilecik 2.jandarma eğitim tugayı 12.bölükte yaptım , meslekçi çıktım , şimdi antalya side'de Türkücü olarak askerlik yapıyorum Ş-203 Allah kolaylık versin.
  • ARKADAŞLAR SELAM BEN ŞANLIURFADAN ULAŞIYORUM SAKIN AMA SAKIN ATIŞLARDA TAM HEDEFİ, VURMAYIN VURARSANIZ TİME KOYARLAR TİMEDE GİRDİNİZMİ DOĞRUCA DOĞUYU DÜŞERSİNİZ DİYECEKSİNİZ NERDEN BİLİYOSUN BUNLARI BENDE SİZİN GİBİ BİLECİK TE ACEMİ BİRLİĞİMİ ORDA YAPTIM ONDAN ALLAH HAYIRLI TESKERELER VERSİN
  • ARKADAŞLAR SELAM BEN ŞANLIURFADAN ULAŞIYORUM SAKIN AMA SAKIN ATIŞLARDA TAM HEDEFİ, VURMAYIN VURARSANIZ TİME KOYARLAR TİMEDE GİRDİNİZMİ DOĞRUCA DOĞUYU DÜŞERSİNİZ DİYECEKSİNİZ NERDEN BİLİYOSUN BUNLARI BENDE SİZİN GİBİ BİLECİK TE ACEMİ BİRLİĞİMİ ORDA YAPTIM ONDAN ALLAH HAYIRLI TESKERELER VERSİN
    1984/3 ÇILGIN TERTİP
    quote:

Orjinalden alıntı: webdesigner

Arkadaşlar acemi birliğim 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı / Bilecik' e çıktı nasıldır yapan arkadaşlar varmı ? usta birliği ne tarafa gönderiyor.

• MERHABA ARKADAŞLAR
    DÜN ÖĞRENDİM BENİMDE KARDEŞİM BİLECİK 5.JANDARMA ER EĞİTİM TUGAYI BİLECİĞE GİDİYOR:(( TAKDİR EDERSİNİZ Kİ ABLALIK DUYGUSU SEVİNSEMMİ ÜZÜLSEMMİ BİLEMEDİM NE TEPKİ VERECEĞİMİ BİLEMİYORUM ORDA ASKERLİK YAPAN ARKADAŞLAR VAR ARAMIZDA OKUDUĞUM KADARIYLA NOLUR İÇİMİ RAHATLATCAK BİŞİLER SÖYLEYİN ARKADAŞLAR SEVİNMELİMİYİM:( YADA NE BİLEYİM TEK BAŞIMA ORAYA KARDEŞİMİ GÖRMEYE GİDİP GELEBİLİRMİYİM NASIL BİYERDİR ORASI İÇİMİ RAHATLATIRSNAIZ SEVİNİRİM HEPSİNE HAYIRLI TESKERELERRRRRR
  • slm arkadaşlar bendee bugun ögrendim Bilecik - Gölpazarı 5.Jandarma Er Eğitim cıkmış sanırım aralık 10 gibi gelicez telefonda öyle söylediler
  • Sevgili çocuklarım,bende bir anneyim hepiniz benimde evladım sayılırsınız,benim oğlumda bilecik gölpazarı 5.jandama er eğt.kom.gidecek.bazılarınız yarılamış,bazılarınız bitirmeye az kalmıştır.oranın nasıl biryer olduğunu araştırma yaparak azda olsa bilgi edindim,ama askeriyenin nasıl biryer olduğunu bilmiyorum.Annelik duygusu tabiki ister istemez endişeleniyorum.Annelerinizde benim duyguları yaşamıştır.Kıdemli olanlar tabiki daha tecrübeli bana bilgi verirseniz sevinirim.Hepiniz allaha emanet olun.dualarım sizinle hepinize hayırlı tezkereler......
  • ilkdem kardeşimle aynı anda teslim olacaksın oraya bu nikten hem annem yazıyor sizlere hemde bennn :)) nedesem bilemiyorumki üzülmelimi sevinmelimi bilmiyorum durumunuza ama vatn borcu yapacaksınız öyle yada böyle hakkınızda hayırlısı olsun hangi şehirden gidiyorsun ilkdem sen???
  • slm millet benimde askerlik 88/4 bilecik/ gölpazarına çıktı egitimi hakkında pek bi bilgi bulamadım. bana şubeden şöför adayı olarak gitcegimi sölediler. eskilerden bi kaç kişiye sordum gölpazarında şöför egitimi vermiolarmış sanırım. göl pazarıda bilecik merkez gibi timmi yetiştirio? bu konuda bilgisi olanlar ve gölpazarına gitcek olan 88/4 tertiplerim eklesin tanışalım wolkyarly@hotmail.com

bu arada orada daha önce askerlik yapan 2 kişiyle görüştüm bi tanesinin yorumu aynen şuydu 5 yıldızlı otel gibi konforlu :S gidince görcez bakalım :)
  • arkadaşlar bide gölpazarına ne olarak gidiosunuz onuda sölermisiniz? ben söför adayı olarak gidiom. ama eskiler bana orada şöför egitmiolar dediler. anlamadım tam olarak ya :S
  • arkadaslar ben 88/4 gelıyorum bayram dolayısıyla aralık 13 te teslım olcam 2.jandarme er egıtım tugay komutanlıgı bılecık ya orda yapan veya suan orda olan varsa haberleselım gercekten cok onemlı
    volkan_deniz6161@hotmail.com adresım ekleyın
  • Mrb arkadaşlar benimde 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Bilecik'e çıktı askerliğim 84 doğumluyum myo dan dolayı şimdi kısmet oldu meslekçi olurum sanırım tüm arkadaşlara hayırlı teskereler peki %90 doğuya düşüyor %10 luk batıya düşen askerler meslekçimi yada nedir ?merak ettim..
  • Bnmde Bilecik 2.Nci Jandarma tugaydayım

Olaya bakın bugün aradım şubeyi ankara doğumluyum memleket bilecik diyom telefonda nereye ne znm gitçem A gitçen burdasın diyo :D sonra nasıl burda bn bursadayım şimdi ne lakası var kardeşim bilecik 2.jandarma tugaydasın babama diyorum dalgamı geçiyon dedi zor ianandırdım ne şanslısn diyo :D

memleket bilecik bizim ailein teyzemler flm oturdugu evde tugayın hnm karşında sabah askerleri izlerdim küçükken sesleri gelirdi sabahleyin şimdi aynı yerde asker olmak varmış :D...

herkese hayırlı teskereler aynı yere düşen varsa pm atalıım ms nden konuşalım...

eko_135@hot..
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.