Şimdi Ara

Bilal Erdoğan'ın TÜGVA'sı köşke çöktü (odatv özel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 6 gün
 • Cevaplayan Üyeler 16
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 3 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • by-ko (3 mesaj) kerimcem (3 mesaj) Surpentor (2 mesaj) trakyAli-1986 (2 mesaj) Leipold (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (15 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (2 mesaj) (1 mesaj)
 • @
25 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Bilal Erdoğan'ın TÜGVA'sı köşke çöktü (odatv özel)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 19 saat 1 dakika kadarı kaldı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), AKP yönetimi zamanında TÜGVA’ya tahsis edilen yerleri tahliye etmeye çalışıyor. Büyükada İskelesi’nin üst katından çıkmayan TÜGVA, Üsküdar’daki tarihi İbrahim Paşa Köşkü’nü de boşaltmadı.  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/68/7c/fd/687cfde17c47f78ca2a8550e76c1c1a4.jpg&t=0&width=480&text=1  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belli vakıflara geçmişte yapılan tahsisleri iptal ettiğini açıklamasına karşın, söz konusu vakıflar kendilerine geçmiş yönetim zamanında yapılan tahsisleri boşaltmadı. .

  Yürütmeyi durdurma başvurusu reddedilmesine karşın Büyükada İskelesi’ni boşaltmayan TÜGVA, İbrahim Paşa Köşkü’nden de çıkmadı.


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/ae/10/6b/ae106bf0b2701c048ecc33509177d6af.jpg&t=0&width=480&text=1


  Tarihi Köşk, 2015 yılında yapılan ve altında dönemin İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı İsmail Emanet’in imzası bulunan protokolle devredilmişti.


  Binanın önündeki tabelada sadece “TÜGVA İstanbul İl Temciliği” yazıyor. Vakıf, köşkün arkasında yer alan bahçeyi de otopark olarak kullanıyor.


  İBB’nin yeni yönetimi, Üsküdar İbrahim Paşa Köşkü’ne, geçmiş yönetim zamanında yapılan tahsisle yerleşen TÜGVA’nın binayı boşaltmasını istedi. İBB Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı, geçen yıl temmuz ayında, söz konusu yerin tahliye edilmesi için Üsküdar Kaymakamlığı’na yaptığı başvuru üzerine TÜGVA, yerin kendilerine 10 yıllığına tahsis edildiğini gerekçe göstererek tahliye işleminin iptali için mahkemeye başvurdu.


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/bc/61/04/bc6104a8fd694e9cba140eea55960dd1.jpg&t=0&width=480&text=1


  Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini belirten İBB yetkilileri, hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.  İBRAHİM PAŞA KÖŞKÜ'NÜN TÜGVA'YA TAHSİSİ 


  Geçmiş AKPli İBB yönetimi, 18 Eylül 2015 tarihinde aldığı bir meclis kararı ile, belediye mülkiyetindeki çeşitli taşınmazları belli vakıflara tahsis etmişti.

  Söz konusu tahsislerden biri de Üsküdar’da Doğancılar Parkı’nın karşısında bulunan, 408 ada 3 parseldeki tarihi “İbrahim Paşa Köşkü” idi.


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/27/3e/cc/273ecc6d2fa5aed63f42af8c6199c780.jpg&t=0&width=480&text=1


  Bahçesiyle birlikte yaklaşık 4 bin metrekare büyüklüğünde olan taşınmazla ilgili alınan tahsis kararında şöyle denilmişti:


  “Belediyemiz mülkü taşınmazın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerine konaklama hizmeti sağlamak amacıyla, Türkiye Gençlik Vakı’nın(TÜGVA) kullanımına, 10 yıl süreyle tahsis edilmesi hususu, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 15. Maddesi ve 18. Maddesinin (e) bendi uyarınca uygun bulunmuştur.”


  Karar, CHP grubunun ret oyuna karşın, oy çokluğu ile alınmıştı.


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/65/63/24/6563241f2f12f1fde6ad15972eac6a8f.jpg&t=0&width=480&text=1


  İBRAHİM PAŞA KÖŞKÜ'NÜN TARİHÇESİ


  İbrahim Paşa Köşkü ile ilgili olarak İBB yayınlarında yer alan bilgide özetle şöyle deniyor:


  “Mehmet Mermi Haskan’ın Üsküdar ile ilgili geniş çalışmasında İbrahim Paşa Köşkü olarak isimlendirilen yapı, Üsküdar’da Doğancılar Parkının karşısında eskiden ‘Belediyeönü’ olarak adlandırılan sokak üzerindedir. 1931 tarihli Pervititch sigorta haritalarında çevresi ile birlikte gösterilir.


