Şimdi Ara

BF5 - 1440P - (2560x1440) *** yeni hedefler için parçalar satıldı :) BF-6 (2042) yanıyor ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
1
Favori
6.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Millet ya low da oyun oynuyor , yada hala Cs gibi millatdan kalma oyunlara devam ediyor sanırım. ( Lowda oyun oynayacağıma gider bilye oynarım.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

Kısmet olmadı canlı olarak msi trio görmek , asus rtx 2080 aldım

Valla çok şaşırdım elime alınca , ağır olacağını tahmin ediyorum ama bu kadar beklemiyordum

Kasaya bunu monte etsek resmen anakartın anasını ağlatır uzun vadede , mutlaka destek şart BENCE

Gönlümde kasa tasarımı var eğer onu oluşturursam zaten anakartı dik değil de yatay olarak konumlandıracağım yani ekran kartının ağır olmasının bi dezavantajı olmayacak benim sistemimde

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Kartlar cidden Büyük eski kartım asus 7950 ye büyük diyordum bu onun 2 katına yakın neredeyse ve dediğiniz gibi çok ağır o yüzden msi kutu içeriğine bu metal plakayı koymuş ekran kartının altındaki slota takılıyor kartı destekliyor. Buna benzer birşey alabilirsiniz

BF5  - 1440P - (2560x1440)  *** yeni hedefler için parçalar satıldı :)  BF-6 (2042) yanıyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 11 Mayıs 2019; 10:22:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Millet ya low da oyun oynuyor , yada hala Cs gibi millatdan kalma oyunlara devam ediyor sanırım. ( Lowda oyun oynayacağıma gider bilye oynarım.)
    Low ayarlar EĞER NİYETİNİZ oyun da skor yapmak ise MANTIKLI bi ayar çünkü low ayarda iken bazı efektler kapanır(azalır) ve haritayı daha boş görürsünüz buda adam öldürmenizi kolaylaştırır

Örnek verecek olursak; sis efekti , çalılar , gölgeler vs bunlar low ayarda net değildir veya yoktur
  • heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Şimdi War Thunder diye bir oyun var bu oyunda grafikleri fulleyince sis çali ne varsa bir gerçekçilik katiyor very lowda oynayan adamlar bizi daha rahat görup vuruyor ama göz zevk meselesi şimdi adamlar o karta Rt özelliğide koymuş hem onuda açmiyoruz diğer görsel güzelliklerde kapatiyoruz. Ve yine monitöre ve işlemciye tonca para veriyoruz şimdi ben War Thunderi very lowda oynayacağima bilye oynarim çunki lowun lowuna aldinmi oyun tiksinc bir göruntu oluyor. Anlatmak istediğim bu tabi siz kill alirken mutlu oluyorsunuz zevk renk olayina dönüyor.

• Tercih meselesi dediğiniz gibi

Oyunlarda rekabet etmek istiyorsanız amacınız sayı almak olmalı ve bunu da en zekice özellikleri kısarak yapabilirsiniz

Normal zaman da kendim low ayarlarda oynamak istemem çünkü keyif almam
  • Ramler Trident Z Royal mi? yapma bunu hocam ya biz onu anca araplar falan alir diyorduk yanilttin bizi. Tasariminin en cok nesi seni etkiledi diye sorsam? cünkü anakartin renk konseptine uyuyor desek, pek uydurumadim kasa ile tema yapacaksin desek daha kasa yok, pek anlayamadim ama hayirlisi olsun. 3200mhz cl16 18 18 kac para diye sorsak satarken söylerim diyecegin icin sormuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Ramler Trident Z Royal mi? yapma bunu hocam ya biz onu anca araplar falan alir diyorduk yanilttin bizi. Tasariminin en cok nesi seni etkiledi diye sorsam? cünkü anakartin renk konseptine uyuyor desek, pek uydurumadim kasa ile tema yapacaksin desek daha kasa yok, pek anlayamadim ama hayirlisi olsun. 3200mhz cl16 18 18 kac para diye sorsak satarken söylerim diyecegin icin sormuyorum

