Şimdi Ara

Bianchi Discovery vs. Salcano İstanbul

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese sevgiler saygılar.Bir konuda fikir belirtirseniz çok mutlu olurum.Dik bir sürüş pozisyonu ve rahat bi oturuş tercih ettiğim için gidonu hafif eğik ve selesi geniş bisiklet araştırdım.Bianchi discovery ile salcano istanbul arasında kaldım.Sizden bu iki bisikleti karşılaştırmanızı rica edebilir miyim?

Bianchi discovery

Teknik Özellikler
    Kadro 28" ALÜMİNYUM
    Maşa AMORTİSÖRLÜ 28"SWIFT-140 AMS 1.1/8"
    Jant 28/622X19 XLC ÇİFTKAT ALÜMİNYUM SİYAH 36H
    Lastik 700X38C 40-622 SİYAH
    Vites SHIMANO TOURNEY TX35 - 21 VİTES
    Fren V-Fren ALÜMİNYUM
    Sele SELLE ROYA RIO SİYAH

Salcano istanbul

28" CTB 21 VİTES
    ALÜMİNYUM
    SUNTOUR CR-8V-V4 AMORTİSÖRLÜ
    SHIMANO RD-TX35
    SHIMANO ST-EF51 21 VİTES
    SHIMANO MF-TZ21
    SUNTOUR XCC AB
    TEKTRO ALÜMİNYUM V-FREN
    ZOOM ALÜMİNYUM DERECELİ
    SALCANO X-PRO1 8X4 ÖZEL ÖRÜM
    SALCANO CITY COMFORT 700X35C REFLEKTÖRLÜ

bi yardımcı olun a dostlar karar veremiyorum

• ben sedona 301 diyorum

• Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için bu bisiklet de dik bi sürüş pozisyonu sağlar mı rahat önemli olan benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: CircassianWarrior

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için bu bisiklet de dik bi sürüş pozisyonu sağlar mı rahat önemli olan benim için

valla pek bilgim yok ancak şöyle söyleyim, senin bahsettiğin bisikletler 28 jant şehir bisiklerleridir buda aynen öyle 28 jant ve şehir için tasarlanmış yani verdiğin örnekler isteğini karşılıyorsa bu da karşılayacaktır+ olarak sedona birçok kişinin gözünde marka olarak daha üstte yer alır.2. elde diğerlerine nazaran daha kolay elden çıkar. Güzellik görecelidir fakat kendi fikrimce sedona 301 tip olarak ta senin örneklerinden bariz daha iyi.
  • arkadaşlar bu iki bisiklet arasında bende kaldım. yalnız bianchi olan discovery hd. üzerinde altus serisi 24 vites ve tektro h disk fren ve kilitli zoom maşa var.
    salcano da ise yine altus serisi ve klitli olmayan maşa var ve v fren.
    evden işe işten eve günlük ortalama 10 km kullanılacak.
    son olarak bianchinin sitesinde donanımla ilgili doğru düzgün bir bilgi yok. detay bilen varmı.
    salcano 700 peşin bianchi 880 peşin. hangisi beni uzun vade de üzmez memnun eder.
  • Ben Salcano Istanbul M kullanıyorum. Geçen yaz haftasonları sıklıkla kullandım. Fiyatına göre oldukça memnun kaldım. Rahat bir sürüşü var. Katlanır bisiklet aldığım için satmak istesem de gönlüm pek razı değil. Ben olsam Bianchi ile arasındaki fiyat farkını aksesuara ayırırdım. Aralarında kalite farkı olduğunu zannetmiyorum.
  • aradaki en büyük fark hidrolik disk frenler. ben bir türlü v freni sevemedim. çok çabuk ayarı bozuluyor. sıklıkla jant ayarı yaptırmak gerekiyor. yoksa dengesiz bir tutuş ve sık sık sürtmeye maruz kalıyorum. oğlumun bisikletinde mevcut ve hiç sevmiyorum. şu anki bisikletim olan ng 650 md den ise son derece memnunum. ayarlaması basit. tek sıkıntı bakım sırasında balatalara yağ değerse fren neredeyse tutmuyor. bunu engellemek içinde balata temizleyi aldım ve sorunlarım çözüldü.
  • asıl merak ettiğim ise maşalarda , furç takımında ve orta ve teker göbeklerindeki kaliteleri.
  • Ben de aynı çelişkideyim bunlara ilaveten salcano mostar 700c m de var ve fiyatı daha uygun hangisini seçmeliyim kararsızım
  • salcano istanbul modelini bende düşünüyorum fakat mostar modeli ile aralarında 24 vites haricinde bir fark yok; uzun süreli kullanımda bir getirisi var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamblue35 -- 26 Temmuz 2014; 15:33:39 >
  • Bisan Achill modelini 3 gün önce aldım, şimdilik yapabileceğim tek kötü yorum lastikler; bir sezon kullandıktan sonra kesinlikle değiştirilmeli yoksa dizlerinize yazık olur fena kayıyor
  • Salcano istanbul tavsiye ederim
  • Bende SALCANO İstanbul 24 HD modeliyle ilgileniyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.