Şimdi Ara

Bijon Şifresini Kaybedenler - DİKKAT !!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
100
Cevap
2
Favori
93.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: EIRP

tamam lan ne geliyonuz üstüme.

o da torpido da kaybolmaz kanımca.olmadı ecza çantasının içine atarsın.

EIRP'nin yorumu hakkında yapılan geyik ile alakalı:

Çocuğa vurmuşsunuz da vurmuşsunuz. Ayıp ulan! Sahipsiz mi sandınız? Hüseyin mazlumun yanında. Bundan sonra seninle uğraşırlarsa beni çağır.

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp. Utanın lan forum ahalisi! Parmak izi tarayıcılı bijon çıksın, hepinizi cahil yerine koymazsam adam değilim lan!

• quote:

Orijinalden alıntı: drksnt

Bahsettiginiz islemin maliyetini dusundunuzmu hic 4 jant icin?

tornacılık yaptım. evet düşündüm bedava. bana gelse para almam fazla uzun sürmez
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEVGİLİ VE DEĞERLİ KARDEŞLERİM BENDE BİRKAÇGÜN ÖNCE FORD CONNECT MARKA ARACIMIN LASTİĞİ PATLADI DEĞİŞTİRDİM ŞİFRE DEĞİŞTİRDİĞİM YERDE KALDI GELDİĞİMDE BİRDAHA BULAMADIM SONRA NASIL BULURUM DERKEN SİZLERİN YAZISINI GÖRDÜM SERVİSE GİTTİM 280 TL İSTEDİ ŞİFRE İÇİN DİĞER SERVİSLERDE TORNAYICI ÖNERİP KAYNAK USULU İLE JANTA ZARAR VEREREK ÇIKARMA USULU NEKADR ZARAR VERMEM DESEDE TORNACI JANT ZARAR GÖRÜYORARKADAŞLAR VE DENDİ Kİ HİÇBİR ARABANIN JANT ŞİFRESİ BİRBİRİNE UYMUYOR BİZDE BUKADAR LAF KALABALIĞINDAN VE ZOR ASAMALARDAN SONRA ÇOK BASİT ÇOK KOLAY BİR YOL KEŞFETTİK HEPSİ 6 DAKİKA SÜRÜYOR ŞİFREDEN KAYNAKSIZ TORNACIYA GİTMEDEN KURTULUP YENİ SİFRESİZ BİJONLARINIZI KULLANMAYA BAŞLIYORSUNUZ NASILMI İŞTE YOLU HİÇBİR ARABANIN ŞİFRESİ BİRBİRİNE UYMAZ HİKAYESİ BİR PALAVRA BUTÜN FORDLARIN JANT ŞİFRELERİ AYNI TEK YAPACAGINIZ AYNI MARKA BİR ARACI BULUP JANT ŞİFRESİNİ İSTEMEK VE ORACIKTA HEMEN O ŞİFREYLE JANTTAKİ ŞİFRELİ BİJONLARI 6 DAKİKADA ÇIKARIP ŞİFREYİ SAHİBİNE VERİP DOGRU YEDEK PARÇACIYA GİDİP 4 ADET JAN BİJONU İSTEYİP TAKMAK LÜTFEN ARTIK BU KONUYU BÜYÜTMEYİN HERKES BU BİLGİLERDEN İSTİFADE ETSİN BİJON ŞİFRESİNİ KAYBETMEK KABUS DEGİL KOLAY GELSİN

• Stepnenin içinde kriko, çeki demiri ve 1 adet bijon anahtary var. O anahtaryn üzerinde bir takym rakamlar yazyly. o mu oluyor ?ifre ?
  • Forum boş beleş adam dolu ya yemin ederim. Başlığı açan arkadaş fıkır paylaşmış gayet iyi niyetli bir şekilde ,yazılan cevaplara bakıyorsun okadar ukala okadar kustahki insanları anlamak cidden zor. Bildigin birşey varsa güzel bir dille söylersin ukalaliga ne gerek var ne kadar ezik bi milletsinizki birileeinin acigini arayıp gommekle tatmin oluyorsunuz?