Aynı özelliklerde ki diğer remlerden +300 lira fazla verdiğimi biliyorum , alacağım zaman bakmıştım

Anlayamayiz biz dogru
    Boyle swarovskili ramler falan... hayirli olsun hocam, iyi günlerde kullanin :)

• Yapan kişiler benim gönlümü çaldılar , halbu ki vereceği performans belli , şekilli şüküllü yapınca bir daha mı dünyaya geleceğim dedim ve aldım

eksi 300 lira aşşağısına aynı hızı alabiliyordum

ama gözü kör olsun bizim ülkemizde üretilmiyor aldık mı bari gönlümüzün istediğini alak dedik
  • quote:

Anlayamayiz biz dogru
    Boyle swarovskili ramler falan... hayirli olsun hocam, iyi günlerde kullanin :)
    işlemci olarak i5 9600K almaya karar verdim

boşu boşuna tam ( %100 ) kullanamayacağımız işlemciye para vermenin anlamı olmadığını düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 20 Mayıs 2019; 19:50:33 >
    ben intel alacak olsam (almam ama olsam) zaten ya 9700k alirdim ya da 9600k (aslinda 6/6 ya pek sicak bakmayanlardanim bu da kisisel olabilir), ama her türlü HT siz intel tercih ederdim. Fakat 9700K nin fiyati dogru degil. 9600K ile 9700K arasinda 1000 liralik bir fark var. O para cebimde kalsin diyebilirsin gayet mantikli fakat bu sefer insan farkli düsünüyor, ne düsünüyor mesela? o zaman msi godlike yerine gigabyte elite yada master alinip arta kalan para ile 9700K tercih edilebilirdi. Yada kimisi anakarti max secip islemciyi ortahalli secebilir. Bu zamaninda da cok yapildi fakat fiyatlar bu kadar fais olmadigi icin kimse bu kadar zorlanmadi. rahat rahat high end anakart alabiliyorduk. Bana bak mesela anakartlarimi hep kalbur üstü olmustur, x48 rampage formula zamaninda gittim vatan en iyisini ver dedim ya heryerde x38 chipsetler vardi, perpaya falan x48 daha düsmemisti, x48 geldi iki gün sonra ben almisim. sonra p8z68v pro aldim 2600k ile beraber. ardindan p9x79 ile 3930k aldim. arada kacamak yapip i5 7500 ile b250G aldim. Sonra yine 1700 ile asus c6h aldim. Yani anakart konunda bende tasarrufu sevmem ama bu kisisel birseydir. Herkese böyle yapin demem. Gerek yok cünkü, az bir fark icin iki kati para veriyorsunuz bizim ki biraz fantazi aslinda...

hayirlisi olsun diyelim.
  • o anakarta bi ton para bayılıcağına biraz daha hesaplı anakart alsanız 9700K/9900K almış kullanıyordunuz şuan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

ben intel alacak olsam (almam ama olsam) zaten ya 9700k alirdim ya da 9600k (aslinda 6/6 ya pek sicak bakmayanlardanim bu da kisisel olabilir), ama her türlü HT siz intel tercih ederdim. Fakat 9700K nin fiyati dogru degil. 9600K ile 9700K arasinda 1000 liralik bir fark var. O para cebimde kalsin diyebilirsin gayet mantikli fakat bu sefer insan farkli düsünüyor, ne düsünüyor mesela? o zaman msi godlike yerine gigabyte elite yada master alinip arta kalan para ile 9700K tercih edilebilirdi. Yada kimisi anakarti max secip islemciyi ortahalli secebilir. Bu zamaninda da cok yapildi fakat fiyatlar bu kadar fais olmadigi icin kimse bu kadar zorlanmadi. rahat rahat high end anakart alabiliyorduk. Bana bak mesela anakartlarimi hep kalbur üstü olmustur, x48 rampage formula zamaninda gittim vatan en iyisini ver dedim ya heryerde x38 chipsetler vardi, perpaya falan x48 daha düsmemisti, x48 geldi iki gün sonra ben almisim. sonra p8z68v pro aldim 2600k ile beraber. ardindan p9x79 ile 3930k aldim. arada kacamak yapip i5 7500 ile b250G aldim. Sonra yine 1700 ile asus c6h aldim. Yani anakart konunda bende tasarrufu sevmem ama bu kisisel birseydir. Herkese böyle yapin demem. Gerek yok cünkü, az bir fark icin iki kati para veriyorsunuz bizim ki biraz fantazi aslinda...

hayirlisi olsun diyelim.
    " ama her türlü HT siz intel tercih ederdim " şu kısmı anlayamadım?

