Şimdi Ara

Beynimizin %100'ünü Kullanabilseydik Neler Yaşardık ? (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
3
Favori
57.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Burda olmazdık o kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendenbenden

%100'ü geçtim 30unu kullandığımızda telekinetik özelliklere sahip olunuyor denilmekte.Buda cisimleri yerinden oynatma vesaire.Einstein'in beyni öldükten sonra müzeye kaldırıldığında biliyorsunuzki simsiyahtı.Beyin bukadar bile farkta ne hale geebiliyor.

100de 100 kullansa idik neler yapabiliceğimizi düşünemek tamamen fantezi gibi.Telepati,inanılmaz matematik kabiliyeti,çok zeki varlık olurduk ama bence kaos çıkabilirdi.

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beynin tamamını kullanmıyoruz. En azından biz kullanmıyoruz. İnsan kalbini kontrol edemediği gibi beyninin de büyük çoğunluğunu kontrol edemiyor. Soru eğer edebilse nolur şeklindeyse eğer, toplu bilinç olayı alır başını yürür, bilinmezlik kalmaz, hatta kaosa dönüşmek yerine ters etki düzen gelir. Geri kalanı bilim kurgu, herkesin hayal gücüne kalmış.
  • PHaLaNX. kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle Katılıyorum Hocam +1
  • Delirirdin, Albert Einstein'ın Duvarların İçini Gördüğünü Falan Okumuştum
  • Konuyu hortlatıyorum ama Sorun olmaz bu bölümde galiba :)

Öncelikle %100'ünü Kullansaydık . Telekinezi - Teleport (Işınlanma)-Telepati - Hücrelerimizin hepsini kullandıgımız için Siyah iken beyaz beyaz iken siyah tenli olabilirdik.
    Matematiği en üst düzeyde bilebilirdik hatta yeni yeni formuller bulabilirdik.
    kuantum fiziğini ve bu tarz Konuları bilebilirdik..
    Örneğin Türksün Sadece Türkçe Biliyorsun 15 Dakikada Çinceyi Harka bir şekilde konuşup yazabilirdin..
    Dünyadaki hertürlü Nesneyi kontrol edebilirdin. İnsanların Hastaliklarini anında çözebilirdin.

Yeni teknolojiler üretebilirdin Yeni elementler bulabilirdin.
    Tek parmağının hareketiyle İnsanları öldürebilrirdin.
    Milyonlarca yil geçmişe gidebilirdin veya geleceğe gidebilirdin.
    Daha sayamadıgım birsürü şey olabilirdi :D

İşte bu yüzden yaradan bize sadece belirli bir kısmı keşvetmemizi istedi.
    Oda %3-10 Arası Gerisi çok tehlikeli çünki hemde her insan her istediğini yapabilseydi böyle bir dünya olmazdı .

Bazi insanlarda İnsanların %100'ünü Kullandıgını söylüyor kesinlikle buna katilmiyorum Beyinde Milyarlarca Veri ağları vardır daha bunlar keşfedilmedi Belki Yüzyıllar sonra beynimizi keşfetmelerini sağlayacak teknoloji çıkabilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sendenbenden

%100'ü geçtim 30unu kullandığımızda telekinetik özelliklere sahip olunuyor denilmekte.Buda cisimleri yerinden oynatma vesaire.Einstein'in beyni öldükten sonra müzeye kaldırıldığında biliyorsunuzki simsiyahtı.Beyin bukadar bile farkta ne hale geebiliyor.

100de 100 kullansa idik neler yapabiliceğimizi düşünemek tamamen fantezi gibi.Telepati,inanılmaz matematik kabiliyeti,çok zeki varlık olurduk ama bence kaos çıkabilirdi.

Einstein in beyni simsiyah felan değildi fotoğrafları var normal bir insan gibi substantia grisea renginde yani griye yakın

