Şimdi Ara

Biçimlendirilmiş HardDiski Eski Haline Getirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde wd 1tb usb sabit diski var önceden 2 bölümolarak kullanıyordum 2.bölüm windowsta okunamaz hale geldi(windows donunca usbden çekmek zorunda kalmıştım) ubuntuda okunuyordu. sonra bunu onarmayak için forum forumm gezerken testdiski duydum biryerde anlatılanlara uyup write seçenğini seçtim bu sefer tamamen windows ve ubuntuda okunamaz hale geldi (sanırım yeniden biçimlendi) xfs dosya sistemindeydi windowsta sağlam görünüyordu sonra disk yönetiminden ntfs şeklinde biçimlendirdim. Şimdiki sorunum diskteki 900gblik verileri kurtarmak (tüm yedeklerim içindeydi)ilk önceliğim mümkünse ilk seferki gibi tüm sıralar bozulmadan kurtarmak recuva benzeri programları denedim hepsi sağlam konumlarına kadar her şey doğru ama recuvadai tarama 16-24saat onu kopyalamakta ayrı bir okadar süre olduğu yazıyor bu diskin o iki partitionunu sanki hiç birşey olmamış gibi oluşturup verileri o partitionlarda göstermek mümkünmü yani veri kurtarma tarzı ama bir yere kopyalamk yerine sadece su yüzüne çıkarmak. sanırsam biçimlendirdiğimizde dosyalara birşey olmuyor sadece diski konumları okumaya bölümlerini yollarını belirtmeye yarayan dosya sıfırlanıyor bunu doğrudan kurtarmak mümkünmü forumlarda tam bilgi bulamadım. Bilgisi olanlardan yardıö bekliyorum (4gündür uğraşıyorum) (recuva gibi programları tercih etmeme nedenim dosyaları arşivleme biçimimim bozulması (her dosyanın yanında onla ilgili ek dosyalar var ve sırası konumları benim için çok önemli çözüm bulamazsam en önemlileri seçip kurtaracğım) en azından 1.bölümünü kurtarmam lazım biraz düzensiz veimla kurallarına uymadan yazdım rahatsız olanlardan özür diliyorum lütfen gereksiz yorumlar yapmayın (bi cevapta ben sallayayım(sırf bu yüzden bazı forumlardan bilgi alamdım , bilmediğiniz halde yok olmaz bu iş gibi)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.