Şimdi Ara

bıçakla meşru müdafa ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ilk olarak boş konuşmayalım (keko korkak trol yorumlar yapmasanız sevinirim)

konumuza geçiyim arkadaşlar ilk olarak bıçak kullanmayı kavga etmeyi çok iyi bilirim ama artık ülke bozuldu bir adamı dövüyosunuz 7-8 adam karşınıza dikiliyor yani çok başıma geldi bu olay tak etti artık hepside bıçak çeksen dağılacak adamlar kendime bıçak almayı planlıyorum adamlar beni 5-6 kişi sıkıştırınca çeksem saldırılarsa iyi kesikler atarak gerek bile kalmaz bıçağı çeksen kaçaçak adamlar teke tek kavgalarda dövüyorsunuz sonra arkası geliyor sizi tartaklıyor bu olay 1-2 kere başıma geldi korkaklar zaten bıçağı çeksen dağılarlar bıçak çekmenin cezası nedir meşru müdafa olarak korkutma olarak yaşım 17

• bende zamanında senin gibi kendimi korumak karşı tarafı korkutmak icin vs araştırmıştım ama sonra araştırınca cezasını vazgectim basit işler değil bunlar cezası büyük birde adama sapladın mı hayatın kararır birde ohal deyiz daha fazla ayrı bi cezası var polis görürse özelikle yunus polis vs onlar daha anlayışsız oluyor iceri atarlar hemde para cezası versin ayrıca bulunduğun yerde bicaklama vakası olursa polis üzerinde bicağı görürse karakolda uğraşıp durusun boş yere bunun gibi şeyler illa taşıyıcam dersen çakı taşı polis sorarsa sünnet dersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tür meselelerin her biri olayın özelliğine göre ayrı ayrı değerlendirilir. Sana 3-5 kişinin saldırması tek başına bıçak ile kendini savunduğunda veya birini yaraladığında ceza almayacağın anlamına gelmez. Savunmanın orantılı olması ve zorunlu olması gibi çeşitli koşulları var. Yargıtay anadoluda bir köyde kendisine tecavüz etmeye kalkan şahsı tüfek ile yaralayıp kaçan kadının davranışını meşru müdafaa kapsamında görüp ceza vermemişti. Tabi ki bu durum her tecavüze kalkışanı silahla yaralayan için geçerli bir şey olamaz. O olayın gelişim şartları meşru müdafaa kapsamında değerlendirilmeye uygundu. Bu tip meselelerde en önemli şey müdafaanın zaman olarak ne zaman yapıldığıdır. Sizi 3-5 kişi sıkıştırmış, darp etmiş olabilir; saldırı sona erdikten sonra fırsat yaratarak bir anlık kızgınlıkla insanları bıçakla yaralar iseniz mutlaka ceza alırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.