• Beynimizi Güçlendirmek Ve İyi Kulanmamız İçin;
    ACIK HAVADA DUSUNUN (Beyin acik havadayken ve ayaktayken daha iyi calisir. Insan beyninin ayaktayken yaklasIk yuzde 10 daha fazla calistigi dusunulmektedir. Onemli kararlarinizi alirken kapali alandaysaniz, “volta atmayi” deneyebilirsiniz. )
    RUTINDEN KURTULUN (Rutin olarak tekrar ettiginiz davranislardan vazgecin. Bazen telefonu sol elinizde tutun, cantanizi diger elinizle tasiyin, evinize baska bir yoldan gidin. En azindan bir gunlugune televizyon kumandasini sIk kullanmadiginiz elinizde tutun. )
    KALITELI BEYIN ICIN UYKU (Einstein’in gunluk 10 saatten fazla uyudugu biliniyor. 24 saati gecen uykusuzluk beyinde sarhosluga benzer bir etki yapar.)
    SIHIRLI SAYI KURALI (Beyin kisa sureli hafizada bes ile yedi arasindaki bilgiyi isleyebilir. Yeni bir bilgi gelince, bu bilgilerden birini atar)
  • beynimizin yüzde yüzünü evet kullanıyoruz ama kısımlar halinde bir bütün olarak beynimizin tamamını kullanmak imkansız bir insanın başka duyu organlarıda vardır cisimleri uzaktan kontrol etmeyede o organlar yardım ediyor görünmeyen bir ruh gibi düşünün o organları evet beynimizde ki bölümler adlandırılmış beyincik,talamus,optik sinir ve birçok bölümü var ama bu bölümlerin içindede farklı şeyler olduğunu unutmayın bir düşünü beynimiz günde belkide milyarlarca şey kaydediyor ama hepsini unutuyoruz aslında onlar beynimizn bir köşesinde hep duruyor insanların annesinin karnındaki anı bile beyinde kaydedilmişl bir şekilde duruyor e peki beyin bu kadar şeyi kaydediyorsa eminimki daha bir sürü sırrı vardır
  • Konu hortlamıs gelin devam edelim

• beynimizin tamamını kullanıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: BingolluKenan

Konuyu hortlatıyorum ama Sorun olmaz bu bölümde galiba :)

Öncelikle %100'ünü Kullansaydık . Telekinezi - Teleport (Işınlanma)-Telepati - Hücrelerimizin hepsini kullandıgımız için Siyah iken beyaz beyaz iken siyah tenli olabilirdik.
    Matematiği en üst düzeyde bilebilirdik hatta yeni yeni formuller bulabilirdik.
    kuantum fiziğini ve bu tarz Konuları bilebilirdik..
    Örneğin Türksün Sadece Türkçe Biliyorsun 15 Dakikada Çinceyi Harka bir şekilde konuşup yazabilirdin..
    Dünyadaki hertürlü Nesneyi kontrol edebilirdin. İnsanların Hastaliklarini anında çözebilirdin.

Yeni teknolojiler üretebilirdin Yeni elementler bulabilirdin.
    Tek parmağının hareketiyle İnsanları öldürebilrirdin.
    Milyonlarca yil geçmişe gidebilirdin veya geleceğe gidebilirdin.
    Daha sayamadıgım birsürü şey olabilirdi :D

İşte bu yüzden yaradan bize sadece belirli bir kısmı keşvetmemizi istedi.
    Oda %3-10 Arası Gerisi çok tehlikeli çünki hemde her insan her istediğini yapabilseydi böyle bir dünya olmazdı .

Bazi insanlarda İnsanların %100'ünü Kullandıgını söylüyor kesinlikle buna katilmiyorum Beyinde Milyarlarca Veri ağları vardır daha bunlar keşfedilmedi Belki Yüzyıllar sonra beynimizi keşfetmelerini sağlayacak teknoloji çıkabilir :)

Vaybee :)))))))))

Ne salladiniz be vallahi helal olsun

• Saat başı bir şey üretilirdi, sınırları zorlardık ama fazla yaşamazdık vücudumuz yetersiz kalırdı yeni oluşan çevreye direnç gösteremezdi pek iyi olmazdı kanaatimce.
  • Abi beynin her bölgesini kullaniyoruz ama maktül ölçüde eğer sartlar daha kotu olsaydı beynimizi o sartlarin maktül durumuna gore ayarlardik

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Bence beynin şukadarını kulanabiliyoruz vs.. gibi sözler çok yanlış.

İnsan beynini geliştirmez. Kişiliğini, karakterini, zekasını(ilişki kurabilme yeteneğini), nefsini kontrol edebildiği ölçüde üstünlük kazanır.

Mesala bazı son seviye Aikido uslarının, bazı yogilerin uçabildiği, hareket halindeki bir treni elleri ile durdurabildiği söyleniyor.

