Şimdi Ara

BF5 - 1440P - (2560x1440) *** yeni hedefler için parçalar satıldı :) BF-6 (2042) yanıyor ! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
1
Favori
6.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ein ausländer

o anakartı almanıza anlam veremedim. overclock manyağı değilseniz parayı çöpe atmışsınız.
    Uzuuuuunca bir süre teknolojiden uzak kaldığım için en tepe anakart olsun istedim , %18 kdv indirimi varken aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 10 Mayıs 2019; 10:17:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Eger 2k veya 4k ekran alacaksaniz İşlemci olarak 9700k değil 9600k almanızı öneririm. Gayet yeterli olur. Ekran kartı rtx 2070 de yeterli oluyor ama 144hz için 2080 daha iyi olur BENCE.. Anakartta GENE yerine HERO düşünebilirsiniz. Daha makul olur.. İşlemci ve anakarttan ettiginiz tasarruf ile ekran kartını 2080 alabilirsiniz. Forumda vatan 2. El ilanda vatan faturalı Sıfır rtx 2080 ventus var 4.500tl. Onu düşünebilirsiniz.
    Anakartı aldım çoktan , msi godlike , ekran kartı olarak görünüşü şık olması şart
    bu yüzden ventus hoşuma gitmiyor , 2080 buldum sayılır yakında onuda paylaşırım , marka olarak asus düşünüyorum çünkü servisleri güzel geldi , 3 yıldır kullandığım modem arızalandı , değişim veya para iadesi verdiler , yeniside aldığım vatan bilgisayarda olmayınca 3 yıl önce verdiğim paramı geri aldım

Neden görünüm derseniz bu tercih meselesi , rem olarak royal gold modelini tercih ettim , halbuki aynı performansı aynı markanın 300 lira aşşağıya fiyatla alabilirdim , kafamda kasa tasarımı var , tüm bileşenler bitince onu yapacağım , kısmet artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8F8C06FEC

Bu mesaj silindi.
    Atıf olarak neyden geliyor bu olay onu bilmiyorum?

Birde işlemci olarak 9900K yerine 8700K kullanmayı düşünmüştüm , yanılmıyorsam oyunlarda FPS farkı çok azDI diye hatırlıyorum

Video düzenleme vb uygulamalar için şimdilik planım yok o yüzden çok çekirdekli işlemci alma taraftarı değilim yanılıyor muyum?
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Üstadım 8700 ve 9900 arasında ki fps farkı çok az değil mi?

Oyunlarda ki kare sayısı çok az etkiliyor diye biliyorum ( işlemciler )

Bu arada 2080 Tİ 'den vazgeçmiş gibiyim sanki

Şunu alabilirim heran

ASUS GeForce ROG STRIX RTX 2080 O8G GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı

GPU: GeForce RTX 2080
    Üretici: Nvidia
    Bellek Hızı O.C: 14000MHz
    Çekirdek Hızı O.C: 1890MHz
    Bellek Kapasitesi: 8GB
    Bellek Arayüzü: 256Bit
    Ürün Kodu: ROG-STRIX RTX2080-O8G-GAMİNG
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    ASUS hayranıyım marka olarak onu seçeceğim 3 yıl önce aldığım modem arızalandı , değişim veya para iadesi verdiler , yenisi aldığım yerde yoktu bende 3 yıl önce verdiğim parayı geri aldım , ordan bi hatıra kaldı ASUS'tan...

Tasarım olarak da çok güzel ayrıca , kart üzerindeki parçaları insan eli değil de makinalar yerleştiriyor ( diğer markalarda belki öyledir bilemiyorum )

Estetik önemli hacı
  • Be Quiet! BK021 DARK ROCK 4 Kule Tipi intel/AMD Cpu Soğutucu

Aldım

BF5  - 1440P - (2560x1440)  *** yeni hedefler için parçalar satıldı :)  BF-6 (2042) yanıyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 25 Nisan 2019; 1:28:17 >
  • En iyileri , en güzelleri , her zaman sizin olsun inş ...

Hatıra olsun diye paylaşım yapıyorum , aman diyim , yanlış anlaşılma olmasın

Malı mülkü yatağa serdim
    BF5  - 1440P - (2560x1440)  *** yeni hedefler için parçalar satıldı :)  BF-6 (2042) yanıyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 28 Nisan 2019; 15:34:3 >
  • Son durum nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: whatthehellwasthat

Son durum nedir
    Kısmet olursa haftaya asus 2080 oc ve 8700K gelecek , monitör için şimdilik beklemedeyim monitör olmasada evdeki HD televizyona bağlayıp oynayacağım

Bu üçü kaldı

ha bide diğer evde kuracağım sistemi , oraya internet bağlatmam lazım malum BF5 kapışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 5 Mayıs 2019; 1:19:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8700k için o anakart fazla be hocam. bi 9900k çek de anakartın overclock marifetini görelim :) bi 5.5ghz yaparsın artık :d

• quote:

8700k için o anakart fazla be hocam. bi 9900k çek de anakartın overclock marifetini görelim :) bi 5.5ghz yaparsın artık :d
    İlerleyen zamanlarda test etme amaçlı niyetim var

2000 liraya 8700K almaktansa ,

3000 liraya 9900K almak mantıklı olur mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    soğutucu da iyiyse ve bu kadar para bayılmışken 1000 liranın da hesabı olmaz bence :d ileriye dönüklük açısından 9900K daha iyi olur tabii ki. bütçeyi çok aşıyorsa 9700K da alabilirsiniz. böyle güzel bileşenlere 8700K hafif gelir gibime geliyor.

• quote:

soğutucu da iyiyse ve bu kadar para bayılmışken 1000 liranın da hesabı olmaz bence :d ileriye dönüklük açısından 9900K daha iyi olur tabii ki. bütçeyi çok aşıyorsa 9700K da alabilirsiniz. böyle güzel bileşenlere 8700K hafif gelir gibime geliyor.
    Yukarıdaki mesajlarda belirtmiştim ama yazayım

Be Quiet! BK021 DARK ROCK 4 Kule Tipi intel/AMD Cpu Soğutucu

• dediğim gibi hala koyabileceğin paran varsa 9700K veya 9900K almaya çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ein ausländer -- 6 Mayıs 2019; 9:9:38 >
  • Görselliğe rgb lere falan önem veriyorsan ekran kartı olarak msi 2080 trio ya da bak derim hocam ben de 6 bucuk sene asus kullandım cok memnundum ama yeni ekran kartında trio tercih ettim.rgb si malzeme kalitesi falan msi trio bir incele derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msb_bjk

Görselliğe rgb lere falan önem veriyorsan ekran kartı olarak msi 2080 trio ya da bak derim hocam ben de 6 bucuk sene asus kullandım cok memnundum ama yeni ekran kartında trio tercih ettim.rgb si malzeme kalitesi falan msi trio bir incele derim
    Kısmet olmadı canlı olarak msi trio görmek , asus rtx 2080 aldım

Valla çok şaşırdım elime alınca , ağır olacağını tahmin ediyorum ama bu kadar beklemiyordum

Kasaya bunu monte etsek resmen anakartın anasını ağlatır uzun vadede , mutlaka destek şart BENCE

Gönlümde kasa tasarımı var eğer onu oluşturursam zaten anakartı dik değil de yatay olarak konumlandıracağım yani ekran kartının ağır olmasının bi dezavantajı olmayacak benim sistemimde

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.