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/9b/92/00/9b920003bf6bccc19b4994b38ebff6f7.png&t=0&width=480&text=1


  1877 yılında mutasarrıflık olan Üsküdar’da daire olarak anılan dört idari merkez ortaya çıkmıştır. Bunlardan 17. Daire olarak bilineni Doğancılar semtinde idi. 1913 yılında daireler kaldırılıp yerine şubeler kurulmuş ve Üsküdar da bir şube merkezi olmuştur. İbrahim Paşa konağının bu süreçte 17. Daire ya da daha sonra Üsküdar Şubesi için satın alındığı anlaşılmaktadır. Yapı zaman zaman onarılarak 1984 yılına kadar kullanılmıştır. Yeni belediye binasının inşasından sonra terk edilmiştir. 1995 yılında ‘Doğancılar Köşkü’ adıyla restore edilmiştir.”  ODATV ORTAYA ÇIKARDI


  İBB'nin Büyükada İskelesi'nin ardından sıradaki hamlesinin Kuzguncuk İskelesi olduğunu Türkiye'ye Odatv duyurdu.

  Haberde şu ifadelere yer verildi:


  Kuzguncuk İskelesi'nin üst kısmını Türkiye Tasarım Vakfı kullanıyor.


  Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını ise Kalyon Holding'in sahibi Orhan Cemal Kalyoncu'nun oğlu Mehmet Kalyoncu üstleniyor.


  Kalyoncu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu'nun oğlu Mehmet Kalyoncu'nun 2014 yılında gerçekleşen düğününde nikah şahitliğini de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan yapmıştı.  2 BİN 200 LİRAYA KİRALANDI


  Odatv'ye konuyla ilgili açıklamada bulunan İBB'nin ilçe belediyelerden sorumlusu Tonguç Çoban, tarihi bir nitelik taşıyan Kuzguncuk İskelesi'nin AKP'li İBB yönetimi tarafından Şehir Hatları'na kiraya verildiğini, Şehir Hatları'nın da burayı Türkiye Tasarım Vakfı'na aylık 2 bin 200 liraya kiraladığını belirtti.


  AMACI DIŞINDA KULLANILDI


  İntifa Sözleşmesi'ne göre Büyükşehir'in değişik iskeleleri şehir hatlarına verirken buranın deniz ulaşımına uygun olarak kullanılacağı şartıyla verdiğini kaydeden Tonguç Çoban, buranın amacı dışında kullanıldığı için 2020'de Şehir Hatları tarafından kiracılık ilişkisinin ihtarname ile 2020 yılında feshedildiğini ifade etti.


  Kuzguncuk İskelesi'nin tahliyesi için Kaymakam'a talepte bulunduklarını ancak karşı tarafın olayı yargıya taşıdığı için kaymakamın "mahkeme kararını bekleyelim" dediğini aktaran Çoban, yeniden tahliye talebi isteyeceklerini söyledi.


  Kamuya hizmet etmesi gereken yerlerin özel vakıflara verilerek özel amaçlara hizmet eder hale getirildiği için ihtarname çektiklerini kaydeden Çoban, karşı tarafın mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı almadığı müddetçe tahliye işleminin devam edeceğini söyledi.
  https://odatv4.com/guncel/bilal-erdogan-in-tugva-si-koske-coktu-218841
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 12 Ekim 2021; 19:40:38 > • Bu tuvga denen şeyin yapılanması hükümet değiştiğinde göreceksiniz. bunların altından neler neler çıkacak. kim bilir nerelerde, nelerin üzerine kondular. Burada bir yapılanma var ve ileride sıkıntı yaratacak bir yapılanma. Şimdiden bazı şeylerin ortaya çıkması lazım.

  geçenlerde ÖzkanK diye biri vardı aynı senin yazdıklarını yazıyordu. yan odada beraber mesai yapıyorsunuz sanırım.


  ona anlattık sana da anlatalım, hatta aynı mesajı kopyalayalım;  a haberini izle


  makarnanı ye


  üzerine BİM'den aldığın kahveyi iç


  akşam Kuruluş, barbaroslar, Teşkilat falan bak


  devam et.


  her konuda hak hukuktan bahsedip, mağdur edebiyatı yapıyorsun, önce savunduğun kurumun haksızlıklarını hukuksuzluklarına bakacaksın, yüreğin varsa onları da yazacaksın


  bu arada yaptrığın mağdur edebiyatında da ne araştırıyorsun, ne soruşturuyorsun, ne okuyorsun.


