Şimdi Ara

Big Navi geliyor 450 dolara 2080ti performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2080ti tam eşit güçte olduğunu bir oyunun sızan bench markında gördük.

Zaten 1 senedir falan bu bekleniyordu yeni haber değil. Bunun 3070 rakibi versiyonu olduğu söyleniyor.

En yüksek 4k ayarlarda yapılan bench mark

Fiyatı 450 dolar deniyor

Bunlar şuan fısıltı 1 aya anlarız neymiş ne değilmiş.

2080ti gücünde özellikle 4k için konuşuyorum 450 dolara 270W olması beklenen Big Navi geliyor. Bir üst model hakkında bilgi hala yok. Helal olsun iyi sakladılar

450 dolarlık kart tr satış fiyatı 4300 4500tl arası olacaktır.

ABD de ise 3375tl

Amazondan 4250 4300 TL gibi maks rakama kapınıza gümrük kargo dahil gelir dostlar.

16gb olduğu söyleniyor büyük ihtimalle doğru çünkü 4kda benchmark taki gibi ağır oyunda 8gb gddr6 ile o performansı almak daha zor olurdu herhalde 8gb yeterli ama 2080 super ve 1080ti 4k hikayesi gibi biraz. Yüksek vram avantajı

3070 de yüzde 5 10 daha güçlü büyük ihtimalle.

Amd Bi çılgınlık yapar 400 dolara satarsa 3900 4000tl ye kart trde alıcı bulur. 2080ti sahipleri 3900 tepe fiyattan ancak satabilir. 2070s ise 2250tl

Herkese iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum sen fiyat verme, 6800 olucak dediğin kart 9000 ile girdi piyasaya
  • ekran kartı tarafında amd ye para vermem hocam bir daha kusra bakma.

450 dolar pahalı yine de gidip 3070 alırım.

Rekabet olması açısından kesinlikle AMD olmalı ama o ayrı.
  • donda kullanıcısına yanıt
    qp bilgisayarda 7999 tl şu an asus tuf, daha yeni yeni başladı hocam. Fiyat oturacaktır diye düşünüyorum.
    https://www.qp.com.tr/asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-10gb-320-bit-ekran-karti
  • quote:

Orijinalden alıntı: donda

Dostum sen fiyat verme, 6800 olucak dediğin kart 9000 ile girdi piyasaya
    6800 amazondan gelişi için dedim. 7k olacak 3080 siz az bekleyin

3750 TL lik 2070s 5500 5000 TL ye satıldı.
    3000tl lik rx 5700 xt 3800tl den satıldı

Arkadaş dün artic freezer ii 240 aldı. 850tl ye. Abd de tam 100 dolar yani 750tl. Fark çok azdı..

Sandığınız gibi değil artık fiyatlar rekabetçi

• quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

ekran kartı tarafında amd ye para vermem hocam bir daha kusra bakma.

450 dolar pahalı yine de gidip 3070 alırım.

Rekabet olması açısından kesinlikle AMD olmalı ama o ayrı.
    Amd olmasa 3070 500 dolar olmazdı 3080 denirdi 750 dolar

3080 olurdu 3080ti ve 1000 dolar hahaha

Şaka Bi yana evet amd bu sene driver olayında çuvalladı.

Rx 580 de sorun yaşadım ama 2019 driver a dönünce bende hiç sorun yok.

Bakalım göreceğiz. Eğer 450 dolar model 16gb olursa ileride çıkacak oyunları düşünerek belki ona yönelirim. Bir yandan nvidia da tensor olayı var. Yapay zeka çalışmak istiyorum. Amd de böyle bir olay yok uyumsuz maalesef

Ortalık genede fena kızışacak. 450 dolara karşımıza 2080ti gücünde amd kart geldi sıfır :)

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    işim gereği yapay zeka ufaktan çalıştığım sektöre girmeye başladı. Bunun faydasını göreceğimden eminim.

Ayrıca bekleme taraftarıyım. Neden mi? çünkü amd dediğin gibi 16 gbytlik versiyon çıkarırsa nvidia'da ona cevap vermek zorunda sonuç olarak yine bizim faydamıza olacak. İzleyip göreceğiz.
  • felaket tellalı gibi adamsın :D
  • -Rusher- kullanıcısına yanıt
    Provokatör resmen
  • quote:

işim gereği yapay zeka ufaktan çalıştığım sektöre girmeye başladı. Bunun faydasını göreceğimden eminim.

Ayrıca bekleme taraftarıyım. Neden mi? çünkü amd dediğin gibi 16 gbytlik versiyon çıkarırsa nvidia'da ona cevap vermek zorunda sonuç olarak yine bizim faydamıza olacak. İzleyip göreceğiz.
    Piyasada bütün kütüphaneler uygulamalar VS nvidia ile uyumlu. Tensor olayı yüzünden.

Yani bende bundan dolayı nvidia alcam gibi.

Yalan yok biraz amd fanıyım..

Nvidia bana hep böyle iPhone gibi geldi. Hafif kibirli ürünü gibi 😂😂

Bekleyip göreceğiz hocam zaten kartı almama rahat 2 3 ay var

Bizim gibi eziklerin kurtarıcısıdır amd amd athlonlarla atağa kalkmış xplerle bunu taçlandırmış 64 bite geçişi ilk yapan firma olarak da tarihte yerini almıştır.

her zaman kullanıcı dostu olmuştur işlemci tarafında.

son zamanlarda öyle olmasa da yine de amd işlemci tarafında severim ama ekran kartı için daha çok yolu var.

