Şimdi Ara

Bi insan niye airpods satın alır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
3
Favori
44.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Airpods sanki bi kulaklık olmayı bırakıp insanların imajı gibi durmakta gibi geliyor bana. Fakiri bile toplumdan farkım gözükmesin airpods takayım derdine düştü şu ülkede, Ürün ucuz bi ürün olmamasına ragmen 1k yakın fiyatı. Ula bide ses kalitesi falan da olsa eyv diyeceğimde o fiyatın yarı fiyatına JBL ya da sennheiser bi kulaklık ondan çok daha iyi bi ses verir bundan adım kadar eminim. Bu standartlarda dururken bana bu ürünün alınması sadece insanların onu taktıgında elit olduğunu zannetmesinden başka birşey gelmiyor benim için farklı düşünen varsa buyursun anlatsın

• Kaliteli bir kulaklik, fiyati olmasi gerekenin ustunde, ama herkese bizimkiler kadar fark etmiyor.

Amazondan baktim simdi airpods 144 dolar gozukuyor, bir gunluk calisma ucreti o kadar olan milyonlarca insan var amerikada, yari fiyati olan 72 dolarla aralarinda 72 dolar var sadece :D e adamlar da aliyor.

Turkiyenin durumunda ise bu urun lukse kaciyor, ama parasi olan icin yine buyuk sorun teskil etmiyor.

Ulkemiz insaninin kacirdigi en buyuk sey maddi olgularin hep goreceli olmasi. Biri icin asiri pahali olan sey bir baskasi icin cerez parasi olabiliyor. Hani alkollu kokteyllerinin tanesi 60 lira olan mekanlar var, bence cok pahali ama insanlar gayet aliyor.

Maddi durum hesaplarken gozden kacirilan bir sey de dogrudan maas karsilastirilmasi yapilmasindan kaynaklaniyor. Mesela 6000 lira maas 3000 in sadece 2 kati gibi goruluyor, halbuki durum cok farkli. Kira + temel gereksinimlere 2500 harciyorsan 3000 aldiginda elinde 500 lira kalirken 6000 aldiginda elinde 3500 lira kaliyor, tam YEDİ kati. Bu iki maas arasinda alim gucu olarak ucurumlar var, yasam kalitesi olarak da ayni sekilde, 2 kattan cok daha fazla.

Simdi mesela bir de 15000 lira maasin oldugunu dusun, ayni hesaplari buna gore yap, bu durumda 900 liralik kulaklik almak ayni hissi yaratir mi? Hayir, yaratmaz.

Uzucu bir sey biliyorum ama durum boyle, oyle zengin olmaya gerek yok yani, iki maasli calisan arasinda bile devasa farklar oluyor yasam kosul ve standartlari acisindan.
    +1