  İdarenin kiraya veren sıfatı taşıdığı taşınmazlarının tahliyesinde mahkeme kararı olmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir.


  ve bu kanun 1983 yılında yukarıdaki haliyle girmemişken, yani 1983'teki kanunda tek taraflı fesih şartı yokken, bil bakalım bu şartı kim koydu oraya? 2004 yılında AKP iktidarı ilgili kanunu değiştirdi.


  neden 2004? çünkü 2004'te yerel seçimler vardı ve yerel seçimler sonrası CHP'den AKP'ye geçen birçok belediyede bu kanun uygulanıp, birçok vakıf, dernek, kurum, binalarından tahliye edildi. o zamanda polisler vardı ama tahliye edileni değil, tahliye edeni koruyordu.


  Yıl 2021 olup devran dönünce şimdi mağdur mu olunuyor, siyasi show mu oluyor?


  yemezler senin algı operasyonlarını. taşınmaz Beledeyenin. Belediye Kamu kurumu. ilgili madde derki eğer kamu olarak zarara uğratılıyorsan sözleşmeyi tek taraflı fesh et. (maddenin ilk hali böyle değildi, kamu zararının tespit edilmesi için mahkeme sürecini başlatıyordun)


  AKP yapınca ballı börek ohhh ohh, AKP'ye yapılınca mağduriyet, siyasi show öyle mi?


  kendi silahınla böyle avlarlar adamı işte. kalk ilgili maddeyi değiştir. o değiştirdiğin maddeyle kimleri kimleri sokağa at, gün gelsin devran dönsün, kapıya konan sen olunca birde ülkenin kolluk kuvvetini kendine koruma yap, üzerine mağduriyet de siyasi show de öyle mi?


  hadi cnm atı alan üsküdar'ı geçmiş. sen yoluna

  Bunlar tahminim buzdaginin gorunen kismidir.  Malvarliklari, tasinmazlari arastirilsa kim bilir neler neler cikar.


  En basitinden Bilal Erdogan'in mikrofunu acik kaldiginda kaydedilen bu diyalog. Bunun gibi yuzlercesi, binlercesi olsugunu dusunursek ki kuvvetle muhtemel. Her rant projesinde 1-2 artik neyse bunlara dustugunu tahmin edersek. Vay anam vay....


  Taze Haberyoutube
  Çokomel Reisin yeni videosu https://youtu.be/x7CMRSfYgd8 Vatandaş evsiz kalır mıyım endişesini yaşarken AKP'li Beyoğlu Adayının, Bilal Erdoğan ile kentsel dönüşümden ne koparırız derdinde olduğu anlaşılalı birkaç saat oldu. POLİTİK VİDEOLAR İÇİN ABONE OLUNUZ.
  https://www.youtube.com/watch?v=RLgs6VNG-2c
 • Yarbay
  6964 Mesaj

  Bu tuvga denen şeyin yapılanması hükümet değiştiğinde göreceksiniz. bunların altından neler neler çıkacak. kim bilir nerelerde, nelerin üzerine kondular. Burada bir yapılanma var ve ileride sıkıntı yaratacak bir yapılanma. Şimdiden bazı şeylerin ortaya çıkması lazım.

 • Binbaşı
  1073 Mesaj

  2200 tl vay beaaa  demek ki bir asgari ücret kirası ile köşk kiralanıyormuş bak sen şu işe

 • Binbaşı
  1193 Mesaj
  Şimdi bu tügva denen dernekten iktidar değişince pislikler çıkarsa şehzade hazretlerini mi alacaklar?
  |
  |
 • Yarbay
  5148 Mesaj

  o muhtesem donusleri sabirsizlikla bekliyoruz

  zamani geldiginde

  |
  |
 • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 19 saat 3 dakika kadarı kaldı.
  Troller kudurmuş beceriksiz Ekrem diye tag açmışlar.

