Şimdi Ara

Bıktım Artık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece LoL oynarken bilgisayarım kapanıyor arkada ses açıksa çalan ses her ney ise oda dırrr. şeklinde donup kalıyor ancak resetlersem pc kapanıyor tekrar başlatıyor vb 10 dk sürüyor bu işler.
    Bilgisayarımın özellikleri;
    16 GB Ram
    1 TB HDD
    6 GB Intel HD Graphics, 2,5 GB nVidia GeForce GT 740M
    Tüm sürücüler sanırsam güncel daha yeni sıfırladım bilgisayarı, yaklaşık 1,5 senedir bu sorun oluyor 2 sene önce aldım bilgisayarı (laptop) GTA 5 e kadar oynuyorum sorunsuz (nadiren bu sorun çıkıyor) ama lolde daima her el en az 1-2 kere oluyor bu yüzden lolü bırakmayı planlıyorum yazmadığım yer kalmadı bu sorun için tüm ayarlar çok yüksekteyken bile kasma yok ona rağmen ben düşükte oynuyorum yine kapanıyor yapmadığım kalmadı lütfen yok mu bi çözümü bazen bu olay gerçekleştiğinde mavi ekran hatası geliyor :( bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diye.

• Forum Donanım Haber, benim aktif üyeliğim olduğu sıralar çok aktifti, sorulan sorulara en fazla 1 saat içinde cevap gelirdi fakat son 1 senedir açtığım 20 konudan 18'ine cevap gelmedi DH çok değişmiş, yapacak bir şey yok sonuçta değişmeyen tek şey değişimdir.
  • Noyan58 N kullanıcısına yanıt
    Burdaki tipler pc ne biliyor mu ki cevap bekliyorsun?
    Msi afterburnerla gpu clocku 100-200 aşağı çek, çok büyük ihtimal düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu yanlış yere açmışın biraz. Donanımsal bir soun olmadığı belli . Bi ses takılması donması genelde ram dolunca yada islemci fazla ısınınca olan bi durum. Yanlis yonlendirme olmasin. Özellikleride iyi pcnin garip bi durum belki ilahi bir mesaj. Belki dll sorunu felan vardır. Format atmayi denediniz mi dediğim gibi donanimsal değil sorun.
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    hangisini seçmem gerekiyor?
    core clock mı yoksa memory clock mı birde maksimum minimum değerler olarak mı vereceğim? videosu var mı bulamadım ama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noyan58 -- 23 Aralık 2016; 23:21:31 >
  • DürümYiyenSolucan kullanıcısına yanıt
    Donanımsal olmadığını bende düşündüm yinede ihtiyaten içini açıp temizledim sorun devam ediyor. Sesle birlikte pc komple takılıyor yani misal caps lock tuşuna bastığımda klavyenin caps lock tuşunda beyaz ışık yanıyor (tuş aktifken) basınca ışık sönüyor normal şartlar altında fakat bu sorun başlayınca caps lock tuşuna basıp basmamam durumu değiştirmiyor yani tepki vermiyor, bir cihaz taksam tepki vermiyor kapağı indirsem vb. kapalıymış gibi. sadece şarjı biterse yada güç düğmesine basılı tutup kapatırsam sorun kalkıyor ortadan. tabi o şekilde kapatınca biraz geç açılıyor bilgisayar. dll sorununun olacağını pek düşünmediğim için araştırmadım. format denemedim fakat bilgisayarı bir kaç kez sıfırladım.
  • Noyan58 N kullanıcısına yanıt
    Core clock, 150-200 indir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli kapanıp acıldıgından dolayı mavi ekran hatası gelıyor
    teorik olarak açan bi sitem 10 dakika oynatıyorsa 150 dakıkada oynatır bunlar insan degıl yorulmaz fakat !! ısınır..

senın fanında sorun var ya da termal macun sürdür ısınma süresi azalmış
    pc de belli yerlerde ayarlar lar var otomatik güç kontrolü şu durumlarda kapat gibi youtube de bunla ilgili zibilyon tane video var

laptoplar malesef bu şekilde oyun için elverişli değil 2 sene sonra max ısınma problemleri çıkıyor
    termal macun bir kere ısındımı ısınma eşiği düşüyor özelliğini kaybediyor 30 tl ye açtır baktır sürdür

birde bilgisayar alırken bu gb olayına çok takılmayın 16 gb ram 6 gb ekran kartı gibi
    3gb lik bi gtx 1060 5 tane gt740m den iyidir
    mümkünse laptop almayın

birde daha önce yüksek ayarlarda oynadıgın oyunu daha düşüğe alıp pc ne iyilik yaptıgını düşünme
    ayarı düşürünce fps artıyor fps artıkça işlemcinin yükü artıyor ısınması daha çabuk oluyor

gta da düşük fps de oynadıgın için işlemci daha geç ısınıyor olabilir

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.