Şimdi Ara

Bilal Erdoğan: Alfabemizin Bu Kadar Hızlı Değiştirilmesinin Nedeni Geçmişle Bağımızı Kesmekti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakso

quote:

Orijinalden alıntı: fat1h_arslan

arap köleleri çoştu.Suriye alfabesi kullanacaksın yanı öyle mi ?

Alfabeden falan bahsetmiyorum sadece atatürkün toplumun sandığı kadar kurtarıcı ve anlatıldığı kadar iyi bir insan olduğunu düşünmüyorum. Saklanan çok fazla gerçeğin olduğunu ve insanların kafasında ki kahraman atatürk profili zedelenmesin diye bunların açığa çıkarılmadığını düşünüyorum.

Eldeki hangi bilgilere göre bunu söylüyorsun peki ? Bunu söyleyebildiğine göre elinde belge olması gerekiyor. Tahmin ile, temenni ile olmuyor o işler. O zaten iftira demek oluyor. Varsa elinde bir belge, bir bilgi buyur paylaş. Kimse senin bu belgeleri paylaşmana karışmıyor. Atatürk'ü koruma kanunu da buna karışmıyor. Hakaret etmeni engelliyor. Atatürk'e hakaret etmeden konuşamayacak kadar aciz misin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

Alfabeden falan bahsetmiyorum sadece atatürkün toplumun sandığı kadar kurtarıcı ve anlatıldığı kadar iyi bir insan olduğunu düşünmüyorum. Saklanan çok fazla gerçeğin olduğunu ve insanların kafasında ki kahraman atatürk profili zedelenmesin diye bunların açığa çıkarılmadığını düşünüyorum.

Eldeki hangi bilgilere göre bunu söylüyorsun peki ? Bunu söyleyebildiğine göre elinde belge olması gerekiyor. Tahmin ile, temenni ile olmuyor o işler. O zaten iftira demek oluyor. Varsa elinde bir belge, bir bilgi buyur paylaş. Kimse senin bu belgeleri paylaşmana karışmıyor. Atatürk'ü koruma kanunu da buna karışmıyor. Hakaret etmeni engelliyor. Atatürk'e hakaret etmeden konuşamayacak kadar aciz misin ?

Önce söyleneni anlamaya çalış. Hakaret yada iftira yok ortada sadece kendi düşüncelerimi söylüyorum belli ki senin gibilere çok ağır geliyor düşüncelerim

• Bilalciğim onu bunu bırak da, senin bu imaj ne olacak?

Hayır yani ben senin yerinde olsam mümkün olduğunca geri planda sessiz kalmayı tercih ederdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

Önce söyleneni anlamaya çalış. Hakaret yada iftira yok ortada sadece kendi düşüncelerimi söylüyorum belli ki senin gibilere çok ağır geliyor düşüncelerim

Söyleneni anlamaya çalış deyip kendisine yazılan mesajın zerresini bile anlayamamak da ayrı bir güzelmiş.

Atatürk hakkında yazılanların doğru olmadığını düşünüyorum demişsin. Bununla birlikte de Atatürk'ü koruma kanunun kaldırılması gerektiğini, gerçeklerin ortaya çıkacağını yazmışsın. Ben de diyorum ki yazılanların doğru olmadığını düşünüyorsan, elinde tersini gösteren belge ve bilgilerin olması gerekiyor. Madem öyle bir şey var, buyur, bu bilgi ve belgeleri yayınla. Yayınlamakta da özgürsün; zira koruma kanunu buna engel değil. Ha koruma kanununa takılacaksan hakaret ediyorsun demektir. Çünkü bu kanun hakaret etmeni engelliyor. O yüzden ben de diyorum ki, hakaret etmeden konuşamayacak kadar aciz misin ? Buyur, elindeki belge ve bilgi açıkla, tarihi yeniden yaz, biz de doğru olan buymuş diyelim.

Bak birilerine anlatır gibi anlattım. Bu kadar açık açık anlatmama rağmen yine anlamıyorsan, hakikaten ve ciddi bir sorun var demektir. Hadi, elindeki belge ve bilgileri açıklamanı bekliyoruz şimdi.

• Hayret mesaj atabiliyorum. 21 ocak a kadar ceza almış görünüyordum nedense verilen haksız ceza kalkmış. Silinen mesajımı da geri yükleyin. Türkçe konusunda abuk subuk mesajlar yazan torpillinin torpili bayağı kuvvetliymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCgn

quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

quote:

Orijinalden alıntı: porsoro

quote:

Orijinalden alıntı: .kök

Ben bu alfabeden yakınan insanları anlamıyorum. Gören de dilimiz değişti sanacak. Alfabe, sadece ses bildirir, çok istiyorsanız, 1 haftada öğrenirsin arap alfabesini, gider istediğin eski kitabı okursun, ki bu kişilerin kaçı bunu öğrenmeyi denedi; eski kitapları, dedesinin mezarını okudu o da ayrı soru.

Siz Osmanlı döneminde yazılan bir matematik, kimya ya da felsefe kitabını okuyabiliyor musunuz yani?

Saray farsça ve arapça etkisinde olduğu için. Normal Türkçe yazsalardı pekala okuyabilirdik.

Gerçek Türkçeyi görmek istiyorsan halk edebiyatına bak. Günümüz Türkçesiyle gayet rahat okunabiliyor.

Yok saol senin beyninden daha cok ise yariyorlar.

Bu nasıl hakaret la?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fakirin çocuğu afrinde ölüm tehlikesi yaşarken, birilerinin derdi alfabe olmuş

oh nasıl olsa askerlik yok, ölüm tehlikesi yok...

• quote:

Ben bu alfabeden yakınan insanları anlamıyorum. Gören de dilimiz değişti sanacak. Alfabe, sadece ses bildirir, çok istiyorsanız, 1 haftada öğrenirsin arap alfabesini, gider istediğin eski kitabı okursun, ki bu kişilerin kaçı bunu öğrenmeyi denedi; eski kitapları, dedesinin mezarını okudu o da ayrı soru.

Arapça harflerle yazılmış yazıyı okumak çok daha zor bence yakın harfler ve kelimeler olursa tahmin etmek gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orta Seviye Gitarist

quote:

Arapça harflerle yazılmış yazıyı okumak çok daha zor bence yakın harfler ve kelimeler olursa tahmin etmek gerekiyor.

Evet latin alfabesi daha anlaşılır ama büyük de bir zorluğu yok bence arap alfabesinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .kök -- 21 Ocak 2018; 13:14:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilal bey ince görüp oyunu bozmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

bilal bey ince görüp oyunu bozmuş.

Aynen kardeşim.

bilal beyin bu müthiş tespitinden sonra artık ülkemizin önü açılmıştır.

meğer bütün problem latin alfabesiymiş, arap alfabesine bir geçersek beş yıla kalmaz marsata koloni kurarız alimallah.

• Insanlar tepki bile vermez oldu yeterince

• Ne buyuk adammis yahu bu Ataturk 100 sene olacak neredeyse ama hala birilerini kudurtuyor. Bu forumda bile kac tane var. Pasam alfabe kaldirilmasaydi kuantum fizigiyle ugrasacakti hepsi latin alfabesine gectigimizde yok oldu evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Sıkıl artık bana yanıt vermekten bloklusun.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.