  Komedi ya.
  |
  |
 • Yarbay
  6173 Mesaj

  iki tarafıda onaylamıyorum açık siyasi kavga ,ha tügvada siyasi rant orası ayrı.

  ama chplilerin parti üyeleriyle show yaparak, ibb zabatılarıyla eşkiya gibi insanları yaka paça atmaya kalkması hiç hoş bir görüntü değildi sorsak medenüyük derler,oyle bir kanuni hakkı ibb nin %0 bile yok umarım şiddet gasp davası açmıştır karşı taraf.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Ekim 2021; 0:16:55 >
 • Yüzbaşı
  569 Mesaj

  Ben bu Troll ordularının burada olduğunu düşünüyorum.Pelikan ile beraber entegre çalışıyor.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Téquila -- 13 Ekim 2021; 0:24:31 >
  |
  |
  Cem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1252 Mesaj

  Dediğin gibi chp örgütü ile gitmeleri uygunsuz. Normalde tahliye kararı tebliğ edildikten 30 gün sonra belediye görevlileri emniyet mensupları ile gidip binayı zorla boşaltır. Ancak burada polis belediyenin elinde tahliye kararı olmasına rağmen tügva tarafında duruyor. Bu durumda ne yapmak lazım? Devlet kendisine cephe alır mı?


  Belediye kanunların kendisine verdiği yetki ile hareket ediyor. Kanun polisi de belediyeyi koruması için yanına veriyor. Karşı tarafın yapabileceği yürütmeyi durdurma istemek mahkemeden. Ee mahkeme onu da vermemiş. Paşa paşa çıkacak. Ama devletin polisi, iktidarın polisi gibi davranıp kanuna karşı şehzadenin vakfını savunuyor. Bu ne oluyor şimdi?

  |
  |
  kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  6173 Mesaj

  ibb zabıtasının zorla kiracı kovma gibi kanuni hakkı görevi yok olamaz, bilakis kanunu çiğneme kanunsuzluk bu yapılan olay siyasi show.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Ekim 2021; 0:52:19 >
  |
  |
  by-ko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1252 Mesaj

  Senin okuma yazman var mı?

  |
  |
  kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 18 saat 50 dakika kadarı kaldı.

  İŞİNE GELMEZ SENİN YAZDIĞIN. O BİLDİĞİNİ OKUR.

  |
  |
  by-ko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  6173 Mesaj

  Chp bir dava yargı sonucu bile paylaşmadıki basınla nerde??? inek içip dağa kaçtı oldu?

  bu saatte kadar paylaşmadığına göre açık bir noktada yalan atıyorlar, dava sonucunda işine gelmeyen şeyler var saklıyorlar,yargı sonucu tamamen kendi lehlerine olsa 100 defa paylaşırlardı. 

  denilen yer 10 senelik kiralanmış sözleşmelerde tek taraflı, ben seni istemiyorum diye birşey mümkün değil iki tarafda istiycek .
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Ekim 2021; 1:20:26 >
  |
  |
  by-ko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1252 Mesaj

  Özkan da geçen gün aynı saçmalıkları sıralıyordu. Aynı kişi misiniz acaba? Neyse sırf havamda olduğum için saçmalıklarına cevap veresim geldi.


  Chpnin yargı sonucu paylaşmasına gerek yok. Çünkü belediye bir kişiyi tahliye etmek için mahkemeye gitmez. Çık der çıkarsın. Belediyenin tahliye kararı mahkeme kararı gibi bağlayıcıdır. Eğer sen mülkü tahliye etmek istemiyorsan yürütmeyi durdurma istemek için mahkemeye gidersin. Belediye değil yani, tügva mahkeme kararı paylaşacak yürütmeyi durdurma kararı aldıklarına dair.


  Ve belediyeler karşıdan rıza istemez. Tek taraflı fesh edebilir. Haksız olduğunu düşünüyorsan mahkemeye gideceksin. (Bizzat akpnin çıkardığı kanun.)


  Kanunları okumadan kendi kafanızdan kanunları kanunsuz olarak nitelemek nasıl bir cehaletin ürünü bilemiyorum. Ha kanunlar haksız diyebilirsin. Akpnin çıkardığı kanun ne yaparsın. Zamanında bu kanunlarla belediyeler birilerini mağdur, birilerini ihya etti. Şimdi ayağınıza mı dolaştı hayırdır? Yok öyle yaprağını yerken kütür kütür sapına gelince meee.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by-ko -- 13 Ekim 2021; 7:38:34 >
  |
  |
  kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  240 Mesaj

  2.300 vereyim bana kiralayın. 2.200 liraya köşk mü olur.