İşlemcide küçükten büyüğe doğru gideceğim , overclock denemeside yapacağım için önce küçük sularda boğulmak istedim

Kaldı ki uzun bir süre SADECE oyun amaçlı kullanacağım , oyunlar da en fazla 4 çekirdek kullanıyormuş (MUŞ)

Eee o zaman kullanmadığım çekirdeklere boşuna para bayılmayayım hemde işlemci boşuna ısınmasın , boşuna güç tüketmesin

İçerisinde ESS DAC var , bu da çok işime yarıyacak ses konusunda bu da cezbetti beni

Bu hafta içerisinde kısmetse AUDİOENGİNE A5+ alacağım , ses çipi burada işime yarayacak

Kdv indirimini de yakaladım ve güzel denilebilecek bi fiyata aldım

Görsel açıdan da çok hoşuma gitti anakart , mesela soğutucu için DARK ROCK 4 aldım ama kadere bak

küçük olsun diye tercih etmiştim , daha da küçüğü çıktı (SLİM) , gidip onuda alacağım sırf kibar duruyor diye

görsellik önemli abi baktıkça moral geliyor insana , daha çok haz alıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 20 Mayıs 2019; 22:44:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ein ausländer

o anakarta bi ton para bayılıcağına biraz daha hesaplı anakart alsanız 9700K/9900K almış kullanıyordunuz şuan.
    Anakart temel bileşen olduğu için biraz mecburiyetten biraz da hesaplı bi fiyata almıştım

temel sağlam olursa üzerine kat çıkması kolay olur diye düşündüm

İşlemci sıkılınca rahat değişen bi parça , satan çok , ama her anakart istediğin zaman bulunmuyor , uzun bir süre 2.el godlike aradım ama bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 20 Mayıs 2019; 22:47:31 >
    kaç liraya aldınız anakartı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ein ausländer

kaç liraya aldınız anakartı?
    Satın aldığım yerin şuan ki satış fiyatından %36- %40 aşşağısına almıştım Kaça aldığımı net hatırlamıyorum ama bu oranda bi fiyata aldım
  • 9600K aldım kısmetse yarın bende olur

işin en baba kısmına geldik

monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 21 Mayıs 2019; 22:29:48 >
  • Güzel bileşenler hayırlı olsun, fakat bütçe daha sağlıklı dağıtılabilirdi, anakart overkill olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donda

Güzel bileşenler hayırlı olsun, fakat bütçe daha sağlıklı dağıtılabilirdi, anakart overkill olmuş.
    Daha sonra çıkacak işlemciler için alt yapı sağlam olsun istedim

Overclock hedeflerim var ama kısa zamanda değil uzun zamanda ki planlarım arasında

Şimdilik doya doya oyun oynayacağım
  • Başlangıç için şu monitörü alsam ne dersiniz mantıklı olur mu?

Küçük ekranda 2k çözünürlük , pikseller dar alanda toplandığı için netlik,keskinlik daha çok olacaktır diye düşünüyorum , düz mantık...

Keza 24 inç üstünü sevmiyorum zaten

Piksel aralığıda az ( 0.2745 ) , 350 cd/m² parlaklık fazlasıyla iyi , g-sync compatible , 3 yıl garanti , tasarım güzel , hoparlör var

Yalnız display port 1.4 yok , bu bana ne kaybettirir?

dp 1.2 ile 144HZ alırım heralde ha birde hdmi 2.0 var

BF5  - 1440P - (2560x1440)  *** yeni hedefler için parçalar satıldı :)  BF-6 (2042) yanıyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 22 Mayıs 2019; 1:0:51 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.