Şimdi Ara

Biceps çalışırken düşük tekrar yapıp kilo yükseltmek doğru mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kolum 33 cm. 9 aydır çalışmama rağmen beklediğim gibi bir gelişme olmadı en az 35 cm hedefliyordum. önceleri barbell curl yapıyordum düz barla ve piramid sistemi şeklinde yapıyordum 3x8 şeklinde ilk iki set 30 kilo son set 35 kilo ile yapıyordum en son biraz cheat yaparak. 2 aydır dumbbell ile çalışıyorum. bar bele yüklendiği için ve sağ-sol kol dengesiz yaptığı için. onu da ilk başta piramit şeklinde tek kola 10-12.5-15 kilo ile üç set yapıyordum. şu an 1 aydır piramit yapmıyorum. üç set 12.5 kilo ile yapıyorum. fakat yeteri kadar yormuyor keşke 13.5 kilo olsaydı. 15 de çok ağır geliyor 3 set tamamlıyamıyorum maksimum 2 set çıkarabiliyorum. 4x6 veya 5x5 gibi bir tekrar ve setler ile 15 kg ile çalışşam 2 ay gibi bir süre içinde 3x8'e çevirebilir miyim acaba? yani bu şekide çalışmanın faydası olur mu?

• biceps gıcık bir kas grubudur.
    küçüktür, geliştiği çok belli olmaz. Verimli bir bir çalışma ile bile ağırlıklarda diğerleri gibi yüksek giremezsiniz.

O yüzden çok takılmayın. Motivasyon amaçlı olsun derseniz her çalışma ardına döşeyin drop seti şişirin çıkın. Çok fazla yormanıza gerek yok.

Ayrıca kolda ölçü almak istiyorsanız, triceps basacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 14 Mart 2018; 17:32:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

biceps gıcık bir kas grubudur.
    küçüktür, geliştiği çok belli olmaz. Verimli bir bir çalışma ile bile ağırlıklarda diğerleri gibi yüksek giremezsiniz.

O yüzden çok takılmayın. Motivasyon amaçlı olsun derseniz her çalışma ardına döşeyin drop seti şişirin çıkın. Çok fazla yormanıza gerek yok.

anladım. hareketi değiştirme düşünyorum z bar ile preacher curl yapacağım hem dambıla göre kilo ayarlama şansım daha iyi hem de tam biceps izolasyon hareketi. bench press, overhead press ve deadlift triceps gelişimi için yeterli mi yoksa ekstra bir hareket eklemeli miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dumperrr

quote:

anladım. hareketi değiştirme düşünyorum z bar ile preacher curl yapacağım hem dambıla göre kilo ayarlama şansım daha iyi hem de tam biceps izolasyon hareketi. bench press, overhead press ve deadlift triceps gelişimi için yeterli mi yoksa ekstra bir hareket eklemeli miyim?

Program ve süreye göre değişir bu soru. BP ve OHP ile pek geri kalmazsınız ama kol ölçüsü önemseyen biri iseniz dips ya da rope down türü birşey ekleyebilirsiniz.
    Gerçi kol ölçüsü önemseyen biri bence temel hareketlere çok yönelmemeli zaten, biraz daha izole gidebilirsiniz.

Tavsiyem, standart ve dengeli bir program ve çalışma sistemine karar vermeniz. Beklenti doğrultusunda seçilen bir standart program daha yararlı olacaktır.

Şuram geri, buram ileri diye hareket seçme safhası böyle forumdan birkaç cümle ile danışılsa verimli olmayacak bir olay.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dumperrr

quote:

Program ve süreye göre değişir bu soru. BP ve OHP ile pek geri kalmazsınız ama kol ölçüsü önemseyen biri iseniz dips ya da rope down türü birşey ekleyebilirsiniz.
    Gerçi kol ölçüsü önemseyen biri bence temel hareketlere çok yönelmemeli zaten, biraz daha izole gidebilirsiniz.

Tavsiyem, standart ve dengeli bir program ve çalışma sistemine karar vermeniz. Beklenti doğrultusunda seçilen bir standart program daha yararlı olacaktır.

Şuram geri, buram ileri diye hareket seçme safhası böyle forumdan birkaç cümle ile danışılsa verimli olmayacak bir olay.

A
    Squat 5x5
    Bench Press 4x6
    Pendlay Row 3x8
    Preacher curl 3x8

B
    Squat 5x5(4 kilo)
    Overhead Press 4x6
    Sumo Deadlift 3x5
    Lat Pulldown 3x8

uyguladığım program bu.

• Hocam 33cm kolla nasıl 35kg yapabiliyorsunuz benim kolum 36.5 z barla sehpada 28kg yapabiliyorum. Ya hareketi yanlış yapıyorsunuz yada kilo veya kol ölçünüz yanlış. Arkadaşın dediği gibi kolu iri gösteren tricepstir, tricepse ağırlık verin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.