Airpodslu birisiyle hiç konuşmadım ama airdotslu birisyle konuştum ve rezalet + rezaletdi. Tekrar gidip kablolu kulaklığa döndük.
    Ürünleri tam anlamıyla inceleyip kullanmadan bu etmez o etmez demek yanlış. Özellikle apple ürünlerini. Macbook içinde etmez bu para yazık diye düşünüyordum, aldıktan sonra keşke daha önceden alsaydım dedim.
    İnsanlarda böyle bir özenti var. Bir gösteriş bir kendini üstün gösterme çabası. Bunlar kaç yaşında olursa olsun benliğini oturtamamis insanlar bir çoğu. Apple kullanmanın Starbucks tan kahve içmenin bir üstünlük olduğunu kendine benimsetmis bir genç nesil yetisiyor.acik giyinince ona bakanları güzelliği için baktığını sanan kızlar mı dersin tayt gibi pantolon giyip gezen erkekler mi dersin. Hepsi aynı yolun yolcusu. Halbuki farkında değiller ne kadar standart ve sıradan olduklarının. Asgari ücretle çalışıp 9 bin tl ye iPhone kullanıp benden abi eve gidecek param yok bi on lira borç verir misin misin diyen mallar var bu ülkede. Ve bunların yetiştirip çoğunluğu olusturacagi bir topluluk. İnşallah gözlerim bunları görmeden göçer giderim. Beyinsizlige tahammülüm kalmadı şu ülkede.
    Bu iki cihazın tek ortak özelliği tam kablosuz kulaklık olması sanırım. Başka hiç bir şekilde karşılaştırmam. Şu an airdots kullanıyorum ama sadece ofiste çok kısık sesle müzik dinlemek için. Telefon görüşmesi kesinlikle yapılmıyor. Benim sesim hariç her şeyi duyuyor karşı taraf. Uzun uzun müzik dinlemek istesem ses kalitesi çok düşük. Tek güzel tarafı hafif ve küçük olması sanırım. Airdots pro denemedim. Belki o daha iyi olabilir. Airpods olayına gelecek olursak bence de pahalı. Aynı fiyata daha iyi cihaz varsa onu tercih ederim elbette.
  • Tamamen öyle dediğin gibi, MI airdots var 140 liraya aynı işlevi görüyor ama iphone olacak illa 1k vercem hava atcam diyorsun ve alıyorsun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuRYTR -- 5 Aralık 2019; 13:50:1 >
  • hic denemedim çok kompakt duruyor bence ucuz olsa 100tl filan direk alırım.hic kablo derdi yok bisey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapmacikinsan0 Y kullanıcısına yanıt
    en ucuzu 1k hocam ve ses kalitesi 1k kulaklığa göre ciddi anlamda leş. İmaj yarattığını sanıyor alan.
  • Elimde jbl in 90 TL lık kulaklığı var bası tizi herşeyi daha iyi.
  • millet keriz ozama ne diyelim.bende özenmiyo değilim arada

• şu iphon 6ların kulakliklari varya.onların cakmasindan kullaniyorum 30tlye 3tane aldim yazın.1i gitti.2cisini kullaniyorum.kahrolsun fakirlik

• Hocam test ettim arkadaştan ciddi manada alınacak bi ürün değil, Eskiden iphone telefon yoktu ya piyasada herkes özenirdi iphone 4 ü olan zengin havalı diye bakılırdı 2011-2013 senelerinde şuan tam olarak bu durumdan ibaret geliyor bana. işin kötü tarafı kız arkadaşımda almak istiyor. Müsade etmemeye çalışıyorum :D
    Jbl in 60 90 tl arası çok güzel kulaklıkları var tavsiye ederim ciddi manada f/p ürünleri kanka
  • YuRYTR kullanıcısına yanıt
    Airdots güzel mi hocam
  • Bu arada airdotsa baktım bak bu ürün alınır pahalıda değil 130TL. Yani Götürür. Bilinmedik bi marka da değil mis.https://www.youtube.com/watch?v=uPcWJYpoV1Q
  • Güzel hocam öneririm kutusda çok iyi kulakta duruşuyoda aynı şekilde rahatsız etmiyo yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapmacikinsan0

hic denemedim çok kompakt duruyor bence ucuz olsa 100tl filan direk alırım.hic kablo derdi yok bisey yok
    Hocam kompakt ne demek
  • Huawei AM16 bluetooth kulaklık aldım inş pişman olmam
  • iamburak kullanıcısına yanıt
    yanlış yazdıysam affola.kullanışlı,ergonomik anlamonda hocam

Bahsetmek istediği şey Görüşünü güzel kullanımı rahat diye düşünüyorum. Ama görünüşü bana güzel gelmiyor açıkcası. Kullanımıda ergonomik gözükmüyor
    Kulaktan ufak bi harekette düşer bu kulaklık. Zaten test videolarında bile düşüyor :D
    Pişman olacağını sanmıyorum. Benzer bi ürünü kullandım. Bunlar oldukca ergonomik yapıda hocam hayırlı ugurlu olsun güle güle kullan

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.