Ayrıca Nvidia ARM'ı satın aldıktan sonra nasıl mimariler ortaya koyacak düşünemiyorum bile.

Düşünsene gelecekte işlemciye bağımlı olmadan çalışabilen bilgisayarlar muazzam gelişme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 16 Eylül 2020; 1:22:27 >
  • quote:

Bizim gibi eziklerin kurtarıcısıdır amd amd athlonlarla atağa kalkmış xplerle bunu taçlandırmış 64 bite geçişi ilk yapan firma olarak da tarihte yerini almıştır.

her zaman kullanıcı dostu olmuştur işlemci tarafında.

son zamanlarda öyle olmasa da yine de amd işlemci tarafında severim ama ekran kartı için daha çok yolu var.

Ayrıca Nvidia ARM'ı satın aldıktan sonra nasıl mimariler ortaya koyacak düşünemiyorum bile.

Düşünsene gelecekte işlemciye bağımlı olmadan çalışabilen bilgisayarlar muazzam gelişme.
    Direk konsol oluyor o hocam 😁😁😁

Bilgisayar özellikleri sunamıyor consollar. Ama bilgisayar mantığıyla kullanım alanı daha opsiyonel olacak şekilde kullanışlı olmasından bahsediyorum.
  • dlss yok demi kartlarda
  • quote:

Bilgisayar özellikleri sunamıyor consollar. Ama bilgisayar mantığıyla kullanım alanı daha opsiyonel olacak şekilde kullanışlı olmasından bahsediyorum.
    Evet hocam sadece oyun için yapılıyor.

Arm cpu olursa nvidia kartlarda belki bazı yükü cpu dan alır

Ama rekabet yasaları olduğu için exclusive yapamazlar bunu.

Bende konsol da var onun yeri ayrı. Pc ayrı

Seyehatlere vs ps4 çok götürdüm 2.5kg laptoptan çok farkı yok bu anlamda

Ps5 de alcam 6 aya falan da Ps5 de sorun şu çok büyük olması canımı sıktı. Direk açılıyor bir tuşta oyundasınız discord vs kasmadan direk çok yüksek ses kalitesi ile arkadaşınızl konuşarak oynuyorsunuz ve en güzel yanı herkeste aynı donanım var, hile yapılmıyor.

Csgo giriyorum adam Wall açmış aim açmış vs

Pc yeri ayrı tabii

Ama mesela mac laptop vs kullanan pc vs kullanmayan birine oyun için şuan direk Ps5 öneriyorum. 1200 dolara kuracağı 6 7kg kasa (pc kurma bilgisi VS de yok) ile aynı güçte 500 dolar civarı Ps5 var diyorum.

Yani bu anlamda da iyi bir seçenek konsol

Gelen zamlar ile gençlere hayal oldu o ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: Champion39

dlss yok demi kartlarda
    Nasıl olsun?

Dlss nvidia nın geliştirdiği tensor flow kullanan kapalı kutu teknoloji değil mi?

Dlss benzerini amd yaparsa Olur ama hiç sanmıyorum

Amd yapay zeka ve ML olayında çok geride

• İsterse 2080 ti performansını 2000 tlye satsın almam. AMD ekran kartıyla uğraşılır mı ya? bomboş hiçbir özelliği olmayan her fırsatta sorun yaratan kartlar.
  • aynı şeyler 5700 ler için de söylenmişti :)
  • Arkadaşın asıl demek istediği şu; 2080ti sahipleri 3900 tepe fiyattan ancak satabilir. 2070s ise 2250tl

Fakat bu cümleyi kurabilmek için 9232435435 satır AMD den girip Nvidia dan çıkıp hikaye anlatıyor, yazık.

Daha önce ki konuda da dedim beyler 2080 Ti alan adam gider güle oynaya 3090 Ti alır üstüne o köle gibi beklediğiniz 400-450$ lık BIG NAVI yı alır masanın üstüne süs diye koyar bırakın bu boş muhabbetleri. 2080 Ti high-end karttır, millet 3070 alırım uzun yıllar kullanırım kafasındayken 2080 Ti sahipleri 3090 a bile bakmıyor 3080 Ti yada 3090 Ti çıkarsa onu alır geçer adamlar. Siz kime hangi kafayla ne amaçla laf sokuyorsunuz cidden anlamıyorum

2080 Ti 3900 tepe fiyattan satabilirmiş tamam aga hemen 3900 den satsınlar sorun yok satar gider o parayla evine süs eşyası alır sen ne yapıcan? AMD nin 400$ lık kartını 100 TL ucuza almak için köle gibi indirim, kampanya, avantajix bilmem ne kovalıcan ama sonra gözü kapalı 3090 alabilecek adama laf çakıcan, aklınca 2080 Ti lar elinizde patladı ehehehhe mesajı vermeye çalışıyon. Bu kadar fesat, kıskanç olmayın kendinize zarar

• Sen fiyat verme diyerek algı yapmaya çalışana bak, hiç şaşırtmadı.
    .
    .
    .
    .
    .

Big Navi geliyor 450 dolara 2080ti performansı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 16 Eylül 2020; 12:44:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.