  |
  |
 • Binbaşı
  1472 Mesaj

  geçenlerde ÖzkanK diye biri vardı aynı senin yazdıklarını yazıyordu. yan odada beraber mesai yapıyorsunuz sanırım.


  ona anlattık sana da anlatalım, hatta aynı mesajı kopyalayalım;  a haberini izle


  makarnanı ye


  üzerine BİM'den aldığın kahveyi iç


  akşam Kuruluş, barbaroslar, Teşkilat falan bak


  devam et.


  her konuda hak hukuktan bahsedip, mağdur edebiyatı yapıyorsun, önce savunduğun kurumun haksızlıklarını hukuksuzluklarına bakacaksın, yüreğin varsa onları da yazacaksın


  bu arada yaptrığın mağdur edebiyatında da ne araştırıyorsun, ne soruşturuyorsun, ne okuyorsun.


  İdarenin kiraya veren sıfatı taşıdığı taşınmazlarının tahliyesinde mahkeme kararı olmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir.


  ve bu kanun 1983 yılında yukarıdaki haliyle girmemişken, yani 1983'teki kanunda tek taraflı fesih şartı yokken, bil bakalım bu şartı kim koydu oraya? 2004 yılında AKP iktidarı ilgili kanunu değiştirdi.


  neden 2004? çünkü 2004'te yerel seçimler vardı ve yerel seçimler sonrası CHP'den AKP'ye geçen birçok belediyede bu kanun uygulanıp, birçok vakıf, dernek, kurum, binalarından tahliye edildi. o zamanda polisler vardı ama tahliye edileni değil, tahliye edeni koruyordu.


  Yıl 2021 olup devran dönünce şimdi mağdur mu olunuyor, siyasi show mu oluyor?


  yemezler senin algı operasyonlarını. taşınmaz Beledeyenin. Belediye Kamu kurumu. ilgili madde derki eğer kamu olarak zarara uğratılıyorsan sözleşmeyi tek taraflı fesh et. (maddenin ilk hali böyle değildi, kamu zararının tespit edilmesi için mahkeme sürecini başlatıyordun)


  AKP yapınca ballı börek ohhh ohh, AKP'ye yapılınca mağduriyet, siyasi show öyle mi?


  kendi silahınla böyle avlarlar adamı işte. kalk ilgili maddeyi değiştir. o değiştirdiğin maddeyle kimleri kimleri sokağa at, gün gelsin devran dönsün, kapıya konan sen olunca birde ülkenin kolluk kuvvetini kendine koruma yap, üzerine mağduriyet de siyasi show de öyle mi?


  hadi cnm atı alan üsküdar'ı geçmiş. sen yoluna

  |
  |
  kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 18 saat 58 dakika kadarı kaldı.

  Bunlar tahminim buzdaginin gorunen kismidir.  Malvarliklari, tasinmazlari arastirilsa kim bilir neler neler cikar.


  En basitinden Bilal Erdogan'in mikrofunu acik kaldiginda kaydedilen bu diyalog. Bunun gibi yuzlercesi, binlercesi olsugunu dusunursek ki kuvvetle muhtemel. Her rant projesinde 1-2 artik neyse bunlara dustugunu tahmin edersek. Vay anam vay....


  Taze Haberyoutube
  Çokomel Reisin yeni videosu https://youtu.be/x7CMRSfYgd8 Vatandaş evsiz kalır mıyım endişesini yaşarken AKP'li Beyoğlu Adayının, Bilal Erdoğan ile kentsel dönüşümden ne koparırız derdinde olduğu anlaşılalı birkaç saat oldu. POLİTİK VİDEOLAR İÇİN ABONE OLUNUZ.
  https://www.youtube.com/watch?v=RLgs6VNG-2c
  |
  |
 • Yüzbaşı
  743 Mesaj

  Çökün bakalım çökün...!

  |
  |
 • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 19 saat kadarı kaldı.
  Haram zıkkım olsun  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratsx -- 14 Ekim 2021; 20:30:48 >
  |
  |
 • Binbaşı
  1240 Mesaj

  İktidar gidince hepsini güzel güzel temizlerler. Kökünden söküp kaçıracak halleri yok. Para kaçırma işini zaten heriflerin kendisi yapıyor hepsi vatan haini. Taşınmazların tamamını da güzel güzel boşaltırlar. Sonra da gidip tanımadıkları AİHM'e ağlarlar.

  |
  |
  Cem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.