Onlar bütün bunları kendi iç alemlerindeki dinamikleri kontrol altına alabilmeleri ile sağlıyor. Yani kendi nefsi duygularını, isteklerini, düşüncelerini, kontrol edebildikleri ölçüde vücudun içersinde ve çevresinde bulunan Aura dediğimiz enerjiyi kulanabiliyorlar.

Einstein'nın beyninin diğer hiç bir insandan farklı olmadığı ancak o öldükten sonra anlaşılmıştır.
    Herkezdeki beyin aynı beyin. Tek fark olaylar karşında farklı düşünebilme kabiliyetlerimizdir.

Bir çobana ''ot'' dediğinizde aklına belki sadece koyunlarını beslemesi için verilen yiyecek gelir.
    Ama bunu Einstein'na söyleseniz belki aklından o otla ilgili bin bir türlü şey gelir. Bizim saçma sapan dediğimiz şeyleri düşünür.

Zaten Einstein'a öldükten sonra beynini çıkarıp incelemek için izin almaya geldiklerinde, izin verirken aynı zamanda birde mektup yazmış, beynini inceledikten sonra açılmak üzere...
    Beyin incelenip bir fark görülmediğinde, mektubu açmışlar.
    ''Benim beynimin sizinkinden tek farkı Olaylar karşında daha fazla ilişki kurabilmemdir.''

Einstein'in beyninin diğer hiçbir insandan farklı olmadığı konusu ve öldükten sonra anlaşıldığı konusu yanlıştır.
    Doktoru beyni kaçırmış ve incelemiştir. Gri maddenin ve kıvrımların daha fazla olduğu ve beyninin diğer insanlardan daha büyükçe olduğu anlaşılmıştır.
    Ayrıca hiç kimse hareket eden bir treni durduramaz. İnsanın ağırlığı çok fazla olacak ve yere sabitlenmiş olacak ki durdurabilsin.

• 20playback kullanıcısına yanıt
    Hocam bunlar çok ünlü bilim adamlarının teorileri hatta bu teorilerin hepsi filmlerede konu olmuştur. Son film ise Lucy 'dir.
  • Beynimizi tamamını kullansaydık insan nesli tükenirdi!

• quote:

Orijinalden alıntı: BingolluKenan

Hocam bunlar çok ünlü bilim adamlarının teorileri hatta bu teorilerin hepsi filmlerede konu olmuştur. Son film ise Lucy 'dir.

Hocam soyledikleriniz teori ; linktekiler ise elle tutulur veriler ...

http://www.evrimagaci.org/makale/260

• 20playback kullanıcısına yanıt
    Bu paylaştıgınız linktekilerde aslında daha tam kanıtlanmamış bilgiler . Kimilerine göre insanlar %100'ünü kullanabiliyor kimilerine göre %10'a kadar kullanabiliyor.
    Bana kalırsa gerçeği %10 'a kadar kullanılıyor. Çünkü Beyinde okadar ince veriler varki gerçekten de oralara erişim sağlanamıyor .. Mesela tanrıyı [ALLAH C.C]'yi düşünmeye çaliştiğimizda beynimiz buna izin vermez. Yada dünyayı evreni Galaxy'leri
    bir çıkmaza girersiniz ve işin içinden çıkamazsınız bana kalırsa aslında biz buralara erişebiliriz fakat , erişmemiz için ora engelin kaldirilmasi gerekiyor . Ahirette tüm sorularımızın cevabını beynimizin içindeki erişemediğimiz yerler açilinca erişebileceğimiz aklıma geliyor benim yani Herşey aslında Milyonlarca yıllık tarih beynimizin içindeymiş gibi hissediyorum bakalım bilim belki ileri bir zamanda beynimle ilgili birşeyler daha ortaya atabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: karpuz luteum

quote:

Şimdi aklıma geldi. Beynimizin bir anda % 100 kullanmak kadar saçma bir şey yok. Aynı anda bütün kaslara uyartı gider ve tüm kaslarımız kasılırlar saçma sapan hareketler yapar ve ölürdük. Hadi ölmedik diyelim. Daha önce yaşadığımız her şeyi hatırlar ve kafayi yerdik. Bu kadar uyartı oluşmasına zaten ATP kanda bulunan O2 yetmezdi. Bir kere daha ölürdük.

Bak bu yazdıkların çok ama çok mantıklı. Bence okuyan bikez daha ölür
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.