Şimdi Ara

Beyoğlu göz eğitim ve araştırma hastanesi lazer oldum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
2
Favori
18.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Beyoğlu göz ve eğitim araştırma (devlet) hastanesinde no touch(dokunmadan) lazer ameliyatı oldum soruları alalım konumu öne çıkarırsanız sevinirim herkese yardımcı olmak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Göz numaranız ve kornea kalınlığınız neydi? Bir de ameliyat ücreti hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atlantic

Göz numaranız ve kornea kalınlığınız neydi? Bir de ameliyat ücreti hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.
    sol 3,75 sağ 4,50 kornea kalınlığım ince ameliyat ücreti 1126 lira
  • Ameliyat ücreti çok iyiymiş özel hastanelere göre
    Randevu, muayene işlemleri nasıl oluyor hocam ?
    Gözlerimiz uygunsa hemen yakın tarihe veriyorlar mı ameliyat tarihini ?
    Bir de ameliyat ücreti bütün numaralar için aynı mı oluyor ? Bilginiz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atlantic -- 1 Temmuz 2019; 18:51:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atlantic

Ameliyat ücreti çok iyiymiş özel hastanelere göre
    Randevu, muayene işlemleri nasıl oluyor hocam ?
    Gözlerimiz uygunsa hemen yakın tarihe veriyorlar mı ameliyat tarihini ?
    Bir de ameliyat ücreti bütün numaralar için aynı mı oluyor ? Bilginiz var mı ?
    randevuyu alıp saatinde gidiyorsunuz hocam.

Benim gözlerim ameliyata uygun oldugu için 2.randevumdan 20 gün sonraya hemen verdiler.

ameliyat ücreti size uygulanacak olan yönteme ve gözünüzün durumuna göre değişiyor min 1000 lira maks 4500 lira çıkıyor.
  • Bir arkadaş 15 yıl kadar önce lazerle çizdirmiş, şimdi yine uzağı göremediğini gözlerinin 15 yıl önceki haline yaklaştığını söyledi. Tekrar çizdirmek mümkün de değilmiş. Gözlük takacak. Yani bu işin riskleri bir yana bir de son kullanma tarihi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Bir arkadaş 15 yıl kadar önce lazerle çizdirmiş, şimdi yine uzağı göremediğini gözlerinin 15 yıl önceki haline yaklaştığını söyledi. Tekrar çizdirmek mümkün de değilmiş. Gözlük takacak. Yani bu işin riskleri bir yana bir de son kullanma tarihi var.
    Aynen bir belirsizlik var ilerisi için. Forumda 5 yıl ve daha önce çizdiren varsa şimdiki durumunu merak ediyorum.
    Bu arada geçmiş olsun inş 0 lanır numaraların.

• Hocam merhaba umarım forumda aktifsinizdir. Bende aynı hastanede muayene falan oldum herşey tamam ancak bana ameliyatta kullanılacak ilacı almam söylendi ve bu ilaç kanser ilacı olarak geçiyor adı MİSİNTU. Sizin olduğunuz yntemin aynısını olacağım ancak bu ilaç 350 tl fiyata sahip ameliyat ücretlerimiz aynı gzlerimin derecesi daha düşük sadece.

Sizden böyle bir ilaç talep ettiler mi ?

• Sirinle Beni Sirin Baba kullanıcısına yanıt
    O ilacın aktif maddesi Mitomycin olarak geçiyor. Mitomycin C 'nin yaygın yan etkileri (Common side effects)
    https://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/cancer-in-general/treatment/cancer-drugs/drugs/mitomycinc
    1- Artmış Hastalık riski
    2- Dişeti veya burun mukozasının kanaması
    3- Nefesten kesilme (anemi)
    4- Kendini hasta hissetme veya olma

1% ile 10% oluşma ihtimali olan yan etkiler:
    1- Akcigerde değişiklikler: Nefesten düşme, kuru öksürük veya nefes almada zorluk
    2- Cilt problemleri, kabarcık, kaşınma vs
    3- Böbreklerin çalışmasında değişiklikler - düzenli kan testi yaptırmalısınız
    4- İlacın enjekte edildiği böylede iltihap (inflamasyon)

Seyrek rastlanan yan etkiler
    1- Saç dökülmesi
    2- Ülser
    3- Hemolitik anemi denilen kan hastalığı
    4- Kalbinizin çalışma şeklinde değişiklikler
    5- Karacigerinizin çalışma seklinde deişiklikler

İlaç kemoterapi kategorisinde deniliyor.350TL değil bedavaya verilse kullanılmamalı bence.Böyle şeyler, sağlıklı olan bünyenizi birçok hastalığa açık hale getirebilir.

