Şimdi Ara

bi ekran kartina 1800tl vermek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
1.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yazdıklarınıza dıkkat edın de ceza almayın.

parası olan düdüğü çalar misali.
    evet gerçekten yurdun ve bızım gelırlerımız bellı ıken 1 ekran akrtına 1800 tl hatta 3500 tl vermek banada saçma gelmekte.
    o yukardakı vıdeoyu 1800 tek kart bıle 3 lu monıtor sıstemınde bır cok fps oyunudna besleyemez.
    kaldıkı zaten 3 li sli yada 3 lu 4 lu cf yapsanda işlemciler yetişemiyor ekran kartlarına.

kaldıkı soyle bır olay daha var ımzama bakmayın 2 cı sıstemımde var onunlada cok güzel oyunlar oynayabılıyorum hd 7770 le.
    su multiplayer fps oyunları hırsı olmasa ınanın kımse bu fıyatlara ekran kartı almaz.
    ne tek ne cıft ten 3 llu ne 4 lu.

sonuç olarak haklısın yurdum koşullarında bır ekran kartına 1800 tl vermek banada acayıp geliyor.
    insan oğlu maymun iştahlıdır hep en iyisini hep en iyisini ister.
    hatta ve hatta çoğu kişi hava atmasını sever. kabul etmeseler bile.
    e bu durumda ne oluyor uretıciler yenı kartlar çıkarıyor yüksek fıyatta vede satın olan oluyorki durum bu noktaya kadar geldı.

kaldıkı canım ulekmde dolar ne kadar. alım gucu, maaşlar ne kadar.
    bunun kdv si var
    italat gumruk vergılerı var.
    dıstributor payı var satan mazanın payı var.
    sonuçta ne oluyor olan bıze oluyor.
    bu olaylar çetrefilli işler boşuna yormayın kafanızı bunlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 26 Şubat 2014; 1:11:20 >

• aaa. 4 veya beş ay sonra almayı düşündüğüm kart değil mi bu ya?

bence verilir. hele, hele The Witcher 3 hesaba katacak olursak, karşılayabiliyrosan verilir.

Bunun übersampling'İ var, cdprojeckt'i şuan üzerinde çalıştığı yeni doku teknolojisi var...
  • firmaların pazarlama stratejisi , tüketicinin alışveriş psikolojisi ve mecbur bırakılması , battlefield 3 ve aynı zamanlarda ekran kartları çıktı hepimiz aldık oynadık , bf3 biraz süslendi battlefield 4 çıktı eski ekran kartlarımız o.c edilip süslendi hepimiz şimdi onları alıyoruz
    yahu bir metro 2033 oyununu GTX 780 ile 55 fps oynuyorsan durup biraz düşüneceksin
    benim tercihim fiyatını hakeden kartlar oldu her zaman , ve favori stratejim sli her ne kadar bir kere denemeyip sağlıksız diyenler olsada , 1 yıl evel 660ti almıştım gayet uygun fiyata , gerek gördüğümde bir tane 2. el uygun fiyatlı 660ti alıp sli yapıp yoluma devam eder R9 290x yine oyunlarda benchlerde geçerim , problem sadece 100watt fazla güç tüketimi oluyor ortalama full benchmarkda , bir tanede link vereyim

http://www.techspot.com/review/727-radeon-r9-290x/

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend3017

tükiyede pahalı ama avrupa pazarında pek pahalı olmuyor sonuça milli gelirleri yüksek, para değerleride yüksek, alım güçleride yüksek. türkiyede bir ekran kartı için paran olsa bile 1800tl vermek tartışılır tabi

Kesinlikle katiliyorum. Avrupada adam 2000 euro kazaniyor diyelim aylik ekran karti 300 euro biz 2000 tl kazaniyoruz ekran karti 300x3+vergi= maasin 1200 tlsi gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• R9 280X aldım vurdum overclock ve taş gibi çalışmakta . bence şu anda daha üstüne gerek yok 1080p için. ha belki 290 olabilir maksimum. bi de mantle çıktı baya bi artış oldu mesela bf4 te. yeni driver ile (14.2 beta ile)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Ekran kartı gibi güncelliğini çabuk yitiren parçaya o kadar para verilmez, o paraya komple sistem toplanıyor.

+
  • Bu nasil is ya konu patlamis gitmis öyle bir laf söyleyimki millet bana hucum etsin

Benim suan kullandigim amd hd 5670 1 gb 128 bit ve 6 pin guc girisli ekran kartim gtx 780 ile kafa tutuyor dahasi var bf4 du full ayarda oynatiyor gölge kapali degil acik 58 fsb aliyorum

• en iyisi 450 liraya gtx 660 ti alırsın cogu karta denk hem ucuz
  • Bence orta üst segment oyun için ideal o paralara oyun için ekran kartı almak israf . Para kazanmıyorsan oyun oynıyarak o ekran kartlarını almamak gerekli.
  • Monitörün 1080P üstü ise mecbur alacaksın. Bundan aşağısı kesmez malesef.
  • bu fiyatlar yüzünden ben oyunlardan da soğudum artık;fifa14 haricinde pek oyun oynamaz oldum.

heralde gtx670 te bana fifa 2020 ye kadar yeter gibi
  • Kapitalizm!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Ekran kartı gibi güncelliğini çabuk yitiren parçaya o kadar para verilmez, o paraya komple sistem toplanıyor.

+1

O paraya, 2-3 yılda bir olmak üzere tam 3 kere ekran kartı değiştirilir (etti sana 6-9 yıl). Şimdi alacağın tek ekran kartı ise 2 yıl sonra yine değişim yoluna gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Bu nasil is ya konu patlamis gitmis öyle bir laf söyleyimki millet bana hucum etsin

Benim suan kullandigim amd hd 5670 1 gb 128 bit ve 6 pin guc girisli ekran kartim gtx 780 ile kafa tutuyor dahasi var bf4 du full ayarda oynatiyor gölge kapali degil acik 58 fsb aliyorum

Aslanım benim.

• İstediğin kadar paran olsun bir ekran kartına 1000 TL fazlası verilmez.

GTX 4XX zamanında en iyi kart olan GTX 480 950 TL filandı, GTX 470 550TL, GTX 460 ise 400 TL'ydi. Fiyatlar en fazla bu kadar olmalıydı.

Biz 200 TL 6600GT alınıp o zamanki tüm oyunları en yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynardık.
  • baltalamak gibi olmasın arkadaşlar da siz sadece oyun bazlı düşünüyorsunuz (: ben cg sanatçısıyım ve kullandığımız programlar inanın o ekran kartlarını bile yetersiz bırakacak düzeydeler yani demem o ki kime göre pahalı neye göre pahalı (:
  • Zaten donanımdan para kazanıyorsan ve bununla hayatını sürdürüyorsan kimse bişey diyemez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artemis23

en iyisi 450 liraya gtx 660 ti alırsın cogu karta denk hem ucuz

ben hata yaptım hd660 ti yerine 660 oc2 aldım
    ama yine de iyi daha full ayarlarda kasan oyun yok daha

• quote:

Orijinalden alıntı: DarknessTiger

quote:

Bende 7850'yi 290 ile değiştirmeyi düşünüyorum para bulursam

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: DarknessTiger

quote:

Bende 7850'yi 290 ile değiştirmeyi düşünüyorum para bulursam

Umarim alırsınız hocam da
    para lazım paraaaa

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.