• Kasko var huzur var,

çalarlarsa daha iyi olur, jantın şeklini sevmiyorum :)
  • Bugun benimde basima geldi bu olay sufreli bijon kayip adamlar allah yardumcin oksun diyince dedim ayvayi yedik takoz lastigi deiscekti ginderdiler tornaciya genc bir arkadas isi biliyormus allahtan arabayi calistiralim yada akuyu sokeleim dedi yoksa beyin yanabilir dedi 30 dakkadan az bi sure ile baska bir bijonu oraya kaynak yapti jantada hic bir zarar vermedi 50 tl ye halletti ama ben de bittim yoksa basinin caresine bakacaksin abi dedi aldim 4 tane nirmal bijon

• Vw bora aracimin ben de yitirmistim sifreli bijonu. Yasdigim ilce kucuk olfugu icin tanidigim butun vw skoda ve seat araclarin sahiplerinin sifrelerini denedim. En sonunda seat toledosu olan bir arkadasin sifreli bijonu uydu ve sokup sifresiz bijonla degistirmistim.

• spiral lokma takımı ve 1 adet çekiç ile her yalama veya kaybola şifreli bijonlar 2 dakikada açılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

spiral lokma takımı ve 1 adet çekiç ile her yalama veya kaybola şifreli bijonlar 2 dakikada açılıyor

işi bilen insanları görmek sevindirici
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

spiral lokma takımı ve 1 adet çekiç ile her yalama veya kaybola şifreli bijonlar 2 dakikada açılıyor

işi bilen insanları görmek sevindirici

Ne uğraşacaklar kaynakla veya başka şeylerle

• Yetkili servise gidiyorsunuz olay bitiyor
  • konuyu hortlatayım, 3 şifreli bijonu söküp normal yaptım son bijonu da aynı şekilde yapmak istedim ama öyle bir sıkmışlarki şifre yamuldu. ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz ?

kaynak yaptırmayın beyin yanar yazılmış
    tornacıda çekiçle vurmayın airbag patlayabilir alt takıma zarar verilir denmiş, geçen süre içerisinde daha güvenli bir yolu var mı bunun yoksa aynı yöntemler ile devam mı ediliyor ?
  • Vay bee ilk sayfalari okuyunca duygulandım. Bütün eski dostlar ordalar :))

• Ben Mini'de 4 tekerde de kaynakla söktürdüm şifreli bijonu. Kırık çıktı da... Teorik olarak elektronik aksamın zarar görme riski vardır. Pratikte ise hiç denk gelmedim.

Subaru'da bir tekerde bir bijona kaynak yaptırmam gerekti. Onda da sorun olmadı.

Audi'de de sorun olmadı. Audi'de de şifre kırdı malın teki. İki tekere yapmam gerekti.

Akü kutup başı falan söküyorlar da, riski egale etmiyor. İhtimali biraz daha azaltmış oluyorsun.

Teorik olarak saplamalı bijon (Avrupa tipi) ise, içine delik açıp o deliğe uygun vida saplayıp onu çevirerek bijonu çıkarmak mümkün. Çok uzun uğraş. Muhtemelen kimse o işe girmez.

Japon tıp bijon (saplamalar poryada, bijon dediğin bir çeşit somun) ise bu yöntem de uygulanamaz.

• Zaten şifreli bijon el ile sıkılır makineyle sıkılmaz.Lastikçilere söylemezsen kamyon lastiği gibi hepsini makineyle sıkıyorlar.Kırılırsa sıkıntı büyük.Bu yüzden her gittiğimde uyarırım şifreli bijonu el ile sık fazla sıkma siye...
  • daha oncede yazmistim. bir alet var. bijonun basini kaparak vidalaniyor ona.icini delmek gerekmiyor.ama isin puf noktasi su ki ters dis vidalaniyor.yani bijonun sokulme yonunde kendini bijona vidaliyor.bir noktadan sonra bijona tutunmasi oyle bi noktaya geliyor ki bijon acilmaya basliyor :) cok basit mantik aslinda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O.B.K kullanıcısına yanıt
    nerlerde neler yapar bu arkadas?
    zamaninda severek okurdum ama bu yazidaki dili ne kadar kibirli ve alayciymis oyle? cok sasirdim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.