Miyop göz kusurunu ameliyatsız, ilaçsız ve gözlüksüz iyileştirmek üzere Bates metodunu incelemenizi öneririm:
    https://archive.org/details/TheCureOfImperfectSightWGbates/page/n1/mode/2up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

O ilacın aktif maddesi Mitomycin olarak geçiyor. Mitomycin C 'nin yaygın yan etkileri (Common side effects)
    https://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/cancer-in-general/treatment/cancer-drugs/drugs/mitomycinc
    1- Artmış Hastalık riski
    2- Dişeti veya burun mukozasının kanaması
    3- Nefesten kesilme (anemi)
    4- Kendini hasta hissetme veya olma

1% ile 10% oluşma ihtimali olan yan etkiler:
    1- Akcigerde değişiklikler: Nefesten düşme, kuru öksürük veya nefes almada zorluk
    2- Cilt problemleri, kabarcık, kaşınma vs
    3- Böbreklerin çalışmasında değişiklikler - düzenli kan testi yaptırmalısınız
    4- İlacın enjekte edildiği böylede iltihap (inflamasyon)

Seyrek rastlanan yan etkiler
    1- Saç dökülmesi
    2- Ülser
    3- Hemolitik anemi denilen kan hastalığı
    4- Kalbinizin çalışma şeklinde değişiklikler
    5- Karacigerinizin çalışma seklinde deişiklikler

İlaç kemoterapi kategorisinde deniliyor.350TL değil bedavaya verilse kullanılmamalı bence.Böyle şeyler, sağlıklı olan bünyenizi birçok hastalığa açık hale getirebilir.

Miyop göz kusurunu ameliyatsız, ilaçsız ve gözlüksüz iyileştirmek üzere Bates metodunu incelemenizi öneririm:
    https://archive.org/details/TheCureOfImperfectSightWGbates/page/n1/mode/2up

Hocam ben biraz araştırdım trans prk denilen yöntem varmış (no touch) konuyu açan arkadaşın yöntemi işte ve bu epitel dokuyu lazer ile kazıyorlar hiçbir şekilde doktor müdahalesi olmuyormuş göze. Çeşit çeşit yöntemleri varmış bu prknın doktorla konuştum bunun no touch yani trans prk olduğu konusunda diretiyorlar. Ama ilaçlı yöntem sadece prk olarak geçiyor ve olan herkes no touch yani trans prkyı öneriyor.

Konuyu açan arkadaşta ilaçtan bahsetmemiş zaten. Bana da ilk vaşta ilaç fiyatı çıkarmadılar. Son dakika söylediler. Elime verdikleri formda prk formu zaten.

• Sirinle Beni Sirin Baba kullanıcısına yanıt
    PRK nedir bilmem. İlk kez şimdi duyuyorum. Benim bildiğim LASIK var. Zamanında düşünmüştüm. Sonradan vaz geçtim. Ancak yıllar geldi geçti, gö zkusurlarının hiç gözlük takmadan düzeltilebileceğini öğrendim. Hah işten güçten uygulayamadım o ayrı fakat yöntemi öğrendim, yukarda Bates yöntemi linkte anlatıyor. Doktor Bates, insanların gözlük takmaktan nefret ettiğini de anlatıyor; taa 1910'lu yıllarda kaleme alınmış belgesine kısaca gözgezdirdim. 100% bilimsel belge. İlaç konusuna geleceğim fakat şöyle ufak bir beyin cimnastiği yapıyorum: Heryerde gözlükçü dükkanı. Benim önceki yaz gözlüğüm kırıldı yeni gözlük camı yaptırmak için birkaç dükkan dolaştım. 2 gözlük camı, hafif cam, yeni teknoloji, "hi-tech" vs 2 cam 500TL dedi gözlükçü! Dolar şimdiki 8TL değilken. SGK'lıyım ancak SGK bunu ödemiyor veya küçük bi ksımını ödüyor bir sürü form doldurursan. Üşendim, eski gözlüğümü cıkardım onu kullanmaya başladım. Kıssadan hisse, gözlükcülük işi büyük ganimet kaldırılan bir sektör haline gelmiş durumda. İlaç konusuna gelmeden son bi not: Gözlük kullanımı nın patlamasının sebepleri olarak sehirleşme sonucu her tarafın duvarla kaplı olması, insanların daha az güneşe cıkması gibi sebepler gösteriliyor. Gözler uzak ufukları göremeyince kendini kalibre edemiyor, küre yapısı ona göre bozuluyor. Güneş altında dolaşınca gözküresi kendini optimum kalibre ediyor. Sehirleşme = Gözlükçülük sektörünün şaha kalkması.

