Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bi işveren yeni alacağı web tasarımcısına sormuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
18
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Tüm Forumlar >> Web Tasarım - Programlama >> Tasarım ve grafik >> Web Tasarım ve Hazır Kodlar >> Bi işveren yeni alacağı web tasarımcısına sormuş
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    322 Mesaj
    Bana tasarımda kullandığn bütün pogramları sölermisin ?
    adam düşünmüş başlamış saymaya dreamweaver,frontpage,cutehtml vs..vs..

işveren durmuş vede en önemlisini sölemedin demiş..
    adam şaşkın biçimde bilemediği şeyin ne olduğunu sormuş

Cevap:NOTEPAD

|
    |
  • Binbaşı
    1908 Mesaj
    saçma notepad i coder lar kullanır tasarımcılar değil...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    347 Mesaj
    dreamweaver (ki bunları kullanan homesite da kullanıyordur) Notepad'den çok daha iyi kodlama yapar. Satır numaraları, syntax renkleri falan filan.

İşveren bence sap yiyip saman çıkarmış :)

Klasik muhasebeci alınırkenki 2 kere 2 kaç ederi kağıt kalem kullanarak çözen elemanın alınması gibi bi şey.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    Notepad hızlı düzenlemede işe yarayabilir belki ama otomatik editör yazılımların olduğu bir zamanda notepad kullanmak insanın işin ehli olduğunu değil, mazoşist olduğunu gösterir (bence).
    |
    |
  • Yüzbaşı
    404 Mesaj
    homesite, acehtml de notepad gibi, ayrıca kodları falan değişik renkle yazarak kolay kullanım sağlıyor. ben çok seyrek de olsa html ile uğraştığım zaman acehtml kullanıyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    350 Mesaj
    Bana kalırsa notepad bir scripting dilini ÖĞRENMEK için en iyi araçtır.
    |
    |
  • Binbaşı
    1345 Mesaj
    <b>Açıkçası ben sadece WYSIWYG tarzı bir web tasarım programı kullanarak istediğim web sitesini ortaya çıkaramıyorum. Notepad ile müdahale çoğu zaman şart oluyor. Bazı yerlerde Dreamweaver gibi bu tarz programlar istediğim özgürlüğü bana sunmuyor. Tasarımcının HTML bilgisi yeterli ise, iki programı konbine kullanmak daha mantıklı.

Saygılar...</b>
    |
    |
  • Yüzbaşı
    507 Mesaj
    Notepad yerine notepad tarzı text editorler daha kullanmak daha mantıklı.
    |
    |
  • Binbaşı
    1129 Mesaj
    web tasarımcının notepad ile ne işi olur yaw
    bizim tasarımcı notepad'ı bırakın yazı editörünü bile açmaz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj
    notepadin buradaki önemi kodu elle yazmak arkadaşlar... içimizde bazıları iyi kawrayamamış belli ki olayı... gerçekten de tasarım aşamasında kod yazarak designa müdahele etmek gerekebilio özellikle js ve layer ların çok kullanıldıı tasarımlarda...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    347 Mesaj
    Koda elle müdahele etmek çoğu zaman şart oluyor. Bunda herkes hemfikirdir ama bence unun için notepad'e gerek yok. Dreamweaver'da aynı ekranı iki pencereye bölüp alt tarafı WYSIWYG, üst tarafı kod olarak görebilirsiniz. Böylelikle kodda yaptığınız değişiklikleri de aynı anda aşağıda WYSIWYG olarak görürsünüz
    |
    |
  • Binbaşı
    1345 Mesaj
    <b>+1 Kursad. Öyle de yapıyorum zaten...</b>
    |
    |
  • Yarbay
    2325 Mesaj
    iyi ozaman 700 deki hatayı bulmak için adama 1 gün izin verir o patron:D
    |
    |
    |
    |

Soruyu soran zat-ı muhterem notepadle html site çıkarabilir misin? diye soru sorsa tamam, adamın düşüncesi bikere ukalaca. Notepad, söylediği işe yeten bir program olsa zaten dreamweaver da olmazdı, frontpage de olmazdı. vs. Notpadi, browserlardaki sayfanın kaynak kodunu göster seçeneği dışında biyerde kullanmıyorum.

işi alan olsaydım o çok bilmiş işverene: Sanırım lisans probleminiz var. İsterseniz notepad ile de kodlama yapabilirim. İş 5 katı zamanda çıkar. Bukadar zaman ve dolayısıyla para kaybetmeyi göze alacak kadar zengin misiniz? derdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takeru -- 30 Nisan 2007; 16:49:02 >
    |
    |
    3530 Mesaj
    saçmalıktan başka birşey değil eskiden dw pek yaygın değildi frontpage de bi ton extra kod eklerdi hatta gazetelerde notepadle site yapabilecek eleman ararlardı ama geçti artıko devirler o yüzden notepad kullanırdı ama artık neredeyse kimse kullanmıyor msn de 100 tane webmaster varsa 1 veya 2 tanesi notepad kullanıyordur.
    |
    |

- 3 günde emlak sitesi yapılacak bunu da NOTEPAD ile yapabilecek misin?

- Hayır.

- Teşekkürler. Biz sizi ararız.

Arkadaşlar tabii ki işin ehli notepad ile site tasarlayacak kadar HTML kodlara hakim olmalı ama yapmayın bu kadar da. İş yoğunluğuna yetişmeniz ve işinizi kolaylaştırıp hızlandırmak için yapılan yazılımlar Dreamweaver ve diğerleri. Bunları kullanıyor diye kimse işi bilmiyor denemez. Kullanmaya gerek duymuyor diye de o kişiyi göklere çıkartmanın alemi yok.
    |
    |
    |
    |
    her "web master" ım diyen kişinin note pade hakim olması lazım, en azından basit web sayfalarını bu editörle yapılabilmeliki frontpage ve dw gibi gelişmiş editörleri kullandığı zaman yapılan kod hatalarını ve kod fazlalıklarını giderebilmeli...

ama tabiki note padle ısrar etmemek lazım. html yi iyice kavradıktan sonra tabiki dw ve fp gibi editörlerle yola devan tmek gerek lazım.
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.