Gözlük takmak istemeyenler için LASIK veya "prk" gibi başka doktorculuk sektörü hazırda bekliyor. Bi belgeselde vardı. Ceylan aslandan kaçarken nehire giriyor nehirde de timsahlar geliyor. Timsahtan kaçsa arslan veya vice versa. Gözlük arslan, doktor timsah gibi.

İlaca geliyorum. Kanser önleyici ilaç. Uygulanan tedavi, kanserojen bi etkiye sahip olabilir. Doktorlar risk almak istemiyor. "PRK" oldu, kanser oldu. Bu bir ayyuka çıkarsa kimse PRK olmaz, o yüzden kemoterapi ilacı mı veriyorlar. Ben bu işte yokum. Eski yedek gözlüğümle heryeri net görüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BgMuhendis kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam ben de gözlerimi lazer ameliyatı ile tedavi ettirmek istiyorum corona sebebi ile hastaneye gidemiyorum o ayrı bir konu randevu almak zorunda mıyım yani hastaneye gidip mi kayıt oluşturacağım internette telefondan randevu verilmediğini duymuştum bu neden ile hangi yolu izlemem gerektiğini bilemiyorum yardımcı olur musunuz siz ilk başta ne yaptınız hangi yolu izlediniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fikret Tarlabaşı

Merhaba hocam ben de gözlerimi lazer ameliyatı ile tedavi ettirmek istiyorum corona sebebi ile hastaneye gidemiyorum o ayrı bir konu randevu almak zorunda mıyım yani hastaneye gidip mi kayıt oluşturacağım internette telefondan randevu verilmediğini duymuştum bu neden ile hangi yolu izlemem gerektiğini bilemiyorum yardımcı olur musunuz siz ilk başta ne yaptınız hangi yolu izlediniz ?

MHRS

yukarıda ki linkten seçenekleri doldur. Beyoğlu göz hastanesine git doktora problemini anlat ameliyatı uygun görürse sana bir kağıt verecek o kağıtla beraber seni bir yere yönlendirecek tarih verecekler neler yapman gerektiğini ve ücret bilgilerini oradan alacaksınız.

• BgMuhendis kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam . 🙋🏻‍♂️
  • pandemide lazer işlemini yapıyorlar mı devlet hastenesinde?

• scaryOk S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bugün kontrole gittim randevu veriliyor ancak ben 21 yaşında olmadığım için ameliyat tarihi alamadım siz şansınızı deneyin gözünüz uygunsa yaparlar
  • degerli arkadaslar konu ilgimi cekti mitomisin konusunda arastirma yaptim, goz ameliyati kanser yapmiyor kesinlikle bu ilacin verilmesinin nedeni ilacin kanser tedavisinde kullanilan mekanizmalariyla ameliyatin daha basarili gecmesini ve daha hizli ve saglam bir iyilesme suresini saglamak.

sanirim goz damlasi olan versiyondan bahsedililiyor evet goz ameliyatinda ise yariyor olabilir ama kanser olmadigim surece kimse bu ilaci benim vucuduma sokamaz ameliyat olmam gerekirse yine dokundurtmam, bilginize.

• Aynı hastanede lazer ameliyatı olucam. Ameliyat sonrası göz damlasından farklı olarak herhangi bir ilaç veriliyor mu? Bir de ameliyattan memnun kaldın mı? Gözünün şu anki durumu hakkında bilgi verirsen çok makbule geçer.

• Yaş sınırı olayı doğru mu genelde 18 yaş üstüne ameliyat uygun deniliyorda :(

• Fikret Tarlabaşı F kullanıcısına yanıt

hocam siz kaç yaşındasınız? ben 2018 de gitmiştim banada aynısını dediler şimdi kasım 4 de tam 21 i doldurup 22 den gun alıcam simdi gitsem 3 ay için birşey demezler galiba 04.11.2000 doğumluyum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.